dürbünü ayarlıyamıyorum-yardım?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar bende hatsan optima trio var.. Üzerinde uyduruk 4x20mm dürbün var.. Tüfeğin atış gücü çok güzel çok memnunum ama tüfeği bir türlü sabitleyip de dürbünün hedef ayarını yapamıyorum.. bunu nasıl yapabilirim?

• tek parça dürbün ayaği alarak yapabileceğini düşünüyorum aynı sorunu bende yaşamiştim mod 125 te ama ayaği alinca sonun düzeldi şimdi tüfeğimizden gayet memnunuz ;şrofls;.

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) Nikula 6-24x40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

;tufey#karadenizteam.png

• benim fikrim biraz basit bi tana laser ler var ya onlardan al namluya sabittle laserin noktaladıgı yeri durbun

den sağ sol yukarı aşagı artı yı ayrla okyes.gif

huglu süperpoze 12 calibre

mke çifte 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

ford c max 1.6 182 hp ecoboost

• Arkadaşın dediği gibi tek parca dürbün ayağı al, alacağın tek parça ayakta dikine bir vida göreceksin kontra görevini görür onuda sıkmayı ihmal etme zira benim mod125 onu sıkmadığım taktirde tek parca ayağı bile kaydırdı. Tek parca ayakta bulunan dürbün kelepçelerine dürbün ile kelepçe arasında kalacak şekilde 2mm lik kavucuk lastik benzeri birşey koy aksi taktirde ayar kayar veya hiç tutmaz hale gelebilir hatta sen o dürbünü şu an bile bozmuş olabilirsin :)

• Optima trio ve 4x20 dürbün
    4x20 dürbünü ben hemen hemen hiç tepmeuen hatsan mod 45 ile kullandım onda bile ayar tutmuyordu.
    İyi bir dampa ayak ve spring gun rated ( havalı silahlar için tasarlanmış dürbünler) bir dürbün mesela gamo 3-9X40 veya 3-12X44 bu işin kesin çözümü.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Bir arkadaşın tüfeğinde küçük dürbünlerden birini sıfırlamaya kalktık.

KÜçük bir havalıydı markası yoktu. 1 saat uğraşıp pes ettik. Bence zoomlu bir dürbün alın.

Yine kayarsa tek parça yada dampa ayak sipariş eder memnun kalırsınız. Yoksa tüfekten soğutur adamı dandik malzemeler.