çekirdek kalıpları belki fikir verebilir

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Teşekkürler güzel paylaşım. Kalıpların hollow point olmasını sağlayan parçalar sanırım yaylı olabilir. Penseyi ayırınca o parçalar ileri itilmiş gibi. Kalıpları ustalara anlatmak daha kolay olacak ayrıntılı fotolar sayesinde.

• Güzel paylaşım, teşekkürler. Resimlerin hepsini kaydettim ilerisi için :)

• bu değerli paylaşım için teşekkürler ama benzer bir kalıpta pelleti çıkarmak zor olmaz mı ebatları itibarı ile

• Kalıplarda silikon sprey kullanılırsa hem çıkarma zorluğu ortadan kalkar hemde peletlerin kalitesi artar. Kurşun erime noktası 237,5 ve silikon spreyin dayanma noktası 250 olduğuna göre bir aksilikte çıkmayacaktır. 1 taşla 2 kuş misali ;)

• Kalıplarda silikon sprey kullanılırsa hem çıkarma zorluğu ortadan kalkar hemde peletlerin kalitesi artar. Kurşun erime noktası 237,5 ve silikon spreyin dayanma noktası 250 olduğuna göre bir aksilikte çıkmayacaktır. 1 taşla 2 kuş misali ;)

peki hayri abi bu pelletlerde kapalı bir formda çekirdek benzeri gibi yapsak pellet ağırlığı otomatik olarak artacak bu ağırlığı azaltmak için hangi metalleri kullanabiliriz ve bu kapalı formun aerodinamik etkisi pozitif yönde mi negatif yönde mi olur

• Ben herzamanki gibi bir taşla iki kuş vurmayı seçerek şunu derim ki kurşun-kalay karışımı. Zaten kullanılan bu karışım hem peletin hafif olmasını sağlıyor hemde daha yumuşak bir form elde ediyoruz. birde korozyona karşı koruduğunu okumuştum ki daha ne isterim.