Plastik kundaklı tüfeklerde civataların gevşeme nedenleri nedir, nasıl önleyebilirim?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Burada unutmadan şunu da eklemek istiyorum.
    Üretim safhasında hesap yapılırken yayın meydana getirdiği darbe etkisini iki üç vidaya karşılatırız,
    nasıl olsa bir müddet idare eder mantığı güdülmesinden kaynaklanıyor.
    Oysa ki burada vidaların görevi silahın mekanik aksamıyla kundak kısmını birbirine bağlamaktır.
    Meydana gelen darbeyi mekanik aksamla kundağı birbirine bağlarken boşluksuz şekilde yapılması ve bu darbenin kundak yüzeyinde absorbe edilebilmesi gerekir. :thumbdown:

• şimdi bu soruna hatsan pert olan tüfeğin yerine bana yolladıgı ikinci tüfekde ters diş vida yaparak sorun bulmuş ama düşünemediği bir taraf var oda şu geçmiş zaman hatırlayamıyrum soldakini düz diş sağdakini ters diş taksa olay tamam ama bu ikisinide ters diş yapmış bu seferde sol tarafdaki vidalar yerine sağ tarafdaki vidalar gevşiyor.

tüfeğin 1200 tllik olması bir şey değiştirmez hatsandan aldıgım 800 tllik tüfeğide valfine kadar hatta valinin içindeki plastik aksamlarına kadar yine söktüm. ama neden söktüm arıza yaptıgı için söktüm. arıza yapmadıkdan sonra isterse 100 lira olsun elimi bile sürmem sökmem karıştırmam.

• şimdi eski hatsancılar bende yeni hatsancıyım hatamı yaptım acaba

silahım hatsan mod 125 henüz vida gevşemesi yok çalışması ve gücü iyi ama plastik kundak bi de sadece plastik kundaklardamı vida gevşiyor ağaç kundakmı alsaydım acaba sevgiler

hatsan mod 99 22 cal -
    hatsan at44 s 10 22 cal -

hatsan mod 135 vorteks 22 cal-

hatsan nova compackt 22 cal

hatsan bt 65 elite 22 cal

gamo stutzen 17,7 cal

ersus ers 17 - 36 cal

ata arms neo 12 cal

canik 55 shark fc 9 mm

zoraki ultra 4,5 mm -

• olan olmuş bir kere. keyfini sürmeye bakın. tüfeğin ömrü yettiğince tabi. ahşap tüfekler daha estetik duruyor. bu tabi benim fikrim ...

webley patriot 5.5

• olan olmuş derken yaniiiiii kötü bi seçim diyorsunuz inşallah ilerde iyi bi havalı alırız şuanda iyi memnunum ama vida gevşemesi felan hoş değil tabii fiyatı uygundu bana uydu aldım tabi daha iyileri vardı ama fiyat pahalı gamo var bi tane bin tl diyorlar 200 metre etkili menzili var diyor satıcı

hatsan mod 99 22 cal -

gamo stutzen 17,7 cal

ersus ers 17 - 36 cal

ata arms neo 12 cal

canik 55 shark fc 9 mm

zoraki ultra 4,5 mm -

• sen satıcının 200 mt demesine bakma onlar satmak için derler boş ver arkadaşım en iyisini yapmışsın en azından yaylı bir tüfeğin içini dışını aksamlarını görerek nasıl çalışdıgını mantıgını anlarsın ilerde benimgibi hatsana hayır dualarını eksik etmessin. tüfeğinin uzun süre dayanmasını istiyosan sana bir tavsiyede bulunayım fazla atış yapma görsel olarak kullan yeter çünkü ben fazla atış yaptım çalışan demir pas tutmasın dedim. bu seferde aşındı :)

• fazla atış yapma görsel olarak kullan yeter

#hims#hims;,;-;,;-;lol;;lol;;kihhik,;rofl.;;rofl.;

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• valla mesedüzü harikasın tam olarak nokta atışı yapmışsın
    sonsuz saygılar

• Allaha şükür artık nokta atışı yapabliyoruz. teşekkür ederim saygılar.

• vallahamı yav yaktınız beni ;şrofls;.

neyse ben artık bu silahın kesin canını çıkartırım hafta sonu bir günde 250 pellet attım hala iyi durumda bakalım ne kadar dayanacak bu arada sağ omuz da biraz ağrı var yıllardır spor yaptım böyle ağrı görmedim yav

hatsan mod 99 22 cal -

gamo stutzen 17,7 cal

ersus ers 17 - 36 cal

ata arms neo 12 cal

canik 55 shark fc 9 mm

zoraki ultra 4,5 mm -