Crosman Phantom 1000x için dürbün

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selamlar arkadaşlar, sahip olduğum crosman marka yaylı-pistonlu phantom tüfeğin yanında gelen dürbün ilk günden beri ayarlanamıyordu ve sonunda tamamen bozuldu. İçinden şangır şungur sesler geliyor ve ayar vidaları hiç bir görev yapmıyor. Gez ve arpacıkla atış yapmayıda çok seviyorum ama artık biraz daha uzun mesafeler için dürbün almak istiyorum. Öyle çok iyi olmasına gerek yok daha ilerde PCP ye geçtiğimde daha kaliteli bir dürbün alırım diye düşünüyorum. Bana şöyle 150ytl'ye kadar nispeten kaliteli iş görecek zoom özellikli bir dürbün tavsiye edebilir misiniz? Birde elimde olan dürbünün ayakları 2 parçalı ayak. Bu yeni dürbünü dampa ayaklamı takmalıyım yoksa bu ayaklar iş görür mü? Birde bu dürbünü yatagun vs. alışveriş sitelerinden alırsak bu dürbün kargocuların taşıması sırasında hasar görmez mi. Çok kötü davranıyorlar kargolara.

Hatsan AT44WX10+Optima 3-12X44
    Hatsan Mod95 SAS+Optima 1X40 Reddot
    Crosman Phantom 1000X+ Square 3-9X40

• Bir fikri olan yok mu acaba?

• Slm,arkadaşım ben 3-9x40 ebatlarında bir dürbün kullanıyorum 9 yakınlaştırma benim işimi görüyor sanada tavsiye ederim,tabi daha fazla yakınlaştırmalı (zoomlu) modellerde mevcut,marka ya gelince bir çok marka mevcut bunlardan bildiğim iyileri Tasco (tasko değil),Nikko Stirling,Bushnell,Gamo markaları,İşini 3-9x40 lık bir dürbün rahatlıkla görür sanırım,daha fazla zoom istersen diğer -12,-16 lıklara daha büyük Merceklere bakabilirsin,Tüfeğin ne kadar tepiyor bilmiyorum bunu üstadlar daha iyi bilir çok tepiyorsa yada bildiğim kadarıyla yaylı larda Dampa şart gibi,internetten araştırarak, https://www.yatagun.com.tr/grup.asp?ID1=2 adresinden dürbünlere ve dampaya ulaşabilirsin...Kargoya gelince birşey olmaz fakat tabii ki ürünün nasıl paketlendiğine bağlı,bu hususta ve kalite hususunda Yatagun a güvenmenizi tavsiye ederim...

XDM 5.25 .45 cal Competition tabanca

Beretta 81-F 7.65 mm tabanca

Armsan Armtac RS X1 high capacity pompalı 12cal
    Üzümlü 1986 Çifte 12cal
    Lazer Otomatik 7+1 12cal
    Crosman 1077+Tasko 3-9x40
    Hatsan at 44-10
    Hatsan mod 135 Qe Vortex
    Sıgsauer p250 co2
    Ceonic ISSC m22 9mm

Ceonic sigsauer p320 9mm

Zoraki 917
    Zoraki 2918

Bsa sweet 8-32x44

• Sana öncelikle lazım olan Dampa ayak. Silahınla glen dürbünüde dampa ile kullansaydın. şimdi dürbünü sağlam ve ayarlanabilir olurdu. Sorun yaşamak istemem dersen dampa + Gamo 3-9X40 dürbün yaklaşık 350 ytl gibi bir fiyat. Dampa kullandıktan sonra çok ağır olmamak şartıyla dürbün konusunda serbestsin. 50 ytl lik çin malı taskolarda kullanabilirsin 2000 ytllik zeis'te

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• CEvaplarınız için teşekkürler bir adet dampa ayak şart anladığım kadarıyla. Yatagunda dürbünlere bakarken şu dikkatimi çekti
    https://www.yatagun.com.tr/det…alther_3-9x40=&ID=702
    burada alt tarafta 2 seçenek var dürbünle ilgili aralarında baya bir fiyat farkı var ucuz olanı bütçeme uygun o fiyat hatalımı yoksa ne farkı var bunların. Paralaxlı almak istiyorum dürbünü ilerde PCP aldığımdada kullanayım diye nispeten iyi bir dürbün olsun istiyorum. Hemde yakın mesafelerdede büyütmeyi kullanabilmek için. sizce bu dürbün ve dampa ayak ikilisi benim işimi görür mü?

• alttaki dürbünde artıkıl aydınlatması yok, önemli bir özellik değil bence.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png