Projektör dampa ayak vida sorunu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merbaba arkadaşlar hatsan projektör dampa ayak kullanan varsa yardımcı olabilirmi acaba

Kullandığım projektör dampa ayağın raya bağlanan üç vidasından bir vidasının eksik olduğunu gördüm (soldaki vida)

Yerine tekrar takmak istediğimde vida yerinde diş olmadığını farkettim..

Sağdaki ve ortadaki vidayı viraladığımız yerde diş var ama soldaki vida yerinde diş yok.. anlayan veya kullanan biri varsa yardımcı olabilirmi

2 vidaylada kullanmak sıkıntı veya sorun yapmıyor ve ayarı değişmiyor ama satmayı düşündüğüm için sıkıntı olur diye rica ediyorum

Şimdiden teşekkürler

• Fotoğraf yükleyebilir misiniz ?

Rifle

Kral Empire X RG / .25
    Huğlu Effecto Px5 Pro / .22
    Hatsan Galatian 1 RG / .22

Hatsan AT44 Long RG / .177

Hatsan Mod 85 Sniper / .177

Gamo Cfx Royal / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Vector Optics Everest Gen2 3-18x50 SFP

Vector Optics Maverick-lll 1x22 S-SOP 3 MOA

Solognac 4-16x50 SFP

Solognac 1x30 Red Dot 3 MOA

• Fotoğraf yükledikten sonra bir bakariz. Ama büyük ihtimal ile gövdedeki dişleri yemistir civatalar. Bir boy büyük klavuz çekilebilir yada helicoil atilabilir.

• Benim anladığım kadarı ile protektörün stop pimini düşürdünüz veya yerine takmayı unutuyorsunuz. o üçüncü vidanın yuvası aynı zamanda ayağın rayda kaymasını engelleyen stop pimidir.pim.jpg

Bu pimin yerinde olmaması arkadaki sabitleme cıvatalarından birini takamamanıza neden olduğu gibi sağlıksız bir montaj olup hatta dürbünün yükseklik taretini sonuna kadar sıkmanıza rağmen silahı sıfırlayamamanıza sıfırlasanız bile sürekli gezinen bir sıfıra (yukarı - aşağı) sahip olmanıza sebep olacaktır.

HATSAN AT44-10 Tac. 0.22cal | Discovery Optics VT-R 4-16x40

HATSAN Mod55s 0.177cal | Hawke Airmax 3-9x40 AMX + Protector Dampa

Kral N-03 Carbin 0.22cal | Vector Optics 3-9x40

Daisy Powerline 5501 0.177cal

Akkar AŞ Kırma Namlu (Gamo Delta Cadet Kopyası) 0.177cal (ilk Tüfek)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen TakeDawn ().

• Benim anladığım kadarı ile protektörün stop pimini düşürdünüz veya yerine takmayı unutuyorsunuz. o üçüncü vidanın yuvası aynı zamanda ayağın rayda kaymasını engelleyen spot pimidir.pim.jpg

Bu pimin yerinde olmaması arkadaki sabitleme cıvatalarından birini takamamanıza neden olduğu gibi sağlıksız bir montaj olup hatta dürbünün yükseklik taretini sonuna kadar sıkmanıza rağmen silahı sıfırlayamamanıza sıfırlasanız bile sürekli gezinen bir sıfıra (yukarı - aşağı) sahip olmanıza sebep olacaktır.

Tam da bu açıklamayı yapmak için girmiştim konuya ^^

Rifle

Kral Empire X RG / .25
    Huğlu Effecto Px5 Pro / .22
    Hatsan Galatian 1 RG / .22

Hatsan AT44 Long RG / .177

Hatsan Mod 85 Sniper / .177

Gamo Cfx Royal / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Vector Optics Everest Gen2 3-18x50 SFP

Vector Optics Maverick-lll 1x22 S-SOP 3 MOA

Solognac 4-16x50 SFP

Solognac 1x30 Red Dot 3 MOA

• Benim anladığım kadarı ile protektörün stop pimini düşürdünüz veya yerine takmayı unutuyorsunuz. o üçüncü vidanın yuvası aynı zamanda ayağın rayda kaymasını engelleyen stop pimidir.pim.jpg

Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim

Aynen dediğiniz gibi hocam

Stop pimi dediğimiz malzeme yok

Zaten yuvarlak boşluk var

Ama benim anlamadığım şey pim ordaki boşluğu doldurunca stoplama oluyor kesinlikle doğru

Ama benim anlamadığım şey pim olmayınca neden sıfırlamada sorun olsun

Sonuçta pim tüfek ray yerindeki boşluğa girip ray yerine oturmuyormu

Ben tüfeği bu forumda birinden tüfekle beraber aldım 2. El almıştım ve hiç cıvata ile pimi farketmedim

Sıfırladım sonra yaklaşık 300 atış yaptım ve hiç sıfırlama sorunu yaşamadım

• O pim hatsanın yüksek raylı (yada hem 22 hem 11 mm ray olan ) modeller için tasarlanmış bu rayın olmadığı tüfeklerde o pim maalesef montajı olanaksız kılıyor. Bende sizin gibi pim olmadan montaj yapmıştım ancak arkadaki cıvata olmadığından dürbünün yükseklik taretini sonuna kadar sıkmama rağmen tüfek hala 25metre mesafede 7-8cm yukarı atıyordu. Sanırım o cıvata olmadığında dürbün ayağı yukarı bakıyor. Ayar için tek bir tıklama bile kalmamıştı. sonra o pimi taşladım yuvaya yerleştirdim ve o şekilde montaj yaptım. Sorun ortadan kalktı.

Yüksek rayın olmadığı tüm tüfeklerde o pim sorun... Ya stop için tüfek üzerindeki deliği büyüteceksiniz yada pimi sünnet edeceksiniz. Aslında bir çözüm daha var. Bunun Diana yapımı olanında pimi ters takarak pimsiz hale getirebiliyorsunuz. Ben öyle yapmadım. Hatsanın ray arkasına yerleştirdiği kocaman stop varken minnacık pimi ne yapayım diye düşünmüştüm.
    Sizin için çözüm önerim, yerine uygun bir somunu gine o yuvaya sığacak şekilde taşlayarak koyarsanız gine işinizi görecektir. Yada Hatsan servisten talep edin. Göndereceklerdir. Ucuzda birşey değil şu an protectörü 600 TL cıvarlarında satıyorlar.

HATSAN AT44-10 Tac. 0.22cal | Discovery Optics VT-R 4-16x40

HATSAN Mod55s 0.177cal | Hawke Airmax 3-9x40 AMX + Protector Dampa

Kral N-03 Carbin 0.22cal | Vector Optics 3-9x40

Daisy Powerline 5501 0.177cal

Akkar AŞ Kırma Namlu (Gamo Delta Cadet Kopyası) 0.177cal (ilk Tüfek)

• şimdi anladım hocam

Çok sağolun verdiğiniz bilgiler için

Dediğiniz gibi en mantıklısı önce hatsandan projektörün bu küçük pimi istemek olmazsa ordaki boşluğa somun uydurmam lazım civatayı sıkmak için

Benim asıl amacım projektörü satmak ama bu şekilde eksik olunca bir sorun olmasın diye sormuştum

Tekrar sağolun hocam kalın sağlıcakla👋