Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Grup çalışmasına ilave olarak.Farklı mesafelerde hedefi(bull-12-10 ) vurma çalışmaları yapılabilirmi acaba.Bir nevi ft çalışması yani.Mermi yoluna ve dürbün kliklerine hakimiyeti gösterir nişancılık yanında.Tabi tahmin ederek bir seferde.

• güzel olabilir, ama ben daha önce yazdığım gibi dürbünün kliklerini bozmaktan korkuyorum açıkçası. şu anda yaklaşık olarak 50-60-70-80-90-100metreleri kliklerden ayarlayabiliyorum (chairgun sağolsun), 20-50metre arasınıda tam güçte direk vuruyor Gladiator sağolsun.

ama cırt-cırt 50m, cırt cırt 100m derken dürbün bozulursa çok canım sıkılır, güzel ülkemde bulunmuyor namussuz ;şrofls;.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• güzel olabilir, ama ben daha önce yazdığım gibi dürbünün kliklerini bozmaktan korkuyorum açıkçası. şu anda yaklaşık olarak 50-60-70-80-90-100metreleri kliklerden ayarlayabiliyorum (chairgun sağolsun), 20-50metre arasınıda tam güçte direk vuruyor Gladiator sağolsun.

ama cırt-cırt 50m, cırt cırt 100m derken dürbün bozulursa çok canım sıkılır, güzel ülkemde bulunmuyor namussuz ;şrofls;.

peki üstad klik ayarı yapmaktan ziyade chairgun yardımı ile sıfır noktasını mildot lu dürbünde mil cinsinden kaydırmak ve bunu 20 m den başlayarak +5 m ler ile çoğaltılamaz mı

• chairgunda artı kılı gösteren bir yöntem var
    [Resim Engellendi: http://img11.imageshack.us/img11/904/kopyaschair1.png]
    [Resim Engellendi: http://img10.imageshack.us/img10/8296/chair1.png]

tüfeğininiz peletin cinsini pelet hızını dürbün büyütmesini falan ayarlıyorsunuz sonradan widgets reticule a tıklıyorsunuz ekrana o şekil çıkıyor

• bu yöntemde kullanılabilir, ancak sorun şuki bendeki dürbünde mil-dot olmasına rağmen böyle dürbünün sınırlarına kadar giden mil-dot yok, ayrıca zoomu değiştirdiğinizde bu noktalar değişiyor. durum böyle olunca bunu sağlıklı kullanmak pek mümkün değil. buna en yakın mil-dot artıkıl, Nikko Nighteater serisi dürbünlerde bulunan "extended mil-dot" artıkıl. böyle bir mil-dota sahip dürbün ve biraz pratikle tabiiki kullanılabilir.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png