Walther P22

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Son günlerde ilgimi çeken bir tabanca. Taşıması kolay, estetik görünümlü, zengin aksesuar seçeneği var. Ruhsat yenileme zamanı geldiğinde bununla değiştirmeyi düşünüyorum.

Yorumlarınız ....

Son versiyonu : 27.09.2007
    Menşei : Almanya
    Kalibre : 22
    Ağırlık: 425 gr
    Namlu boyu: 3.4"
    Gez: Ayarlanabilir
    Şarjör kapasitesi: 10
    Tetik: DA/SA
    Fiyat: ABD 300 USD / Türkiye: 1.694,98 USD

[Resim Engellendi: http://img255.imageshack.us/img255/7038/waltherp22correctedrr7.jpg]

[Resim Engellendi: http://img255.imageshack.us/img255/5320/p22laserae7.jpg]

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Thorgal ().

• Güzel bir silah yalnız kişisel savunma amacıyla alıyorsanız , gücü yeterli gelmeyecektir, ayrıca mermisinin zor bulunma gibi bir durumu da var. Almadan önce araştırmanızı tavsiye ederim.Ayrıca ruhsat yenileme ile yeni silah alma prosedürü farklıdır, yeni silah alırken tüm işlemleri baştan yaptırmanız gerekebilir, ruhsat süreniz dolmadan emniyete sorun. Ayrıca benim tavsiyem 7.65,9mm ya da 45 kalibre cephane kullanan bir silah almanızdır. Bu fişekler MKE tarafından üretildiklerinden bol ve göreceli olarak daha ucuzdurlar. .22 kalibre fişekler aslında çok ucuzdur ve Plinking tabir edilen, zevk için atış için üretilirler, hedef atışları da çok iyidir. Türkiye'de fahiş fiyat politikasından nasiplerini alırlar. Ruhsat süreniz dolduğunda böyle bir silahı üzerine almak isteyen bulmanız zorlaşacaktır ve en sonunda bedelsiz olarak hibe etme durumunuz oluşabilir. Malum ruhsat harçları ve prosedürleri çok ağır. .22 ye taktıysanız da Target tipi ayarlanabilir gezli modellere bakınız.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen TheNightHawk® ().

• bence bu silahı alacağınıza sarsılmaz cm 9 almanızı tavsiye ederim.neden diye sorarsanız.?
    anladığım kadarıyla bu silah polycorbon yani gloclardaki gibi plastik tabir edilen bi gövde üzerin de çelik kızakk üstünde celik sürgü ve namlu. ve amerika fiyatı 300 dolar
    yerli cm9 da polycarbon bir silah 800 gr. ağırlık ve 15 magazin kapasitesi var.9-19 mermi atıyor ve fiyatı1400 dolar ,amerika fiyatı 500 700 dolar arası. eyer taşıması kolay bir silah dersenizde fatih 13 7.65 veya aynı silahın 9-19 luk versiyonunu tavsiye ederim.kullananlar hep memnun ve çok ucuz silahlar cephaneside bol.saygılarımla.

hamdım piştim yandım oldum.

• ben tavsiye etmem bu silahın el kundağı abs şarjör çıkartmak için tetik korkuluğunun yanlarında bulunan mandallrı kullanıyorsun buda insana güven vermiyo tm her iki el için pratik ama kırırır hissi veriyor ve pratik bir şarjör doldurma olmuyo. ayrıca 22 cal. silahlar genelde hedef çalışması için kullanılır forumda daha etkili havalı tüfekler kullanan arkadaşlarımız- -üstadlarımız var ;keyf; ve bu silah en ufak kirde ve tozda çalışmaz oluyor fişek seçiyor ve tıkanma yaşatıyor adama, haa ayrıca emsallerinden pahalı bence şu anda MKE de Jericho 941 var yada sprinfield kopyası olan HS2000 ler var sprinfield ABD de Glock tan sonra polimer silahta 2. hemde daha ucuz herhalde benden bu kadar tercih yine de senin saygılar ;şrofls;.½bay£bay`;

[size=10]CZ- 75B
    Hatsan mod. 125 Leupold Mark4 3.5-10X40 ( Digital Camo made in S.D.)
    Safir T14 Magpul DE - Vertigal Grip - Aimpoint Red dot sight :thumbdown:

Safir Tactical Atış http://www.metacafe.com/watch/1673132//

• bu tabancanın 9mm side var biliyorum yanlış bilmiyorsam .

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• olmaz mı 45 liği de var fiyatları 4000- 5000 USD denm başlamak kaydı ile ;şrofls;.

[size=10]CZ- 75B
    Hatsan mod. 125 Leupold Mark4 3.5-10X40 ( Digital Camo made in S.D.)
    Safir T14 Magpul DE - Vertigal Grip - Aimpoint Red dot sight :thumbdown:

Safir Tactical Atış http://www.metacafe.com/watch/1673132//

• Oldukça zaman geçmiş son mesajdan sonra ama merakımdan soruyorum. Bu silahın yada benzerlerinin mermi ağırlıkları ve çıkış hızları nedir acaba. National Geographic channel de izlemiştim. Adam kutup ayısı saldırısına uğruyor. Mecburen cebindeki 5.5mm tooplu tabancayla karşı koymaya çalışmış. ama kurşunlar ayının yağ tabakasını bile geçememiş.

• .22 Long Rifle Mermisi 40 Grain 1000ft/s hız ve gücü de 100 ft-lbf (140 Joules) ila HP olanları 31 grain 1430ft/s 141 ft-lbf (190 Joules) arasında değişir.
    .22 Short ise 15 grain den 49 graine kadar gücü de 60J den 190Joules e kadar farklılık gösterebilir.

http://www.chuckhawks.com/22_rimfire_cartridges.htm

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Teşekkür ederim. Bende yanıtın sizden geleceğini tahmin ediyordum. Çok aydınlatıcı oldu.

• Mermi bulma sorunu var. Yoksa silah cok guzel. Atışı sessiz ve nerdeyse hic tepmesiz.

• Bende bu aralar havalı tabanca düşünüyorum fiyatı da çok uçuk olmamak şartıyla ben walter p99 serisini pek sevmem ama kullanışlı diye geçer çoğu yerde fakat Darkblue abinin dediğine göre havalı sı pek kullanışlı deil sanırım ;kffx;

• Konuyu zortlatıyorum ama bu silahı beğenen ve almak isteyen arkadaşlarıma küçük bir uyarım olacak, yukardaki mesajlarda silahın sürgü kapak kısmının çelik olduğu yazılmış ancak; söz konusu silahın sürgü kapak kısmı çinko alüminyum karışımdır ve kronik kırım sorunu vardır, nette arama yaptığınızda bu silah ve buna benzeri zamak tan imal edilmiş silahların belli bir zaman sonra maalesef kırıldıklarını yada çatladıklarını görürsünüz. Benimde çok beğendiğim bir silahtır, bazen aklımdan kaç atış yapcaksınki al gitsin diyede geçmiyor değil. (Şuan MKE de satışta olan Sig Sauer Mosquito 22lr silahta zamaktır ve kırımı yaşanmıştır). Umarım faydalı olur.

A-TAKIMI