Türkiyede havalı tüfek yasaklanması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba,

Sadece akılımdan anlık olarak geçen bir şey vardı.

Sizlere sormak istedim.

Türkiyede hobi olarak kullandığımız havalı silahların yasak olma ihtimali gibi durumlar olabilir mi?

Kanunlar oy birliği ile her zaman değiştirilebilir neticede.

Eğer yasak oldu diyelim.

Ne şekilde olabilir?

Mesela,

- Yasak tarihi önceki havalı silahlar için muaf tutulur. yayın tarihinden sonra alınan havalı silahlar için kısıtlamalar uygulayabilir.

- Ateşli gibi havalı silah ruhsat getirebilir. (Asılında bu ruhsat sistemler devletin iyi gelirlerden biri.)

- Havalı silah satın almadan önce önden emniyetten izin almak zorunda kalabilir.

- Havalı silahların muhafaza devlet tarafından belirlenen bir konumda olur, kullanırken gelip alır atış bittince konuma geri getirip emanette bırakabilir.

- vs.

Bilmiyorum.

Akılımda geçen çok şeyler var.

Sizce ihtimal nedir?

• Bilinçsiz şekilde kullananlar olursa haberlere konu olmaya devam ederse kısıtlama, daha kötüsü Yasak olma ihtimali olabilir. O yüzden bilinçli olmak yasaklara uyumak Yeni kullanıcıları da bilgilendirmek gerekir teşekkürler.

• Bilinçsiz şekilde kullananlar olursa haberlere konu olmaya devam ederse kısıtlama, daha kötüsü Yasak olma ihtimali olabilir. O yüzden bilinçli olmak yasaklara uyumak Yeni kullanıcıları da bilgilendirmek gerekir teşekkürler.

Havalı silah atıcılığını seven biri olarak bu durum olsun asla istemem fakat çok denk geliyorum havalı tüfekle av mav falan bahseden insanlar var. Ne yazık ki AirgünTürk üyelerinden de var. Endişe ediyorum sadece, ilerde böyle bir durumla karışılaşsak ne yapacağız. Sizin görüşünüzü merak ettim. Eğer olursa ne şekilde olur. Bir andan yasak kararı alınırsa elimizdeki tüfekler ne olacak.. vs. vs.

• Tahminen söylüyorum 6.35 çap üstü havalı tüfeklerin satışı yasaklandiktan sonra elinde olanlar kullanmaya devam ediyor.kullanmakta herhangi bir sorun yok sanırım.