Durbun sifirlama yardim

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaslar selamlar,

Optik ihtiyacimiz bir arkadasimda atil duran optima 2,5-10x50 ile karsilamaya karar verdim ancak bir sorunum var. Durbunun ust tarafinda bulunan ve artikili asagi yukari ayarlamaya yarayan turrent optik merkezleme sonrasi neredeyse klillerin sonunda artikili oynatmaya basliyor dolayisiyla az bir miktar oynatiyor. Turentte ayrica asiri bir yumusaklik var. Oneri ya da tamir icin destek olabilecek var mi?

• Arkadaslar selamlar,

Optik ihtiyacimiz bir arkadasimda atil duran optima 2,5-10x50 ile karsilamaya karar verdim ancak bir sorunum var. Durbunun ust tarafinda bulunan ve artikili asagi yukari ayarlamaya yarayan turrent optik merkezleme sonrasi neredeyse klillerin sonunda artikili oynatmaya basliyor dolayisiyla az bir miktar oynatiyor. Turentte ayrica asiri bir yumusaklik var. Oneri ya da tamir icin destek olabilecek var mi?

İzmir Gaziemir'de Yüksel Yılmaz
    Tel : 0542 355 13 50

Niksan Ozark-TW 5,5 mm + Huma Air regulator+Discovery 6-24X44 SF IR

Reximex Meta Premium 5,5 mm + Nikko Stirling Diamond 6-24X50 FFP

Gamo Coyote Black 5,5 mm

Zoraki HP01 4,5 mm

Beretta Elite II CO2

Mavoric M1 Semi Auto 12 CAL

• İzmir Gaziemir'de Yüksel Yılmaz
    Tel : 0542 355 13 50

Tesekkurler kendisine ulastim, optima icin kargo vs ugrasmaya degmeyebilir dedi istanbulda yonlendirme yapti sagolsun. Kullanici varsa su bilgide destek saglar. Optimada klil sayisi saga sola 4.5 tur seklinde benim turrent saga sola 3,5 tur bosa donuyor son 1 turda artikil oynuyor, herkesde boyle mi?

• Tesekkurler kendisine ulastim, optima icin kargo vs ugrasmaya degmeyebilir dedi istanbulda yonlendirme yapti sagolsun. Kullanici varsa su bilgide destek saglar. Optimada klil sayisi saga sola 4.5 tur seklinde benim turrent saga sola 3,5 tur bosa donuyor son 1 turda artikil oynuyor, herkesde boyle mi?

Normal değil. Boşa dönüm olmamalı. O dürbünün içinde iç tüpü gövdeyle temaslatan yaprak yaylar var. Anlaşılan onların titreşimden dolayı konumları iptal olmuş. Bu halde cliksiz bile kullanmak sorun olabilir. İç tüp boşta geziyor çünkü.

• Cok tesekkurler peki tamiri mumkun bir durum mu bu ve mumkunse uzun is midir?

Mümkün. Basit bir işlem. Sizin dürbünün sistemini bilmem ama benim 4x32 dürbün için ortadaki kule gövdesiyle, ön dış silindiri çıkarmak gerek önce. Sonra zaten iki tane yaprak yayı yerlerine sıkıştırıp tekrar monteliyorsunuz. Ama o kule gövdesiyle dış silindir birbirlerine vidalı şekilde monteli. Dış silindir erkek, kule dişi taraf. Ama öyle bir yapıştırıcı kullanılmış ki ben günlerce uğraşmıştım çıkarmak için en son kolu gözü yarınca nihayet çıkarabilmiştim 😂 Mengene öneririm bu yüzden. Mengenesi olan bir atölyede yapılabilir rahatlıkla. Tabii dürbünün çizilmesini önlemek için gerekli kauçuklarla.

He ben olsam tamiriyle uğraşmazdım. İki yön kulesini de saat yönünde sonuna kadar sıkıp iç tüpü sabitlerdim. Gereken sıfırlamayı da ayaklarda halleder kliksiz kullanırdım. Bu da ayrı bir yöntem.

• Cok tesekkurler peki tamiri mumkun bir durum mu bu ve mumkunse uzun is midir?

dün akşam sabaha kadar uğraştım artı kıl optimada çok dandik içeride oynuyor resmen. gülmeyin ama saçımdan artı kıl yaptık japonla yapıştırdık süper oldu . 100 metre rahat atış yaptırıyor . bağırsaklarına söktük geri topladık. ayarının bozulma sebebini çok iyi anladık . pcp de bile kullanılmaz bu optima :D

hatsan mod 125 4.5 mm vortex gas piston

at44 long lw 4.5 mm

eskiyenler

hatsan mod 90 5,5 mm

hatsan mod 99 5,5 mm