Airgunturk Yaz Ligi 1. Yarışma 14 MART 2009

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bana sanki 2 lira pek yeterli olmayacakmış gibi geliyor abi... 9 yarışmaya ortalama 8'er kişi katılsa 144lira eder. Bence 4 ya da 5 lira yapalım, sonunda da güzel ödüller alabilelim.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Bana sanki 2 lira pek yeterli olmayacakmış gibi geliyor abi...

eksiğini sonunda tamamlarız ;tacli# ortalama 15 kişi katılsa , her ayakta 30TL eder diye düşünmüştüm.
    ayrıca evet hedefleri boyamak için sprey boya almak lazım. (1 siyah-1 sarı) onlar kaç TL'dir? bilen varmı?

o zaman problem olmazsa 3TL yapalım

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Normal sprey boyalar 3 lira. Koctasta satılan fosforlular 8 lira. Çok ta etkili. Damdan düşer gibi oldu kusura bakmayın. Organizasyonlarınızı zevkle takip edince böyle oluyor.

• Normal sprey boyalar 3 lira. Koctasta satılan fosforlular 8 lira. Çok ta etkili. Damdan düşer gibi oldu kusura bakmayın. Organizasyonlarınızı zevkle takip edince böyle oluyor.

estağfurullah, katkınız için teşekkürler.

.

ankarateam.png

• Boyalar 8-10 lira, ben temin edebilirim Ulus'tan. Düzenleme: 3'e bulursam 3'e alırım. Alışverişler fişli yapılır, ağaya ibraz edilir.. =)

15 kişi katılım olur mu acaba? En son 13 kişiydik, pek eksiğimiz de yoktu. Osman abiyle Rıfat abi yoktu. Forumdan Ankara'da yarışmalara katılabilecek toplam 21 kişi sayabildim. Düzenli buluşan 13 kişi var ben dahil, ki ben bile düzenli sayılmam çok ama yarışmaları kaçırmam. =)

Webley Raider 10 .22

• antrenman hedefleri sorumlusu (GMBY)

Mustafa çoklu hedef kağıtlarından bastırıp, en yakın-en uzak hedeflerin mesafesine ve ara mesafelere 2 adet daha yapıştırabileceğin büyüklükte mukavva kutular işimizi görür.

Antrenman Kuralları:
    1. her yarışmacı antrenmanı sırasında her mesafedeki hedefe 3'er atış (toplamda 12 atış) yapsın, sıfırlamasını kontrol etsin. eğer hedeflerin birine tek atış yaparsa, orada atmadığı haklarını diğer hedeflerde kullanabilsin.

2. antrenman sahasına bir adet masa/sandalye konulacaktır (Paintsign'dan alırız, yerine deliksiz koyalım ;şrofls;. ), isteyen oturarak, isteyen benchrest üzerinden sıfırlamasını yapabilir.

3. antrenman sırası, yarışmacı sırasına göre olsun (1. yarışmacı-ilk antrenmanı, 2.yarışmacı 2. antrenmanı yapsın vb)

4. antrenman süresi yarışmacı başına 2dakika'dır. daha uzun süre verilmesi bence gereksiz, yarışmayı uzatmış oluruz.

5. antrenmanını bitiren silahını boşaltıp, emniyete alıp antrenman sahasını terk edecek ve yarışma sırasını bekleyecektir.

.

ankarateam.png

• Antrenman sahasına antrenmanda kullanılabilecek toplam atış sayısında pelet ile girilebilsin. Bunun kontrolünü antrenman sırasında boşta olacak sayı hakemleri yapsın. Antrenman hedefleri sorumlusunun hepsiyle baş etmesi zor olur.

Webley Raider 10 .22

• Antrenman sahasına antrenmanda kullanılabilecek toplam atış sayısında pelet ile girilebilsin. Bunun kontrolünü antrenman sırasında boşta olacak sayı hakemleri yapsın. Antrenman hedefleri sorumlusunun hepsiyle baş etmesi zor olur.

antrenman hedefleri sorumlusu tek kişinin başında olacak, bu nedenle problem olmaz bence. ayrıca bu konuda üç kağıt yapacak arkadaşım olmadığını düşünüyorum :thumbdown:
    ama 2 kişi antrenmanı bitirdiğinde en az 2 kişi atışlarına başlamış olacak, bu nedenle sayı hakemleri müsait olmayacak.

.

ankarateam.png

• Bu arada sayı hakemlerinin sayılarını da ağa mı tutacak?

Webley Raider 10 .22

• Bu arada sayı hakemlerinin sayılarını da ağa mı tutacak?

ağa yarışmanın her yönünü kontrol edecek zaten ;şrofls;. sayı konusunda da üçkağıt yapacak arkadaşımız olduğunu sanmıyorum ;tacli#

direktöre bu konuda büyük iş düşüyor, kurallar uyulmak için konduğundan uymayanı anında ihraç etmesi gerekir. Hele belirlenmiş güvenlik kurallarının hiç tartışması bile olmamalı bence g;$i

.

ankarateam.png

• Süre limitini belirlemedik. Bence 40 saniye uygundur. "Kara Kitap"ın da dediği gibi "Bu süre silah omuza dayanıp atış pozisyonu alındığında başlar."

Nasıl?

Webley Raider 10 .22

• Süre limitini belirlemedik. Bence 40 saniye uygundur. "Kara Kitap"ın da dediği gibi "Bu süre silah omuza dayanıp atış pozisyonu alındığında başlar."

Nasıl?

evet 40s normal, ancak birisi atış noktasına girip, silahı omuzuna dayamadan 17 dakika oturursa ne olacak?
    bence atış noktasına girince (eğer örneğin 3 hedef varsa o noktada) 3x40s= 120 s. içinde atışlarını bitirmeli.

.

ankarateam.png

• ancak birisi atış noktasına girip, silahı omuzuna dayamadan 17 dakika oturursa ne olacak?

;lol; anlaşılan mükemmel bir organizasyon olacak.her şey düşünülüyor.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• O zaman pozisyon alınması, silahın doldurulması ve kurulmasını da hesaplayarak hedef başı 10'ar saniye daha eklesek daha iyi olur sanki...

Webley Raider 10 .22

• tamam ben verilen görev ne olursa yaparım, hedef sorumlusu benim, boya, tamir , tadilat, yağlama işlemlerinide yaparım. tüm hedefler benim, benim onlar benimmm 8o 8o 8o ;#taban^l ;#taban^l ;#taban^l

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• bence önce görevliler atışlarını yapmalı:
    bu nedenle:

1. Mrmataracı (sayı hakemlerinin skorlarını tutmalı, yarışmaya hakim olmalı bu nedenle ilk sıra)
    2. kyucel (herkezin skorunu tutacak)
    3. raptorx (herkezin skorunu tutacak)
    4. gmby (atışından önce ilk 3 görevlinin, kendi atışları sonrasında herkezin antrenmanını denetleyecek, atışını bitirmeden antrenman başlamayacak)
    5. serdarhavsut (hedefleri yarışma sırasında kontrol-bakım yapacak)
    6. eblemis (atışlarını bitirip güvenliği sağlayacak)
    7.
    8.
    9.....

diye gidelim.

diğer aklıma gelenler:
    1. atış alanında görevliler ve sırasında atış yapanlar hariç kimse ve gereksiz malzemeler bulunmayacak
    2. dolum istasyonu atış-antrenman alanı dışında ayrı güvenli bir bölgeye kurulacak
    3. silahlar hedefe doğrultulmadan kesinlikle yüklenmeyecek (şarjör-pellet sürülmeyecek)
    4. ....?

.

ankarateam.png

• İlk 4 kişi antranman yapmayacak mı?

Bir de yine 10 hedef/3 tur mu yapacağız?

Webley Raider 10 .22

• İlk 4 kişi antranman yapmayacak mı?

Bir de yine 10 hedef/3 tur mu yapacağız?

tabii ki yapacak, evet 10 hedef 3 tur yapacağız.

ayrıca dün aklıma geldi, bazı haftalar 10'dan az hedef bazı haftalar ise fazla hedef olabileceğinden, hedef sayısına göre katsayılar belirleyebiliriz her yarışma için. mesela 40 hedeflik maç yapınca alınan puanı 1,333'e böleriz, 20 hedeflik olunca 1.5 ile çarparız böylece her yarışma farklı uzunlukta/lezzettede olsa alınacak üst puan hep 30 olur.

.

ankarateam.png