Umarex Walther CP99 Şişe kırıyor

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selam arkadaşlar,

daha önce bi kaç yerde gördüğüm bazı mesajlar vardı. CP99 şişe kıramıyor diye.. Nerde olduğunu bulamadım mesajların o yüzden burada yazıyorum. Geçen gün arkadaşla deneme fırsatım oldu şişe olayını ve 7-8 metreden küçük yeşil soda şişesi, ince uzun şeffaf bira şişesi ve tombul kahverengi bira şişeleriyle denedik ve hepsini kırdı. 5.şarjörü atarken bile kırıyorudu. Pellet olarak Gamo ProHunter ve Gamo Raptor kullandım. Hatta Raptor kahverengi şişeleri delip geçti bi kaç kez :))

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• Kışın kırmayabilir. Yazın sıcak havada Co2 nin basıncı artıyor. Kışın daha zor bence.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• 5.şarjör yani 40. atışlarda bile kırdı ama 5 metreye falan geldik. Daha önce 5 metreden falan da kırmıyor demişlerdi de :)

Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod

• Dediğim gibi hava sıcaklığı ve tabancayla atış hızınız bu konuda çok önemli, ard arda atışlarda tüpün soğuması neticesinde atış hızı düşebilir.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• bu tupun asırı soguması konusunda kucuk bı rezıstans yapılamazmı bıraz ultra modıfıyeye gırer ama aklımı kurcalıyo sole 9 wat pılle calısan tupun anı sogumasın ısıyla dusurebılecek bısey ?????

STRIKKER WORTEX

• C02 nin aşırı ısınması patlamaya neden olabilir. Dikkatli olmakta fayda var.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• ewet ama mesale 30c sabıt tutabılecek bır sıstem patlatmaz heralde elektronıkten hıc anlamam yoksa ugrasırdım

STRIKKER WORTEX

• hoı

ewet ama mesale 30c sabıt tutabılecek bır sıstem patlatmaz heralde elektronıkten hıc anlamam yoksa ugrasırdım

Aynı şey silahı aldığım gün aklıma gelmişti :)

• çok basit bir işlemle yapılabilir ama ısıyı sabitleme işini biraz uğraşmak gerekir. pilli cep sobası yada kimyasal cep sobaları uyarlanarak yapılabilir zaten çok yüksek bir ısı üretmedikleri için ısı sabitlemeyede gerek yok biraz uğraşıp uyarlama yapmak lazım . :thumbup:

hamdım piştim yandım oldum.

• gene termo dinamik problemi ;dance; , o tür dışardan müdahale ile çok uzun zamanda ısı transferi olur.atış anında içerden şok , flaş mülahale şart diye düşünüyorum böylece her atışta oluşan soğumanın karşılığına gelecek enerji anlık iletilir ve atış lar arası denge sağlanır ( mı ? acaba ? ) :thumbup: .saygılarımla

• bıraz beyın fırtınası bu ıs olur gıbı daha mantıklı olan tetıge basıldıgı anda anıden soguyan tupun tekrar ısı kazanmasını saglıycak hızlandıracak sıstem sabıt ısıtma dedıgınız gıbı yerınde durmayabılır ve gıderek daha cok ısınır sonundada at 44 ;lol;

STRIKKER WORTEX