Hatsan mod125 4.5mm X Optima 3-9x 36

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ELimde Hatsan mod125 4.5mm X Optima 3-9x 36(dürbün) bunlar war.Barutlu silahların bile sıfırlamasını yapabiliyorken bu tüfeğin sıfırlamasını bir türlü yapamadık dürbünü ayarlıyoruz bu sefer gidiyor çat başka yerden wuruyor tüfek saptırıyor desek 3köşe teşkil atışlarının hepsi aynı kareye toplanmaz yardımcı olabilcek biri var mı?

• Tüfeğiniz tepiyor ve dürbün dampa ayak kullanmadan üzerinde durmaz. Hatsan bu katır gibi teper. Dampa ayak ta 80 ytl gibi bir fiyat. Dampa almanız gerekiyor ama hatsana deymez. En iyisi arpacıkla kullanmak. Ayrıca ince memet gibi bir saçma kullanıyorsan sıfırlama yapmaktan vazgeç. Yada ince memetten vazgeç. 10 mt de 10 cm dağılma yapar. Saygılar

• Hatsan a niye deymesin anlamıyorum denk getirdiğidne 100metrede bile cma şişeyi parçalıyor üstelik menzili ve çıkış hızı en güclü olan tüfek

• Arkadaşım 250 liralık tüfeğe 100 liralık ayak bence değmez. Ayrıca tüfek en uzak menzil en hızlı çıkış hızı diyorsun.Bende hatsan kullanan , çok seven ve sonuna kadar savunan biri olarak en isabetsiz tüfeklerden biri diyorum. Bazen şansına namlu iyi çıkabiliyor benim gibi. İnşallah seninde öyledir. Yoksa bu dediklerimi çok kısa zamanda anlarsın. Saygılar.

• şimdi şunu söyliyeyim 3köşe teşkil atışı yapılıyor mermiler 1noktada toplanıyor yani aynı noktaya nişan alıyoruz we farklı bir noktada ama aynı yerde toplanıyor bu demektir ki namluda sorun yok ama sorun bu sefer enrde düşüncesi geliyor?böyle bir tüfeğin sapma yapıyor olması birkaç yerdede okudum üzücü acıkcası

• Hep aynı noktaya vurması çok sevindirici. Tüfekte problem yok o zaman. Dürbün kayıyor desek yine olmaz. Ben şöyle yapıyorum sıfırlamasını. Arpacıkla atış yapıyorum 10 mt den. Önce arpacıkla sıfırlıyorum. Daha sonra dürbün takıp kaymadığından emin olduktan sonra 3 atış yapıyorum. Teşkilin geldiği yerin merkezini işaretliyorum. Daha sonra tüfeğimi dürbünüm 12 ye gelecek şekilde sabitliyorum. Ve sonra ayar vidalarından teşkilin merkezine gelene kadar vidaları çeviriyorum. Yani vurmak istediğim yerden vurduğum yere kadar çeviriyorum. Ama bu sırada tüfek hiç hareket etmemeli. Bipod ve dipçiğe destek yardımıyla mesela. Başka şekilde yapan arkadaşlarda olabilir. Yardımcı olabilirsem ne mutlu. Saygılar

• teşekkürler deniyeceğim büyük ihtimal dürbünün biraz kalitesiz oldugunu düşünüyorum

• Hatsan a niye deymesin anlamıyorum denk getirdiğidne 100metrede bile cma şişeyi parçalıyor üstelik menzili ve çıkış hızı en güclü olan tüfek

Burada anahtar kelime " denk getirdiginde" o da mod 125 ile zor dostum zor

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Malum mod 125 çok tepiyor birde dürbün ağır ve dürbün kızağı da yüksek olunca dürbüne gelen momen artıyor ve kolayca bozulmasına sebep oluyor... Ancak atışlarınızda saçmaların hep bir noktada toplandığını söylemeniz dürbünde şimdilik bir arıza olmadığını gösteriyor... Bu durumda atış tekniğinizi gözden geçirmelisiniz... Örneğin; tetiğin sert ezilmesi çoğu zaman grubun farklı bir noktada toplanmasına sebep olabilir... Mod 125 çok tepen bir silahtır çoook sağlam bir atış disiplini ister !
    Saçmalar hedef aldığınız noktanın sağına mı soluna mı üstüne mi toplanıyor? Nereye toplandığını söylerseniz üstadların bir tavsiyesi olabilir...

• Malum mod 125 çok tepiyor birde dürbün ağır ve dürbün kızağı da yüksek olunca dürbüne gelen momen artıyor ve kolayca bozulmasına sebep oluyor... Ancak atışlarınızda saçmaların hep bir noktada toplandığını söylemeniz dürbünde şimdilik bir arıza olmadığını gösteriyor... Bu durumda atış tekniğinizi gözden geçirmelisiniz... Örneğin; tetiğin sert ezilmesi çoğu zaman grubun farklı bir noktada toplanmasına sebep olabilir... Mod 125 çok tepen bir silahtır çoook sağlam bir atış disiplini ister !
    Saçmalar hedef aldığınız noktanın sağına mı soluna mı üstüne mi toplanıyor? Nereye toplandığını söylerseniz üstadların bir tavsiyesi olabilir...

Mod 125 in tepme hızıyla alakası yok!Kendim bizzat 12yaşından beri tüfek kullanıyorum malum subay oğluydum.Askerliğimide şırnak ve kuzey ıraqta c timinde yaptım m16 a2 kullandım herneyse silah nasıl sıfırlanır yada nerde sorun olabilceğini az çok biliyorum bir üstad kadar çünkü 1yıl içinde her hafta sonu sıfırlama yaptık operasyon öcnesi.bana kalırsa optima dediğim dürbüdne sorun var şayet zaten mermiler tk notkada toplanıyorsa bu namlunun düzgün oldugunu gösterir.Cünkü 50m gibi bir yerde sıfırlamada ufakta olsa tetiğin farklı ezilmesi büyük farklara yol açar.Teşekkürler. Bu arada sizler ne kullanıyorsunuz etkili menzili en yüksek ve isabetli tüfek olarak hangisini önerirsiniz.

• Benim bir arkadaşımda da atışlar aynı yere toplanıyordu. Hafif sağa üste . 2 kardeş atış yapıyorlar ikiside aynı tarafa. Sonra ben atış yaptım problem yok. Sonra yine bunlar atış yapıyor baktım hafif sağa ve biraz da üste. Ama sebebi belli oldu. Bunlar ateşli silaha alışık insanlar. Böle tüfek kaçmasın diye sımsıkı tutuyorlar. Sebebini sölemeden önce dedim sol elle atış yap. Hemen sölesem ya gülecekler ya da saçmalama deyip kabul etmeyecekler. Takk ilk atış sol üst köşe. ;şrofls;. Neden çünkü sıkı ve güçlü tuttuğun zaman el kundağını tutan elin tarafına değilde tersi yönüne tepiyor tüfek. Hatta sıkı sıkı tutup bir atışta ben yaptım. Sağ üst köşe. Şimdi sizinki böyle bir durum demiyorum ama nacizane tavsiyem atış tekniklerini forumdan bir kez daha okuyun. Saygılar.