Diana mod 54 tüfeği söküyorum ustalarım bakarsa sevinirim..

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Sitedeki mevcut uygulamaları gördüm ama çok açıklayıcı değil birkaçı dışında....

Tüfeği toplarken tetikin üst tarafındaki 2 tane pimi tetik hangi konumdayken takmamız lazım.

Pimin girdiği yere bakıyorum içinde tetikle ilgili bir parça var ona denk geliyor nasıl takacam pimleri?

• Official Post

emniyet mandalını ileri geri oynatarak pimi takabilirsin, pim emniyet mandalına değiyor.

• O emniyet mandalı pimin alltında yada üstünde kaldımı bir sorun olurmu?

• Nerden buluyonuz bu ustaları ya.Resmen kopyasını çıkarmış.Ben Bartında düz pim yaptıramadıydım zamanında.

• senin ustanın eline sağlık resmen fotokopi çekmiş
    o ustanın peşini bırakma derim

• Official Post

O emniyet mandalı pimin alltında yada üstünde kaldımı bir sorun olurmu?

Emniyet mandalı pimin üstünde olacak zaten diğer türlü pim girmez, sizin pimi takmakta zorlanmanızın nedeni emniyet mandalının mekanizması ince zigzaglı çelik sacdan ve ileri geri oynatarak zigzagın boşluğuna denk getirip pimi sokacaksınız.

Buda oring modifiyesi :)

[Resim Engellendi: http://s1.directupload.net/images/090812/s2v4fvkn.jpg]

Sağdaki O Ringi takma gerek yok, hareket mesafesi daralır, ayrıca bu halde monte edersen silahı kurduğunda sarı pirinç malzemenin altındaki yaylı misket yuvaya girmeyecek ve kilitleme yapmayacak, bu durumda sen atış yaparken mekanizma kundak üzerinde bir ileri bir geri gezinecek, ancak bu oringi biraz daha incesini takar ve misket yuvasını ileriye doğru genişletirsen olur ama o zamanda ayar tutturamazsın ve silaha yazık edersin, ben bunları zamanında denedim ve mikro kaynak ile o genişlettiğim misket yuvasını doldurarak tekrar eski haline getirdim.

Kolay gelsin,

• o zaman oringi çıkartıyorum hocam sağolasın daha toplamaya geçmemiştim..

Toplamadan son tavsiyeleriniz nedir?

Yayın etfarına flim yaptım zararı olmaz dimi?

• Official Post

o zaman oringi çıkartıyorum hocam sağolasın daha toplamaya geçmemiştim..

Toplamadan son tavsiyeleriniz nedir?

Yayın etfarına flim yaptım zararı olmaz dimi?

Hayır zararı olmaz eğer yay, film ile birlikte piston içine rahat giriyorsa, yeşil gresi piston etrafına sür, silindir iç duvarına eser miktarda sür ve sonra pistonu silindir içinde 3 - 5 kez ileri geri hareket ettirip silindir yüzeylerine gresin yayılmasını sağla, sonra pistonu çıkarıp olası silindir dibine ve piston keçesi önüne sıyırdığı gresleri sıyırarak al, tetik tertibatında kesinlikle ince dikiş makinası yağı benzeri yağ kullan, yaptırdığın yay tutucu ve yay dengeleyiciye ısıl işlemle sertleştirme yaptırki yay bunları tıraşlamasın, hatta 2 adet sarı pirinç sürgülerin millerinide yeşil gres uygulayabilirsin daha soft hareket eder, bu kısımlarda oluşacak titreşim seslerinide absorbe edecek.

• Tavsiyelerini dikkate alacamda abi yalnız bir sorun var yayı çıkarttığım gibi düzdüm pimleri takacam ama pim yerine kadar biraz gidiyor sonra hiç gitmiyor yayda esnemiyor bir sorun mu var ben mi yanlış yapıyorum...

• Official Post

Tavsiyelerini dikkate alacamda abi yalnız bir sorun var yayı çıkarttığım gibi düzdüm pimleri takacam ama pim yerine kadar biraz gidiyor sonra hiç gitmiyor yayda esnemiyor bir sorun mu var ben mi yanlış yapıyorum...

Tetik kurulu olabilir, tetiğe bas ve tekrar dene, yine girmiyorsa yay tutucunun boyunu plastik yay tutucu ile aynı boyda yapmak gibi bir hata yapmışındır, çünkü yay ucuna yay dengeleyici taktın, bu yay dengeleyicinin boyu kadar yay tutucunun ucundan keserek kısaltman gerekir,

• Yay tutucunun ucu ile piston çakışıyordu takarken biraz sağ sol girdi takdım şimdi 2 kişi...

Girdiğine göre bir sorun yokdur heralde...

Tüm araştırmalarda baktım plastikle aynı boyda yapılmış..

• Official Post

Yay tutucunun ucu ile piston çakışıyordu takarken biraz sağ sol girdi takdım şimdi 2 kişi...

Girdiğine göre bir sorun yokdur heralde...

Tüm araştırmalarda baktım plastikle aynı boyda yapılmış..

Ben en az 15 tane Mod54 söktüm ve çoğunda plastik yay tutucunun boyları farklı idi, bazılarında yay ucunda teflon yay dengeleyiciler vardı, bazılarında yoktu, var olanlarda tabiki plastik yay tutucu ile çelik aynı boyda olmalı, umarım silahını kurduğunda tetik tutar. :)

Boyların sağlamasını yapmak için piston içine yay dengeleyiciyi sokun, sonra yaysız halde yay tutucuyu takın, yay tutucunun şapkası pistonun eteğine sıfır dokunmalı.

• Valla şuan tetik çalışıyor güzel ama daha kurmadım..

• tüfeği topladım ama kurulmuyor son noktaya geliyor hani tetikin atıp kurulması noktasına orada kalıyor sonra kurma kolunu geri boşaltmak zorunda kalıyorum..

• Boyların sağlamasını yapmak için piston içine yay dengeleyiciyi sokun, sonra yaysız halde yay tutucuyu takın, yay tutucunun şapkası pistonun eteğine sıfır dokunmalı.

Büyük ihtimal bu yüzden ama ben yaysız sadece kendi plastik yay tutucuyu pistona taktığımda yine sıfır oturmuyordu şapkası boşluk kalıyordu arada..

Şimdi birde yay dengeliyici geldi mesefa iyice açıldı.....

Yapmam gereken heralde yay dengeleyici kadar yay tutucuyu kısaltmak...

• Tüfeği 4. veya 3. söküşüm artık sök tak ben yalama olacam ama sökme takmada usta oldum :)

Şimdi sorun dediğim gibi çıktı ölçülerde sorun var yay dengeliyicisi kısaltmam lazım..

Kısaltma işlemide yay çekiçi ile aynı oranda olsa yeter heralde....

• Official Post

Tüfeği 4. veya 3. söküşüm artık sök tak ben yalama olacam ama sökme takmada usta oldum :)

Şimdi sorun dediğim gibi çıktı ölçülerde sorun var yay dengeliyicisi kısaltmam lazım..

Kısaltma işlemide yay çekiçi ile aynı oranda olsa yeter heralde....

Yukarıda söylediğim gibi, yay olmadan yay dengeleyici ve yay tutucuyu pistona sokun ve yay tutucunun şapkası ne kadar dışarda kalıyorsa o kadar yay tutucunun ucundan kesin.