Webley Patriot 1. Nesil Tüfeğimin bakımını yaptım kurulmuyor.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese iyi forumlar.
    Bu gün Webley Patriot 1. nesil tüfeğimi ilk kez söktüm. x;.z
    Temizlik ve yeşil gresle yağladıktan sonra topladım.
    Buraya kadar her şey normal çalışıyor.
    Toplarken Nuclex'in resimli anlatımından yararlandım.
    Oldukça yararlı oldu benim için.
    Ev içinde kimse yokken bir kaç atış denemesi yaptım ve bir şey dikkatimi çekti.
    Emniyet kurulmuyordu.
    Tekrar tüfeği dağıttım resimlerle karşılaştırarak tekrar topladım.
    Bu seferde tüfek kurulmaz oldu.Tüfeği dört kez daha dağıtarak kontrol ederek tekrar topladım ama bir türlü kurulma olmadı.

Durum olarak kurma kolunda herhangi bir yamulma ve deformasyon yok.
    Tetik ve emniyet mekanizmalarına çok az miktarda yeşil gres sürdüm.
    Hatanın da bundan kaynaklanmış olabileceğini düşünüyorum.

Tüfeği söke taka neredeyse gözlerimi bağlayıp bu işi yapmaya başlıyacağım.
    Ama bu gün yoruldum bıraktım.
    Kısmetse yarın farklı düşünceler ışığında tekrar bu işe devam edeceğim.
    Değişik yorumu olan arkadaş varsa ve paylaşırsa sevinirim. :thumbdown:

• Selçuk abi tetik mekanizmasındaki bütün gresi yağ çözücü ile akıt.gres orada ufak yayların ve ufak parçaların işleyişini engelliyor.buyüzden de kurulma problemi çıkartıyor.

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• Selçuk abi tetik mekanizmasındaki bütün gresi yağ çözücü ile akıt.gres orada ufak yayların ve ufak parçaların işleyişini engelliyor.buyüzden de kurulma problemi çıkartıyor.

Dün zaten bir tek bundan tereddütte kaldım. ;$.,
    Bu gün kısmetse söküp tamamen yağdan arındırıp tekrar toplayacağım.
    Başka bir aksilik olacağını pek düşünmüyorum. ;grin;

• Bu gün gerekli yağdan arındırma işlemini yaptıktan sonra tüfek normale döndü.
    Sorun kalmadı.
    Ama tetik mekanizması yağa karşı bu kadar hassassa o zaman bunda biraz gariplik olmuyor mu?
    Tetik mekanizması hafif bir yağ görse yandık o zaman.
    Böyle olursa çok sakat.
    Ama bu arada tüfeği gözü kapalı toplar hale geldim. ^^
    Yine bu işten ben karlı çıktım. :rolleyes:

• ince yağlayıcıdan ziyade ,kalın yağlayıcıda problem oluşturuyor.
    problemin çözüldüğüne sevindim...

SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.

• ince yağlayıcıdan ziyade ,kalın yağlayıcıda problem oluşturuyor.
    problemin çözüldüğüne sevindim...

Zaten tüfek kurulmadığında hatamın ne olduğunu hemen anladım, ama bu kadar çok etkileyeceğini düşünmemiştim.
    Tetik mekanizmasında da yeşil kauçuklu gresten sürmüştüm.
    Tabii yapışkanımsı bir kayganlığı olduğu için de tetik mekanizması etkilendi.
    Bir de şunu belirteyim;elimde tüfeği temizleyecek malzeme gaz yağı vardı onunla temizledim,bu sorun yaratır mı? :him:s

• Hmm, ben tüfeği bol yağlı seviyorum ve tetik mekanizmasıda dahil yeşil gres heryerde bol bol vardı ben de, kurulma problemi olmuyordu ancak bu kurma kolunu Mustafa abimin yaptırdığı tek parça kollar ile değiştirince böyle idi. Kendi 2'ye katlanmış kolu yağsız durumda bile kurulmama problemi oluşturuyordu ki gözle görülen bir deformasyonda yoktu bu 2'ye katlı kalitesiz kolda.

Gerçi 1 yıl olacak neredeyse tüfeği dağıtmıştım hâlâ toplayıpta kullanacağım(üşengeçlik). ;$.,

• Gerçi 1 yıl olacak neredeyse tüfeği dağıtmıştım hâlâ toplayıpta kullanacağım(üşengeçlik). ;$.,

Nucleex sen istersen tüfeği bana yolla ben toplayıp sezon sonu sana yollarım. ;kihhik,
    Bu arada daha önce yapmış olduğun resimli bakım çalışmasının çok yararı oldu,eline sağlık.
    Hiç tereddüt etmeden gözü kapalı dağıtıp topladım tüfeği.
    Tek sorun yeşil gresi tetiğe sürmem oldu onu da bu gün temizleyip hallettim. ;grin;

• Önemli değil Selçuk abi işe yaramasına sevindim. :) Benim tüfeğide toplayacağım aslında parçalar belli bir yerde ancak tetik parçaları nerede onu bilmiyorum, bir kısmını geçen buldum diğer kısmı nerede bilmem benim elektronik parçaların arasında olmalı ancak onların olduğu kutuyu bir döksem artık geri toplamam ne kadar sürer bilmem. ;şrofls;. Fakat özledim sesini şu aralar toplasam iyi olacak. 8o

Yalnız insan elindeki birşeyi söküp toplayınca neyin nasıl olduğunu öğrenince daha rahat kullanıyor değil mi? :)

• Yalnız insan elindeki birşeyi söküp toplayınca neyin nasıl olduğunu öğrenince daha rahat kullanıyor değil mi? :)

aynen katılıyorum.

SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.

• Bu arada daha önce yapmış olduğun resimli bakım çalışmasının çok yararı oldu,eline sağlık.

zaten o resımlı bakım calışmasıyla vıdeo olmasa sıtenın yarısı hobıyı bırakacaktı.ben bı ara cıldırmak uzereydım.camdan assagı atasım geldı tufegı.sagolsun onur yardımcı oldu

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• camdan assagı atasım geldı tufegı.sagolsun onur yardımcı oldu

Sen tüfeği camdan aşağı atmayı düşünmeden önce bana telefon et ben aşağıda beklerim. ;kihhik,

• Önemli değil Selçuk abi işe yaramasına sevindim. :) Benim tüfeğide toplayacağım aslında parçalar belli bir yerde ancak tetik parçaları nerede onu bilmiyorum, bir kısmını geçen buldum diğer kısmı nerede bilmem benim elektronik parçaların arasında olmalı ancak onların olduğu kutuyu bir döksem artık geri toplamam ne kadar sürer bilmem. ;şrofls;. Fakat özledim sesini şu aralar toplasam iyi olacak. 8o

Yalnız insan elindeki birşeyi söküp toplayınca neyin nasıl olduğunu öğrenince daha rahat kullanıyor değil mi? :)

Onur ben tüfeği alalı her halde yaklaşık 5 ay oldu sanırım. :whistling: Ama bir kez atışa götürdüm. :(
    Orada da 20-25 pelet attım kolum yorulduğundan atışı bıraktım.Birde bu atışda dürbünümde yoktu.
    Dürbünsüz de çok keyif alamadım.Bir daha da atışa gitmek kısmet olmadı.
    Daha sonra 4x16x50 leapers dürbün aldım.Lüleburgazda tek kişi olduğumdan atışa gidemiyorum. ;#^+.
    Tek başına atışa gitmek de pek keyifli gelmiyor bana.Bende işin teknik yönlerine doğru kaydım.
    İlk işim tüfeğin dürbününü sıfırlamak için sıfırlama sehpası yaptım.(aynı Gamo sehpası gibi oldu) :thumbup:
    Hala da dürbün sıfırlamak için araziye çıkmadım. :cursing:
    İkinci olarak da tüfeğin yayını sökebilmek için ahşap ve metalden yay sökme aparatı yaptım. :)
    Ve bir kaç gün önce de tüfeği söküp temizlik ve bakımını yaptım.(yeşil kauçuklu gres ile)
    Tüfeği kontrol için de evde kimse yokken 5-6 atış denemesi yaptım.
    Gerçekten tüfek bakımdan sonra resmen kimlik değiştirdi. 8o
    Resmen sanki susturucu takmışcasına sesi kesildi.
    Bu yaptığım aparatlarda çok süper oldu. :P
    Resimlerini çekip siteye koymak isterdim ama, hem makinam yok, hemde resim yüklemeyi bimiyorum. u½%;
    Cep telefonuylada çok iyi olacağını zannetmiyorum.
    Kısaca insanın tüfeğini dağıtıp toplaması bu iş daha da zevkli hale getiriyor.
    Her hangi bir aksilikte de ne yapacağını daha iyi biliyor.
    Daha çok keyif alıyor. :thumbdown: