Bu da benim grupmanım (tabi ortada bir grup varsa :))

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Ya arkadaşlar bugün hem şu yeni yaptıgım atış tahtasını test edeyim hem de sıfırlama yapayım diye atışlar yaptım sonuçlar resimde. Atışları gencosman'dan aldıgım modlu Diana Magnum 450 4.5 ile 13 metreden destekli ve dürbünsüz yaptım. Kullandıgım palet Diabolo Barracuda Extra Heavy.

Tam iyi kötü bir sıfırlama yaptım diyordum ki bir de Crosman Hunting Chasse paleti deneyim dedim ama o da ne! Bu sefer tüfek çok istikrarlı biçimde Diabolo ile vurdugum noktanın 8 cm yukarısını vurmaya başladı. Yani her palete göre ayrı sıfırlama mı yapmak lazım şimdi kafam karıştı.

Sonuçlar nasıl sizce? Gülmek yok ama toplasanız 50 palet atmamışımdır daha havalı tüfeklerle u½%;

Saygılar, sevgiler...

[Resim Engellendi: http://img385.imageshack.us/img385/1039/91880157ea3.th.jpg]

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...

• Evet sıfırlamanız pellet ağırlığına ve aerodinamiğine göre değişir. Dürbünle gurup daha derli toplu olur sanırım.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• grupman o kadarda kötü değil ya :) ilerde daha iyisini yapacaksınızdır elbet
    ilk kullandığınız pellet daha ağır olduğundan namludan cıktıktan sonra diğer pellete oranla daha fazla düşme yapar
    crosmanın hafifliğinden olsa gerek 8 cm üste vurması

Hatsan Mod 135 0.22 cal
    Crosman 2100
    Tekirdağ Merkez

• Ben burdan anlıyorum ki Diana 350'niz iyi bir tüfek ve siz de iyi bir havalı tüfek atıcısı olacaksınız.

• Kardeşim Özer,

Grupman fena değil ama zamanla hafif veya rahat tutuş denen şekilde tüfeği tutarak atış yaparsan daha da iyi neticeler alırsın gibime geliyor.
    Pelet ağırlığı çok fark eder normaldir 8 cm yukarı gitmesi Crosman gibi hafif bir peletin.
    İyi ve dikkatli atışlar ;tacli#

• Yorumlarınız için teşekkürler. Tüfekten ben de çok memmunum. 13 metrede zaten hedefteki beyaz yuvarlak mikrop gibi görünüyor, desteksiz falan çok zor vurulur herhalde. Bu arada, beşlik kalaslardan beyaz tutkalla yaptıgım hedef tahtam muhteşem oldu, etrafa hiçbirşey saçılmıyor :)

Sevgii Cem, gerçekten de tüfeği çok kasınca sapıtıyor. Ateşli tüfekten farklı olarak bunu orta sıkılıkta tutmak gerekiyor sanırım.

Saygılar, sevgiler...

• Özer'cim aynen öyle çok sıkı kavrarsan sapıtıyor orta karar en iyisi:)
    İyi grupmanlar ;tacli#

• He he Cem ben de bugün o şekilde kasmadan tutarak yine 13 metreden, ayakta, desteksiz, dürbünsüz, sol kolla (ve de amuda kalkmış vaziyette :P ) 4 cm'lik bidon kapağını vurdum, kendimle gurur duydum :D Aynı şekilde 3 tane de soda şişesi katlettim poşete koyarak.

I love my gun :rolleyes: