Kurşun geçirmez jel üretildi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • +1 Tutkal eklersen süper bir dolgu yapıştırıcın olur. Sütle karıştırırsan muhallebi olur. Ama hiçbiri non-newtonian gibi keyif vermez. Oranına hiç dikkat etmedim birşey diyemeyeceğim Deniz. Ama yaparken anlarsın.

• abi ben suya karıstırdıkco o cozunuyor karıstırdıkca cozunuyor bıktım bırde karıstırmayım dedım ve dıbe cokup ıslanıyor camur gıbı

Smk B2 4.5
    Hatsan Mod 125 5.5

• sanırım çok az su kullanılacak bu karışımda.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• yaptığı karışıma atış yapan oldunmu ?

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• ondan önce karışımı yapabilen oldu mu? ?(

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Ben yaptım ama sanırım birşeyi eklemeyi unuttum.Arkadaşlar buğday nişastası ile olmuyor. Mısır nişastası gerekli. u½%; Suyu azar azar ilave etmelisiniz. Ederkende yavaşça karıştırın.Hız yapmaya gelmiyor sert oluyor. Yavaşça krem kıvamına gelen kadar karıştırmanız yeterli.

• geçekten mükemmel buluş

Webley Patriot 5.5mm 1.Nesil Satılık
    Gamo Hunter 440 4.5mm Satılık
    Gamo CFX 4.5mm Satılık
    Norica Tribal Basıc 5.5mm Satılık
    Crosman 2200 5.5mm
    Crosman Repeatair co2
    Hatsan pcp pompa Satılık
    Barska Hot Magnum 3-12x40mm AO Satılık
    Gamo GE39x40RGB Satılık
    Akvaryum (Yeni) Moilyalı İthal 1.20 Sea Star Satılık

• abı bılmıyorum ben karıstırdıkcı o su gıbı oldu karıstrdıkca su gıbı oldu en sonunda suyun ustune nısastayı az dokup ıslanmasını bekledım boyle oldu

Smk B2 4.5
    Hatsan Mod 125 5.5

• Ölçünüz 1 kap mısır nişastasına 1.5 kap su şeklinde olsun birde öyle deneyin.

Röhm Twinmaster Top M RE .177 (Air Stripper)
    Hatsan Mod 125 .22 (Oriental 6-24x44)
    Gamo Cfx .177 (W&S 3-9x44)
    Daisy Powerline 008 .177
    Webley Typhoon .177
    Gamo Pt-80 .177

• Pardon arkadaşlar ters yazmışım. Ölçü 1 kap Nişasta, yarım kap su olsun. (0.5 yerine 1.5 yazmışım :) ) Ben genelde çocuklara deney amaçlı göstermek için 3 bardak nişastaya 1.5 bardak su ölçüsünde koyuyorum.
    Temmuz 2008 sayısında Bilim Çocuk dergisinde vardı. Gerçi dergi belli bir oran vermemiş. Oradaki açıklamaya göre nişasta parçacıkları suyun içinde çözünmeden eşit olarak dağılıyor ve bir süspansiyon oluşturuyor. Süspansiyon içindeki nişasta parçacıkları suda asılı kalıyor.
    Yapacaklar için 2 uyarım var.
    1. Mutlaka Mısır nişastası kullanınız.
    2. İşiniz bitince atmak için lavabo vb. yerine çöp kutusunu kullanınız. (Karışım derginin dediğine göre su borularını tıkayabiliyormuş.)

Dergiden alıntı:
    Nişasta ve suyu karıştırdığınızda, nişasta parçacıkları suda eşit bir şekilde dağılır. Bu karışımı yavaşça hareket ettirdiğinizde, nişasta parçacıkları, aralarında bulunan suyun etkisiyle birbirlerinin üzerinden kayar. Çünkü, parçacıkların birbirlerinin üzerinden kayabilmesi için yeterli süre bulunur. Böylece karışım, sıvı gibi akıcı hale gelir. Oysa karışımı hızla hareket ettirdiğinizde, yani avcunuzda kuvvetlice sıktığınızda nişasta parçacıkları birbirine yapışır ve katı gibi görünür. Çünkü bu sırada, nişasta parçacıklarının birbirlerinin üzerinden kaymalarını sağlayacak süre yoktur.

Birde link vereyim bilgi için:
    http://www.hammaddeler.com/ind…amp;id=166&Itemid=165

Bu da farklı video linki ;)
    http://www.liveleak.com/view?i=5fd_1233703588

Röhm Twinmaster Top M RE .177 (Air Stripper)
    Hatsan Mod 125 .22 (Oriental 6-24x44)
    Gamo Cfx .177 (W&S 3-9x44)
    Daisy Powerline 008 .177
    Webley Typhoon .177
    Gamo Pt-80 .177