Hatsan flash 101 hava basma yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar ilk pcp tüfeğimi Hatsan flash 101 i satın aldım ama tüfeğe hava basamiyorum. Pompa ile 100 bara kadar bastım ama namlunun altında tüpün üstünde 1 adet delik var ve bu delikten hava kaçırıyor. Bu delik nedir? Tüfek 0bar da geldi bu yüzden mi hava basamiyorum?

• Arkadaşlar benim tüfek mi arızalı çıktı normalde tüpün üstündeki delik oluyor mu?

Tüp kısmında arıza var. Delik normal değil. Delik olmasa tüpteki basınç 0 a kadar kullanmanız yada boşalması durumunda. Bir süre bassanız bile basmıyor izlenimi uyandırıyor, takii basınç düzelip belli bir seviyeye gelene kadar. Benim boşaldığında bozuldu sanmıştım, ısrarla basmaya devam ettim basınc birden alt seviyelere geldi sonra normal dolmaya başladı.

:thumbup: WEIHRAUCH HW 77

:thumbup: Element helix 4-16x44 ffp apr-2d Optik

:thumbup: Sportsmatch DM70 Dampa

• bazı tüplerde bir delik olur. bu deliğin görevi tüpe aşırı yükleme yapılmasını önlemektir. örnek veriyorum. tüpünüzün maksimum basıncı 200 bar ise tüpe 200 barın çok üstünde hava basarsanız tüp fazla basılan havayı o tahliye yerinden tahliye der. ancak tahliye noktası yanlışlıkla 100 bara ayarlandıysa 100 bardan sonra basılan havayı tahliye eder. ancak sizin tüfek hakkında bir bilgi sahibi değilim. tahliye deliği uygun olmayan basınca ayarlanmış da olabilir. kusurlu tüp de olabilir. bilemiyorum. ancak bazı tüplerde tahliye deliği olur. at 44 te vardır.

diana mod 48/52- 177

• bazı tüplerde bir delik olur. bu deliğin görevi tüpe aşırı yükleme yapılmasını önlemektir. örnek veriyorum. tüpünüzün maksimum basıncı 200 bar ise tüpe 200 barın çok üstünde hava basarsanız tüp fazla basılan havayı o tahliye yerinden tahliye der. ancak tahliye noktası yanlışlıkla 100 bara ayarlandıysa 100 bardan sonra basılan havayı tahliye eder. ancak sizin tüfek hakkında bir bilgi sahibi değilim. tahliye deliği uygun olmayan basınca ayarlanmış da olabilir. kusurlu tüp de olabilir. bilemiyorum. ancak bazı tüplerde tahliye deliği olur. at 44 te vardır.

Ek bilgi için teşekkürler. Yeni öğrendiğim bir bilgi oldu.

:thumbup: WEIHRAUCH HW 77

:thumbup: Element helix 4-16x44 ffp apr-2d Optik

:thumbup: Sportsmatch DM70 Dampa

• Fabrikayı arayıp bilgi aldım bu delik yüksek basınçta ve atışlarda fazla basıncı dengelemek için oluyormuş. Ama bana yollanan tüfek arızalı çıktı normalde hava kaçağı yapmaması lazım sadece yüksek basınçta hava çıkışı yapması gerekiyormuş.

• Arkadaşlar benim tüfek mi arızalı çıktı normalde tüpün üstündeki delik oluyor mu?

bu delik benim silahımdada var ve diğer tüm flash 101 lerde var silahı salladığınız zaman şıkırtı sesi gelecektir normaldir kurma kolunu çeki sallarsanız hatta daha çok gelir normaldir bende o deliği sorgulamıştım alparslan şen var youtube da onada danıştım yorumlarda o deliği hobidaş bir hocam cevapladı fazla havayı tahliye etmek için olduğunu söyledi konuya gelicek olursak o delik bütün hepsinde var alparslan şen hocamın incelediği tüfektede var yorumlar kısmında ismim Ramazan Çetin yorumlara bakarak yorumumu ve cevaplarını bulabilirsin silahında problem yok keyifli atışlar dilerim ek olarak silah biraz pellet seçiyor spoton pars 18.13 ile denedim zor grupman yapıyor baya dağıtıyor biraz dağa ağır grain ve jsb gibi iyi bir pellet seveceğini düşünüyorum

• Fabrikayı arayıp bilgi aldım bu delik yüksek basınçta ve atışlarda fazla basıncı dengelemek için oluyormuş. Ama bana yollanan tüfek arızalı çıktı normalde hava kaçağı yapmaması lazım sadece yüksek basınçta hava çıkışı yapması gerekiyormuş.

200 bar ve altında oradan hava geliyorsa durduğu yerde onu fabrikaya bir danış umarım çözüm sağlarlar

• hatsan her konuda ürünün arkasında olan bir markadır . gönderin yardımcı olurlar mesela bende 10 yıldan fazla kullandığım mod 125 var vortex ilk çıktığında 7 sene önce taktırmıştım oringinden hava kaçırdığı için fabrikaya gönderdim aras kargo anlaşmalı 55 tl samsundan izmire ücret çıktı sadece . geri gönderirkende cihazdan kaynaklı ücret alacaklarını düşünmüyorum hiç duymadım ücret istediklerini daha önceden de göndermişliğim oldu. her fabrika bir kaledir anlayışından dolayı hatsan'ı teprik ediyorum.

hatsan mod 125 4.5 mm vortex gas piston

at44 long lw 4.5 mm

eskiyenler

hatsan mod 90 5,5 mm

hatsan mod 99 5,5 mm