hw 100 25m grupman çalışmaları-farklı pelletler vs.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Tetiğine sağlık Erdem Abi,

Atış alanın da oldukça güzel bir yermiş. Rüzgar işi çok bozuyor gerçektende. Gördüğüm kadarı ile HW 100 AA ve H&N sevmiş. Artık FX in le FX (AA ile aynı diye biliyiorum sonuçta JSB) mermi atarsın ;d;

Buluthan inanıyorumki FX her pelleti hw100'den daha iyi atacak, bu bendeki hw100 harbi yüzkarası, Ülkü abinin değerlendirmesindeki guruplara bakılırsa AT44le neredeyse aynı atıyor.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Elinize sağlık ortam ve grupman çalışmalarınız, sayfayı dizayn etme şekliniz, görsel olarak 10 numara olmuş. Gladiatörle daha iyi grupların sayfalarını yapacaksınız inş. Saygılar...

• Elinize sağlık ortam ve grupman çalışmalarınız, sayfayı dizayn etme şekliniz, görsel olarak 10 numara olmuş. Gladiatörle daha iyi grupların sayfalarını yapacaksınız inş. Saygılar...

Cahit sağol, bu işin erbabından övgü almak çok hoş oldu, fakat silahın isabetsizliğinin verdiği sıkıntıyı atmama yeterli değil ...

.

ankarateam.png

• bu namluyu ısıl işlemle biraz darlaştıramazmısınız 0.5 mm darlaşsa olay çözülür bence birde hw 100 lerin eski namlularının çok iyi olduğu söyleniyordu neden iyi olan namluyu kötü olan namlu ile değiştirme ihtiyacı hissetiklerini anlayamadım.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• namlu aslında kötü değil

kötü olan namlu çapı
    özel pellet lazım

birde Hw 100 5,5 mm kullanan arkadaşların fikirlerini söylemesi lazım
    Yani yanlız bizim silahlarda değilde genelde varsa böyle bir problem o zaman tamam
    ama sadece belli silahlarda varsa problem o zaman demekki bizde şans yok

(gerçi bu üretim hatası olur ama )

4,5 mm silahlarda problem yok gayet isabetli imiş .En azından benim duyduğum bu
    bizim 5,5 ise hımmm nasıl anlatsam heh buldumm ....ssuruktan teyyare , selam söyle o yare

• fatih bey sonuç itibari ile ısıl işlem uygulayarak bu namlu darlaştırılamazmı biraz daha sertleştirilerek.

• bence namluda sıkıntı yok, çünkü Nighthawk'ın namluyu benim silaha takıp denedim, ayrıca Meydanav sağolsun bir namlu gönderdi onuda takıp denedim, her hangi bir fark olmadı. Namlu pellet seçebilir, önemli değil, sevdiği pelleti bulup kullanırsın olur biter.

.

ankarateam.png

• evet bir şey farketmedi, başka bir problem var sanırım.

o zaman tüfekte bir sorun var.neden aldığınız yere göndermiyorsunuz erdem abi?ya da başka bir çözüm yok mu?

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• o zaman tüfekte bir sorun var.neden aldığınız yere göndermiyorsunuz erdem abi?ya da başka bir çözüm yok mu?

FX elime geçince geri yollayacağım zaten, bugün konuştum Meydanav ile, bir baksınlar bakalım.

.

ankarateam.png

• quikfil olmadan önce hw 100 de böle bir sorun yoktu sanırım yani eski modellerde.

• benim erdem abinin Termopl İlker abini ve night Hawk ın silahları aynı grupla geldi sanırım

Sesli düşünüyorum.İsabetliliğin kötü olması için (problemin namludan olmadığı varsayımı ile hareket edersek)

Pelletin hızı ve aerodinamiğini bozucak hareket adı altında iki grupta düşünüyorum.

HIz

Tüfeğin pelletin her atışında farklı hava basıncı vermesi ( kronoyla bakmak lazım )

Pelletteki deformasyon

Pelleti şarjörden alıp atım yatağına doğru giderken başına gelebileck bir olumsuzluk.Sürgü fazifesi yapan boılt kısım,
    şarjörde kusur, namluya geçiş bölgesinde çapak yada ne bilim deformasyon.( bunuda pelletleri bozulmayacak bir ortama atıp pelletteki izlere bakmak )

başka yapılacak ne varki ?