Crosman 2100 namlu fırladı (yine ben)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Sevgili forumdaşlarım yine ben yeni aldığım crosman 2100ün namlusu fırladığı için bu konuyu açtım ;rofl.; Şimdi olayı anlatıyorum,

15 dk önce atıştan geldim.Yaklaşık 300 atış yaptım.200lü atışlardan sonra garip bir şekilde pompalamak kolaylaştı.(belki kolaylaşmamış da olabilir pazılarım ağrıyor of :pinch: )

Garip bir şekilde güç düşmüştü.Gittim gamo match ile yağ tenekesinin dibinden attım(11 pompa) sadece minik bir iz bıraktı. ;#^+. Şişelere atıyorum(11 pompa) 50 cm altına düşüyor.Babamla atarken fark ettim mermi koyduğumuz yerin ordan ve namlunun oralardan inanılmaz hava kaçağı var.Gruplara bakıyorum, keşke fotoğrafını çekseydim gülme krizine girerdiniz dümdüz şeklinde çubuk oluşturmuş ;rofl.; (güç düşmesinden)

Dedim birkaç atışdaha yapayım.Kurdum tüfeği aşağı eğdim, tam eğerken namlu da ucundan çıktı ;şrofls;. Yavaşça çektim, işte namlu elimdeydi.İnceledim, güzel namlu kusursuz.Hemen harbiledim, yağ gibi artık.E hazır namlu da çıkmışken arpacığa da bir iki tıklattım o da çıktı.Hemenönceden hazırladığım ''sakinleştirici'' taktım namlu ucuna.(sıkı geçme)Böyle kaldı.Şimdi özellikle avcihocam,

1) Sonradan ortaya çıkan büyük güç kaybı senin de müdahale ettiğin gaz kaçaklarından mı?
    2)Ben bunlara nasıl müdahale edeceğim olmazsa sana göndersem?
    3)İçini açınca nasıl toplayacağım?Bildiğim kadarıyla toplaması zor?Sıvı conta da yok bende... ;(

Çok önemli not:Tüfeğe insancıl davranışlar gösterilmiştir hor görülmemiştir #hims

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Engin1992 ().

• Ve laddallin amin.:D:D

geçmiş olsun :D

• Hakan abi birşey olmamıştır tüfeğe değil mi?Namluyu yerine taktım fakat yine çıkacak.Usta eli değmesi lazım.Bu arada ''sakinleştirici'' sesi %60 kesti.Dubb diye bir ses çıkıyor.

• engin geçmiş olsun ne bu şanssızlık ya allah bundan büyüğünü gösrtermesin de. bu yumuşama bende de oldu dün ama ben daha evvel yağlamıştım.ondan mı oldu acaba diye düşündüm. budün ben de yaklaşık 250 atış yaptım sonradan düzeldi.ama 35 metreden pelleti pellet deliğinden geçirmeyi başardım. :thumbup:

Crosman 2100 Tasko 3-9*40 with mildot
    akdenizteam.png
    Fx Gladiatör, Hawke 6-24x44 Önden Parallax,Weichrauh Moderatör :love:

• engin geçmiş olsun ne bu şanssızlık ya allah bundan büyüğünü gösrtermesin de. bu yumuşama bende de oldu dün ama ben daha evvel yağlamıştım.ondan mı oldu acaba diye düşündüm. budün ben de yaklaşık 250 atış yaptım sonradan düzeldi.ama 35 metreden pelleti pellet deliğinden geçirmeyi başardım. :thumbup:

Hocam aynen öyle çok isabetli silah.Umarım hallederiz bu sorunu da... ;atlı{#

• aslında ben de açmak istiyorum.senin sorunun heralde namlunun içindeki vidanın gevşeyip düşmesi olmuş.benim namlu da sallanıyor.neyse sen sökersen senden yardım alırız daha sonra

Crosman 2100 Tasko 3-9*40 with mildot
    akdenizteam.png
    Fx Gladiatör, Hawke 6-24x44 Önden Parallax,Weichrauh Moderatör :love:

• tamam kardeşim gönder bana ,yada gel misafirim ol farketmez nasıl yardım istiyorsan öyle olsun

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen avcihoca ().

• tamam kardeşim gönder bana ,yada gel misafirim ol farketmez nasıl yardım istiyorsan öyle olsun.

Hocam çok teşekkür ederim.Büyük ihtimal kargo ile göndereceğim.Bu forumu çok seviyorum :love: :rolleyes: Hw 77 nin kurma kolu kırıldı İlker abi halletti.Crosman 2100 düzeltme lazım, Avcihoca halledecek.Allah bu kardeşliği bozmasın.

• saol canımsın ,biz zaten millet olarak dostluk birlikten yanayız bu heryerde kendini gösterir ,sen hele gönder şu nazlıyı da coşturalım inşallah yav

• bak delikanlı meşhur oldun sana kız vermicekler onuda kırarsın diye ;şrofls;.
    yada firmalar test için sana mallarını gönderir sen kıramazsan övune övüne şu kadar zamandır engin 1992 tarafından kullanılıyor daha hala çalışıyor diye slogan atarlar ;rofl.;;rofl.;;rofl.;

• bak delikanlı meşhur oldun sana kız vermicekler onuda kırarsın diye ;şrofls;.
    yada firmalar test için sana mallarını gönderir sen kıramazsan övune övüne şu kadar zamandır engin 1992 tarafından kullanılıyor daha hala çalışıyor diye slogan atarlar ;rofl.; ;rofl.; ;rofl.;

Valla İlker abi hor kullanmadım gerçekten :rolleyes: Her kullandıktan sonra pompa keçesini falan yağladım.İlk geldiğinde namlusunu da harbiledim.Sadece biraz hızlı kurmuş olabilirim.10 pompayı 3 saniyede falan yapıyordum.Ben en iyisi tüfek geldikten sonra atış yaparken videolarımı göndereyim, bir anormallik olup olmadığını anlarız ;rofl.; #hims

• on pompayı üc saniyede mi ooo olmadı işte o kolu sonu na kadar acaksınkı pompa pistonu icine hava alsın ve de hazneye götürsün
    ilker abi o nasıl ince espiri yav :thumbup:x;.z

• 10 pompa 3 saniye :)
    biraz hızlı gibisin :D
    ben genelde 3-yada 6 pompa yapıyorum 10 saniye falan sürüyor

Hatsan Mod 135 0.22 cal
    Crosman 2100
    Tekirdağ Merkez

• on pompayı üc saniyede mi ooo olmadı işte o kolu sonu na kadar acaksınkı pompa pistonu icine hava alsın ve de hazneye götürsün
    ilker abi o nasıl ince espiri yav :thumbup: x;.z

Hayır sonuna kadar olduğuna eminim toplam 20 kere tak ediyor.En sona dayanıp tak ve kapatınca tak.Ya 3 saniye sabırsızlıktan gerçekten.Mermiyi koyduğunuz yerden tutup katlıyorsunuz.2 kolun da gücünü kullanıyor ve basit oluyor.
    Kızı incitmem tüfek ayrı kız ayrı.

• engin çok kısa sürede yaptığın pompalamalarda hazneye fazla hava almadığı için nekadar 10 pompa yaparsan yap gücü artmaz şundan kolayca anlıya bilirsin her pompa arası kol yukarıda iken 1 saniye kadar bekle ve gittikçe nekadar zor pompalandığını gör gücün arttığınıda hızlı pompalamak pompayada zarar verir bunu unutma ;tufey#

• engin geçmiş olsun.

İnşallah en kısa sürede sorunu halledersin. Namlunun kaliteli olduğu zaten kendi yazından belli. İP gibi aşağıya doğru dizili demişsin.

Demekki sağa sola çekme yok.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Evet tahmin ettiğim şeymiş.Bilirsiniz crosman 2100ün namlu ucunda arpacık var(biliyorum burası ilginç değil :rolleyes: ^^ ) ve bu arpacık namlunun dışındaki borunun içine geçip namluyu tutuyor.Bu parçayı çıkarsak isabeti artar mı?Yanlız bunu çıkarınca namlu şak şuk sallanıyor(namlu baya ince çapı 6 mm civarı)Yorumlarınızı bekliyorum.

Hadi sallanmaması için o parçayı yeniden imal ettirdik ve namluya temas eden yerlerine darbe emiciler koyduk.Etkisi nedir?

Fx tüfeklerinin namlularındaki ''serbest salınım'' dan esinlenilmiştir.