gamo 440 yağlama sonrası aşırı ses

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba sevgili dostlar. yaylı tüfeğim ile ilgili daha önce yaşamış olduğum bir sorun nedeni ile tüfeğimi açıp yayını değiştirmiştim. daha sonra bu tüfek sökme takma olayı alışkanlık yaptı. en son yaptığım işlemler ile tüfeğimin gücünü yay değiştirmeden arttırmak istiyordum. tüfeği söktüm. pistonun içerisine, pet şişeden dik dörtgen şeklinde kestiğim ve silindir haline getirdiğim parçayı pistonu bir tur kaplayacak şekilde pistonun içine koydum. sonra da iki adet pulu da pistona koydum. pistonu ve contayı bir miktar sarı renkli bir gres ile yağlayıp. tüfeği topladım. yaptığım ilk atışta muazzam bir ses geldi ve ortalığı bir yanık kokusu kapladı. tüfeğimin gücü muazzam artmıştı. ard arda iki adet kitap koymuştum ön taraftaki tamamen delinmişti yaklaşık 25mm kadar. merak ettiğim iki konu var

1-aşırı yüksek sesin kaynağı yağ mı

2-aşırı güç artışı yapılan işlemlerden kaynaklı mı yoksa o beklenmedik sesin kaynağının da etki si var mı

şimdiden teşekkür ediyorum.

bu arada o aşırı ses ve koku nedeni ile tüfeği yeniden söküp yaptığım işlemleri geri aldım ve pistonu elimden geldiğinde silip yeniden tüfeği topladım. bu hali ile daha atış yapamadım.

diana mod 48/52- 177

• Aşırı sesin kaynağı gresden dolayı oluşan dizelleme.Bence tüfeğinizde dizelleme yapacak petrol türevli gresler kullanmayın.Silikon(sentetik) gres kullanabilirsiniz.Sanayiden filan bulmanız çok zor,en az 1 kg şeklinde satılıyor.Ben technosub diye aksu avdan aldığım gresi kullanıyorum,oldukça memnunum.Ne dizelleme,ne ses işi olmadı.Hem yaptığınız plastikle çevreleme işi dizellemeden dolayı anlamsız kalıyor.He illa dizelleme isteğiniz varsa arada pelletin arkasına vazelin,makina yağı,zippo yakıtı gibi maddelerle yapabilirsiniz.

Bir yabancı vidyoda da 1/1 oranda silikon gresle,silikon spreyi karıştırıyorlardı,tavsiye ediyorlardı.

• Aşırı sesin kaynağı gresden dolayı oluşan dizelleme.Bence tüfeğinizde dizelleme yapacak petrol türevli gresler kullanmayın.Silikon(sentetik) gres kullanabilirsiniz.Sanayiden filan bulmanız çok zor,en az 1 kg şeklinde satılıyor.Ben technosub diye aksu avdan aldığım gresi kullanıyorum,oldukça memnunum.Ne dizelleme,ne ses işi olmadı.Hem yaptığınız plastikle çevreleme işi dizellemeden dolayı anlamsız kalıyor.He illa dizelleme isteğiniz varsa arada pelletin arkasına vazelin,makina yağı,zippo yakıtı gibi maddelerle yapabilirsiniz.

Bir yabancı vidyoda da 1/1 oranda silikon gresle,silikon spreyi karıştırıyorlardı,tavsiye ediyorlardı.

selam ben dizelleme olmamasını istiyorum amacım. mümkün olan en az sarsıntı ve gürültü ile gücü mümkün olan en üst seviyelere çıkarmak benim merak ettiğim konu neredeyse ateşli tüfek sesi kadar yüksek olan sesin kaynağının ne olduğu.

diana mod 48/52- 177

• selam sevgili dostlar bir süre önce tüfeğimi biraz yağladım. böylece dizelleme denen benim ilk defa tanıştığım mesele ortaya çıktı. benim tüfek abartısız hem ses olarak ve hemde güç olarak ateşli tüfek oldu. benim kulak sorunum var. bu dizelleme ne zaman biter tahmini bilen var mı yada tüfeği söküp iyice silsem bir faydası olur mu?

diana mod 48/52- 177