100 mt Hatsan AT44WX-10 Grupmanım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ARKADAŞLAR AT44 PCP Sİ OLAN LÜTFEN DAHA FAZLA GRUPMAN SONUÇLARI GÖNDERSİN.AYRICA BU AT44 DE DÜRBÜNÜ BİR KERE SIFIRLAMAK YETERLİMİ?AYRICA BU AT44 İÇİN EN İYİ GRUPMAN SAĞLAYACAK PELLET HANGİSİDİR?SUSTURUCULU VEYA SUSTURUCUSUZ OLUNCA SES FARKI NASIL?AYRICA BU TÜR SİLAHLAR İÇİN NASIL BİR DÜRBÜN KULLANILMALI? SİZCE OPTİMA 3-12*44 MİLDOT DÜRBÜN NASIL?

• ARKADAŞLAR AT44 PCP Sİ OLAN LÜTFEN DAHA FAZLA GRUPMAN SONUÇLARI GÖNDERSİN.AYRICA BU AT44 DE DÜRBÜNÜ BİR KERE SIFIRLAMAK YETERLİMİ?AYRICA BU AT44 İÇİN EN İYİ GRUPMAN SAĞLAYACAK PELLET HANGİSİDİR?SUSTURUCULU VEYA SUSTURUCUSUZ OLUNCA SES FARKI NASIL?AYRICA BU TÜR SİLAHLAR İÇİN NASIL BİR DÜRBÜN KULLANILMALI? SİZCE OPTİMA 3-12*44 MİLDOT DÜRBÜN NASIL?

forumumuza hoşgeldiniz,

forumda KÜÇÜK harflerle yazışıyoruz.

teşekkürler.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

Öncelikle hoşgeldin.1. si forum kurallarını okumanda yarar var.Çünkü sanal alemde büyük harfle yazmak bağırmak olarak nitelendirilir.Ve kimse böyle bir kişiyi kaale alıp cvp vermez.Ben yeni olmana veriyorum ve sorularını elimden geldiğince cevaplıyorum.

Forumda yeterince grupman var zaten.Gün geçtikçe yenileri geliyor.
    -Dürbünü bir kere sıfırlamak yetiyor.Ayaklar tepme ile kaymıyor.Tabi pelletten pellete, mesafeden mesafeye sıfır noktası değişebiliyor.
    -Şimdiye kadar kullandığım en iyi pellet fx pellet.
    -Ucundaki moderator biraz ufak.Ama iyi iş görüyor.Sesi bastırıyor ama piyasada 60 80 ytl ye satılan moderatorler var onlar sesi daha fazla kesiyor.Hatta çekiç sesi geliyor kulağa sadece.Sorarsın diye söylüyorum o moderatorler bu silaha takılmıyor ekstra bir aparat lazım.
    -Dürbün olayı tamamen kişisel tercih. Mesafe, bütçe, ağırlık arasında tercih yapabilirsin.
    -optima 3-12 ' ye kötü diyorlardı.Zoom'a göre artıkıl yer değiştiriyormuş.Ama kulaktan dolma, kullanmadım bilmiyorum.
    ;grin;

• Öncelikli olarak hoş buldum diyorum.Ayrıca küçük harf uyarınız için ve at44 verileriniz için teşekkür ediyorum.
    Sormak istediğim forumda gurupmanlarda daha çok neden 5.5mm havalı tüfek kullanıldığı?Acaba 4.5 mm havalı tüfekler ile iyi grupmanlar yapılamıyormu?

• bu sorunuzun cevabı da forumda mevcut.4,5 ya da 5,5 mm seçimi amaca göredir.hangi amaca göre hangi çapı seçmeniz gerektiğini forumda arama yaparak bulabilirsiniz.bunlar üzerinde çokça tartışılan konular.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• daha iyi bir dürbünle bu grup daha da küçülür. at44 lerdeki lw ler gerçekten çok iyi işler çıkarıyor. :D

6-24*50 tasko

• hatsanlarla fx ler aynı kefeye konmaz

• mizrabatu, dikkat ederseniz mesajımda hatsan ın lw siyle fx in lw sini kıyaslayan veya aynı kefeye koyan bir ifade kullanmadım. bu mesafede yaptığı iş itibariyle gerçekten başarılı. x;.z

6-24*50 tasko

• [Resim Engellendi: http://s2b.directupload.net/images/090308/temp/dr7jeji3.jpg]

Hatsan gurupmanlarında dikkatimi çeken kırmızıyla daire içine aldığım palet
    çoğu gurupmanlarda bu şekilde bir sağa doğru palet vurması var neden
    kaynaklanıyor acaba ...

ellerinize sağlık güzel gurup olmuş.

Gamo Hunter 440 4,5 mm
    Gamo cfx 4,5 mm Tasco 3- 9 *40
    Benjamin Discovery 5,5 mm Nikula 6-24*50

• ;d; Arkadaşlar hatsan pcp lerin hepside lother walther namluya sahipmi? Birde sormak istediğim hatsan at44 tekli olan sizce nasıl?

• Tüm modellerde LW namlu yok diye biliyorum, Hatsan LW namlu kullanmaya yeni modelleri ile başladı.

Benim tercihim tek yerine daha zahmetsiz olan 10 atışlı modelden yana olur, pcp de her seferinde tek dolumla uğraşmak bence yorucu ve keyifsiz.

Hatsan AT44WX-10 .22 + Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 MD

Pek yakında : Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD :love:

Hatsan Mod 95 Sas 4.5 Cal + Gamo 3-9x40

Diana Mod 26 4.5 Cal + Optima 1x40 RedDot

FX Revolution .22 + Nikon Buckmaster 4.5-14x40 Mil Dot

ankarateam.png

• Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla beğenilen pelletler gamo promagnum,sivri uçlu fx pellet ve sivri uçlu crosman pellet.Peki bunların içinde en iyi olanı hangisi? :him:s

• Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla beğenilen pelletler gamo promagnum,sivri uçlu fx pellet ve sivri uçlu crosman pellet.Peki bunların içinde en iyi olanı hangisi? :him:s

FX'in sivri uçlusu yok, kubbe başlısı (yuvarlak başlı) var. bence en iyiside FX pellet.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Arkadaşlar pistonlu havalı tüfeklerde yeşil gres yağı kullanmanın çok iyi sonuçlar verdiğinden bahsedilmiş.Peki bu gres yağı silah ateş edilince namlu içine dağılmıyormu?çünkü namlu içine dağılıyorsa atış gupmanları herhalde pek iyi olmayacaktır. ½bay£bay`;

• Eski konuları okursanız özellikle modifiye bölümünde çok fazla bilgi bulabilirsiniz.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• bence atışların iyi olması için namlu içinin tertemiz ve kuru olması lazım.

Yeşil gres namlu içine uygulanmıyor. Bu konudaki eski mesajları okursanız nasıl uygulanacağı konusunda bilgi edinebilirsiniz

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)