Mod125 TH Birkaç değişiklik ve sonucu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 2.el olarak aldığım tüfeğim beni oyalasın hem de keyif yaptırsın diyerek yedek yayı ile piston contasını sipariş etmiştim, zira piston pek kompresör yapmıyordu.

Orjinal yayı da baya kısalmış söktüğümde inceledim.

Eski konulardan Mustafa Serdar amcamızın diana modifiyelerinden esinlenip transfer portunu 5,5 mm'ye genişlettim.(Orjinal hali kumpasla 5 mm ölçtüm)

Talaşları çapakları temizleyip piston içerisini güzelce kuruttum eski yağlarından arındırdım.

Piston contasını sıcak suda bekletip montajını yaptım zira direk takmak oldukça zor.

Yaptığım işlemler sonrası yeni yayını tek başıma takamıyacağım için pistonu ve keçeyi kauçuklu yeşil gres ile hafif miktarda yağlayıp tüfeği topladım.

İşlemler sonrası atışlarda baya baya güç artışı sağlandı zira 25 grain solidi tahtaya zar zor saplayan tüfek biraz da dizek etkisi de var lakin 50 atış sonra bile solidi 2 cm. gömüyor ben çok memnun oldum.

Kurşun plakaya da attım resimleri paylaşıyorum.

Delip geçenler spoton pars 18,13

Diğerleri Engin Sak 25,3 grain solid

Herkese selamlar 🙋‍♂️