Müsabakalar ile ilgili bir soru???

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar merak ettiğim şöyle birşey var müsabakalarda 5 metre 10 metre atışları var bu atışlarda atıcı atışını yaptı daha sonda attıgı bır pellet aynı delıkten geçerse , bunu nasıl tespıt edıyorlar ??

• Arkadaşlar merak ettiğim şöyle birşey var müsabakalarda 5 metre 10 metre atışları var bu atışlarda atıcı atışını yaptı daha sonda attıgı bır pellet aynı delıkten geçerse , bunu nasıl tespıt edıyorlar ??

bunu Ankara'da yaşadık, tespiti imkansız.

ya baştan 5 atış ,4 delik varsa 1 ıska kabul edilir diye karar koymak lazım (ki bu iyi atıcıya haksızlık olur). ama en doğrusu 5 ayrı hedefe 1er atış yapmak olur.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• kağıt epeyce büyük olduğu için karavanalar kendini belli eder o yüzden fark edilir :) zaten arkasında da balistik jeli vardır çekirdeği durdurmak için ondan da belli olur :)

anadoluteam.png

WEBLE JAGUAR 5.5 + 4 X 20 HİLLMAN +;tuftabV#

• kağıt epeyce büyük olduğu için karavanalar kendini belli eder o yüzden fark edilir :) zaten arkasında da balistik jeli vardır çekirdeği durdurmak için ondan da belli olur :)

kötü niyetli birisi büyük kağıdında dışına sıkıp, ben vurdum aynı delikten geçti diye çamura yatabilir.

ama hedefin arkasına dediğin gibi balistik jel konursa haklısın tespit edilebilir.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Aslında hedef kagının arkasına bır metal plaka koyacaksın ordakı ezik pelletlerı sayacaksın böyle bir ihtilaflı durumda en azından 1 atışı ıska saymamak için , ama hangı pellet hangı delıkten gecti ?? sorusu gundeme gelecek , en iyisi askerdeki gibi her atıştan sonra delıklerı tıkamak yapışkan kagıtla.

• Eğer Müsabakadan kasıt olimpiyatlar vs ise zaten atışlar yüksek hızlı kamera ile kaydediliyor , oradan anlaşılabilir ayrıca kullanılan hedeflerin birçoğu elektronik hedefler olduğu için buna bile gerek kalmaz diye düşünüyorum. Kağıt hedef üzerinde hernekadar aynı delikten geçsede mm lik sapmalar bile hedef üzerinde belli olur,genelde müsabakalarda kullanılan pelletler matc küt uçlu pelletler olduğu için çok temiz delikler açıyor ve mm lik sapmalar bile deliğin şeklini değiştirir.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Konuyu yanlış anlamışım galiba ;lol;

Ben yinede tek delik diye bişeyin olmadığını düşünüyorum hernekadar iyi bi atış olsada azıcıkta olsa deliğin yapısı bozulur bence !!!

Kapalı alanda birçok kez atış yaptım ama hiç öyle tek delik denilebilecek bi atışım olmadı. Çok azda olsa belli oluyordu. Ama sağlam olsun denilirse Erdem abinin dediği gibi ayrı ayrı hedeflere atış yapılabilir.

balistik jelde kullanılır ama biraz zahmetli ve masraflı olur.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5