HATSAN M.135 XRD WALNUT .25 cal. 6 Metre, Bipod Destekli, Red Dot Grupman Çalışmam!

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selam arkadaşlar, :)

Az önce bir grupman çalışması yaptım, sonuçtan oldukça memnun oldum, evet mesafe 6 metre gibi kısa bir alan ama ev içinde yaptım akşam olduğundan.

Mesafe 6 metre, pelletler yağlı ama iç tarafında yağ dolu, red dot kullandım, bipod destekli olarak yatarak yaptım grupmanı(tüfeği yere koydum tamamen yani ben tüfeği sadece fazla sarsılmaması için tutuyordum, ve tetiğe basıyordum, tüfek tamamen yerden destek alıyordu).

Ayrıca susturucu takılı ama içindeki delikli parça ve elyafı çıkardım, zaten ilk günden beri öyle kullanıyorum. :)

Resimleri ekliyorum aşağıya ve isabetlilik açısından yorum bekliyorum, :) biliyorsunuz ki HATSAN namlular oldukça kötü çıkabiliyor, sanırım bu o kadar kötü değil. :)

Ayrıca Red Dot sıfırlı değildi, tek seferde sıfırlama denemesi yaptım, ilk atışı yaptım(hedef kağıdına değil suntaya) ve Red Dot noktasını pelletin vurduğu noktaya ayarladım, sıfırlanmış oldu kabaca.

Ben atışı yaparken hep hedef kağıdında artıya hedef aldım, Red Dot ışık ayarı 1'de idi.

Grupman büyüklüğünü göstermek için kullandığım kalem pil.

Şimdi düşünüyorum acaba dama gerekli ışıklandırmayı yapıp daha uzun mesafelerde deneme mi yapsam. :D Gündüz yapacaktım ancak zaman bulamadım. :S

5 atış yaptım ancak hedef kağıdın da 4 görünüyor, 3 tane alt alta dizilmiş olan deliklerden ortadakinden geçtiğini düşünüyorum birinin, çünkü herhangi bir yere sekmedi ve vurmadı.

[Resim Engellendi: http://img441.imageshack.us/img441/8396/hatsanm135xrd6metre25cair7.jpg]

[Resim Engellendi: http://img46.imageshack.us/img46/4829/1002064kn3.jpg]

[Resim Engellendi: http://img46.imageshack.us/img46/213/1002065dd3.jpg]

• Official Post

Teşekkürler Onur,eline sağlık

• eline sağlık, beni delik çapları etkiledi :thumbup:

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Official Post

Eeee 6,35mm olunca böyle tahrip ediyor.

• eline sağlık, beni delik çapları etkiledi :thumbup:

Teşekkürler abilerim, :)

Bu da suntanın arka tarafı. :D Üst taraftaki atışlar geçen günlerde damda yapmıştım grup amaçlı değilde atış yapasım geldiğinden(mesafe 20 metre civarı). :D Sunta paramparça. :D 6.35 mm'yi çok seviyorum. :D

Ayrıca kullandığım pelletler Örnek marka 6.35 mm, e her seferinde HN Baracuda atılmaz demi. :D Grupman yapmak için onu kullanacaktım ancak mesafe kısa olunca kıyamadım çünkü az kaldı. :S

[Resim Engellendi: http://img161.imageshack.us/img161/3628/1002073ci1.jpg]

• Onur bende tam hedef kağıdının arkasında ne vardı diye soracaktım :D:D

Mod 135 6,35 bende de vardı hakketten entersan bir silah yakından ateşli silah gibi

Bir gladiatörüm olsa namluyu değiştirip 6,35 mm atabilsem ne olur ama :D:D

• Heheh valla öyle Fatih abi, :D gücünü çok seviyorum bunun, :D Gladiator ve 6,35 tam senlik olur. :D :D: D mesela damda arada deneme yapıyorum böyle hedeflere 10 metre civarı mesafe 2 soba borusunu koyuyorum ardı ardına 1. yi çift taraf deliyor, ikincinin tek tarafını deliyor ikinci tarafını çatlatıyor yani iyice çukurlaştırıyor ve metal sündüğünden çatlıyor diğer tarafı görünüyor ama pellet çıkamıyor. :D Gücü muazzam yani sende biliyorsun kullandığından, hatta ilk alırken sana PM ile sormuştum zamanında gücü ve ağırlığından bahsetmiştin. :D

• Ahahah abi çok haklısın, :D ben genelde sağ elimde tüfeği tutup sol elimde kuruyorum hele bir de susturucuyu çıkarıyorum arada sesi için, o zaman daha da zor kuruluyor. :D İnanki bazen tetik yerinde bir parça çıktı sanıyorum indir indir namluyu bir türlü kurulmayınca(tetik sisteminde tetiğin iç tarafında 2 parçanın arasında ufak bir yay var ve ben onu kaybettim, silahı kurulmasını sağlayan yay bu ve bu olmadan silah kurulmuyor, onun yerine çakmaklardaki elektrik üretecinin içindeki küçük yayı taktım çapı yarı yarıya küçük boyu aynı sertliği hafif daha yumuşak, ama şuana kadar problem çıkarmadı yaklaşık 200 pellet attım). :D

• haydar abi grupman cok güzelde
    farklı bir konu açıp oraya koysan daha güzel olur

Hatsan Mod 135 0.22 cal
    Crosman 2100
    Tekirdağ Merkez

• çok kötü bence :D

6 metre bu yaw :D 6 metrede bu kadar sapma yapıyosa 50 metrede mümkün değil :S bi yağ tenekesini dahi vuramaz :D

yada şişe kırcaksan :D

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Nucleex ().

• Doğru aslında, :) çünkü bu kadar kısa mesafede aynı delikten geçmesi gerekir kaliteli namlularda, ama bu tüfeğin bir de tepmesi var, yani şöyle anlatayım ben tepmeyi seviyorum ama ilk kez bu grupmanı yaparken tepmeden gıcık kaptım, tüfek durmuyor çünkü tetiğe basıyorumnamlu yönü değişiyor hafif, yani tüfek yerinde durmuyor, lock time sırasında oynama olmasıda grupmanı etkiliyor haliyle, genelde damda ikinci adama şişeleri dikip atış yapıyorum, ortalama 20-25 metre arası genelde her seferinde soda şişelerini parçalıyor ama böyle ince işlerde tepme gerçekten dezavantaja dönüşüyor. :S

Ama yinede piston içi ağırlığı geri taktım tepmesi için. :D

Not: Bu çalışmayı yaparken piston içi ağırlık takılı idi, çıkık değildi, yanlış anlaşılmasın... :)

• Radikal ceyap :D

şimdi onurun kullandığı hedef kagıdı A4 kağıdını komple kapsayan bizim için 75 - 100 metre atışlarımızda kullandığımız target paper.

Yani onur kusura bakma ama ben bunu tekrarlıorum :d

1- atıcı tahrip etmek için tüfek alır
    2- atıcı hedefe grup yapmak için alır

Ben 2, ci seçeneği kullanıorum , sebebi 25 metreden bu grubu yapan tüfek benim için 50 saçma sapan gruplar yapar.

I love you HATSAN :D:D:D:D:D

Selamlar HAKAN abin :D:D