Eksi ve yeni nesil silahlar arasındaki kalite farkı ! "S&W"

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Kırıkkale küçümsenecek bir silah değildir. Çok popüler bir servis silahının kopyasıdır. Walther PPK nın az değiştirilmiş versiyonudur. Nam'ı diğer bond 'un en sevdiği silahtır kendisi.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• silahın polimer ve bunun gibi malzemelerden yapılmış olmasının baştan yanlış olarak kabul edilmesi şeklindeki yaklaşıma katılmıyorum.silah kullanan ya da bulunduran kişilerin çoğunluğu hobi olarak değil de başka amaçlarla yapıyor bunu.dolayısıyla silahın yapıldığı malzemenin bir kısım azınlığın beğenilerini hesaba katmazsak hiçbir önemi yok.hafiflik ya da maliyette düşüklük geneli göz önüne alırsak ve bu genelin amacına bakarsak görüntüden daha önemli.evine giren hırsızı caydırma amaçlı ya da kendisine bir zarar verecek olanı durdurma amaçlı silah kullanan kişi silahın ruhuna ya da yapıldığı malzemeye bakmaz.bunun için silahların üreticiler tarafından sizin beğenmediğiniz malzemelerden yapılması gayet doğal.

hogo bravo... Süper yorum... Benim evime bir hırsız girecek olursa silaha gerek yok, ellerimle durdururum Allaha şükür... De... Benim anlatmak istediğim farklı, onu da sen anlamamışsın...

Ben de laylondan olan H&K USP kullanıyorum. Tabancanın ağırlığı şarjörsüz 700 gram geliyor. Üzerindeki polimer yani laylon yayın 20.000 atış ömrü var. Benim için silahın hafif küçük olması ve kılıfsız üstte taşımaya elverişli yani paslanmaz olması önemli. Polimer gövdeye rağmen +P+ fişek de kullanılabiliyormuş (bulamadığımdan deneyemedim) Neyse işin özü şu, kullanım amaçları doğrultusunda polimer silahların da kullanım alanları var. Ama bulup da insani fiyatlara alabilseydim bir NightHawk Custom 1911 almayı çok isterdim. Ama polimer silahlar taşımaya çok elverişli, görüntüsü laylon dursa da , 7 senedir taşıyorum, sorun yaşamadım. Diğer parçaları ise bazılarımızın sevmediği blue yani çelik üzerine karartma. boya yok. Bana kalsa bir şam çeliği custom colt alırdım , olay tamamen duygusal ve fonksiyonelliğe yönelik.

Üzeri işlemeli, nikel kaplama ceviz kabzeli bir silah 10 yıl insanın üzerinde taşınırsa ne hale gelir tahmin edebilirsiniz heralde. Hatta bir de kılıfsız taşınırsa.

Murat sen buna cevap yazmasaydım ben arıyacaktım "Bişey mi var, hasta falan mısın diye..." :) Sen güvenlik amaçlı taşımasaydın silahı acaba gene aynı silahımı tercih ederdin? Ben hiç sanmıyorum zaten sende "Bana kalsa..." diye başlayan cümlende ne istediğini söylemişsin... Bende aynı fikirdeyim...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Şimdiki makinalar, makinalar tarafından yapılan ruhsuz aletler... Hele "laylonlar" (polimer tabancalar, bkz: glock vb.) tamamen iğrenç... Silah dediğin laylon olur mu yau?

silahın polimer ve bunun gibi malzemelerden yapılmış olmasının baştan yanlış olarak kabul edilmesi şeklindeki yaklaşıma katılmıyorum.silah kullanan ya da bulunduran kişilerin çoğunluğu hobi olarak değil de başka amaçlarla yapıyor bunu.dolayısıyla silahın yapıldığı malzemenin bir kısım azınlığın beğenilerini hesaba katmazsak hiçbir önemi yok.hafiflik ya da maliyette düşüklük geneli göz önüne alırsak ve bu genelin amacına bakarsak görüntüden daha önemli.evine giren hırsızı caydırma amaçlı ya da kendisine bir zarar verecek olanı durdurma amaçlı silah kullanan kişi silahın ruhuna ya da yapıldığı malzemeye bakmaz.bunun için silahların üreticiler tarafından sizin beğenmediğiniz malzemelerden yapılması gayet doğal.

De... Benim anlatmak istediğim farklı, onu da sen anlamamışsın...

gerçekten çok ilginç...neyi anlamadığımı merak ediyorum.

ayrıca evinize giren hırsızı etkisiz hale getirmek için nelere gerek duyup nelere gerek duymayacağınız yönündeki açıklamanız tartışılan konuyu netleştirme açısından çok yararlı oldu.bunu belirttiğiniz için size ayrıca teşekkür ederim.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• gerçekten çok ilginç...neyi anlamadığımı merak ediyorum.

ayrıca evinize giren hırsızı etkisiz hale getirmek için nelere gerek duyup nelere gerek duymayacağınız yönündeki açıklamanız tartışılan konuyu netleştirme açısından çok yararlı oldu.bunu belirttiğiniz için size ayrıca teşekkür ederim.

Rica ederim...

Sevgiler,

C NS 4,5 w O RD

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Layloooon , layloncuuuuuu ;kihhik, sizin yüzünüzden google da Laylon aradım ya ;(

• Hogo, cmblc nin evine girersen Oklarlar ;şrofls;.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Hogo, cmblc nin evine girersen Oklarlar ;şrofls;.

;şrofls;.;şrofls;.;şrofls;.

Oklarız ama bişey olmuyor... Önce ben denedim, olmadı... :D:D:D Şimdi artık gönül rahatlığıyla atıyoruz...

8o8o8o

Sevgiler,

C NS 4,5 w O RD

ankarateam.png