ShadowSport için modifiye seti

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Şimdilik tüfeğim yeni ve bir sıkıntım yok ama hafiften kaşıntım tuttu işte. Bugün Veli beye altın tetik ve yay tutucu parçaları sipariş ettim. Aynı zamanda yurtdışından yay + keçe veya set halinde tuning kit getirtmek istiyorum. Tüfeğime uygun marka, model, link vermenizi rica ederim.

Saygılarımla,

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Şimdilik tüfeğim yeni ve bir sıkıntım yok ama hafiften kaşıntım tuttu işte. Bugün Veli beye altın tetik ve yay tutucu parçaları sipariş ettim. Aynı zamanda yurtdışından yay + keçe veya set halinde tuning kit getirtmek istiyorum. Tüfeğime uygun marka, model, link vermenizi rica ederim.

Saygılarımla,

Rıfat bey bu silaha yeni daha güçlü bir yay takmanızı tavsiye etmem,silah fazlasıyla hafif ve güçlü yay takmanız halinde silahda ciddi şekilde titreşim oluşur ve bu da istenmeyen bir şeydir,

Ama zaten yay tutucu ve yay uç ağırlığı almışınız,silahın üzerindeki piston keçesi %99.9 yanları yırtılmıştır,nedenini belki bir başka yazımda okumuşunuzdur,silahın gövdesindeki kanalların çapakları alınmadan bu gamo silahlar monte edildiği için,altta linkini verdiğim piston keçesini ve yay için gres tavsiyem var bu iki ürünü satın alın,sonra silahı söktüğünüzde silindir içini elde honlar çapakları alırsınız,transfer portunu 5 derecelik konik rayba ile içeriden 4,20mm ye genişletirsiniz,gerisini anlatmama gerek yok zaten,kaynaklarda bu bilgiler var.

http://www.airguns.citymax.com…g/item/251485/2325552.htm

http://www.airguns.citymax.com/catalog/item/251484/42985.htm

• Mustafa Bey çok teşekkür ederim,

Yayımın başına bir hal gelmesi durumunda, gamo servisiyle muhatap olmadan gerekli değişikliği yapabileceğim, içindekiyle eşdeğer bir yay tavsiyeniz olabilirmi. Alayım bir kenarda yedek dursun.

Saygılarımla

AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Mustafa Bey çok teşekkür ederim,

Yayımın başına bir hal gelmesi durumunda, gamo servisiyle muhatap olmadan gerekli değişikliği yapabileceğim, içindekiyle eşdeğer bir yay tavsiyeniz olabilirmi. Alayım bir kenarda yedek dursun.

Saygılarımla

Anladım o zaman altta verdiğim linkteki yay'ı da diğerlerine ilave edersiniz.

Tavsiye edeceğim yay bu ama sanırım stokların da kalmamış, ( http://www.airguns.citymax.com…g/item/251488/2959198.htm )

Siz bu yay'ı satın alın ( http://www.airguns.citymax.com…g/item/251488/2945446.htm )

• Anladım o zaman altta verdiğim linkteki yay'ı da diğerlerine ilave edersiniz.

Tavsiye edeceğim yay bu ama sanırım stokların da kalmamış, ( http://www.airguns.citymax.com…g/item/251488/2959198.htm )

Siz bu yay'ı satın alın ( http://www.airguns.citymax.com…g/item/251488/2945446.htm )

Mustafa Bey,

İki yay arasında biraz ölçü farkı var, problem olur mu? Orijinal yayımın ölçüsü nedir hatırlayabiliyor musunuz. Malum daha önce Stutzen'in tüfeğini modifiye etmiştiniz.

Saygılarımla

ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Daha önce modifiye ettiğim Shadow da yay değiştirmedim,fakat CFX ler le aynı, bu yukarıda verdiğim linkte ki her iki yay da olur,ama E2000 spir sayısı fazla,dolayısıyla boyu daha uzun,E200 olsaydı yay arkasındaki plastiği tamamen çıkarır,o plastiği kullanmazdınız,diğerinde de o plastiği kullanmayabilirsiniz,silah aşırı stresli çalışmamış olur,zaten yay'ın tam kapanması yay ömrünün kısalmasındaki en büyük faktörlerden biridir,plastik enjeksiyon kalıplarında kullanılan kare kesit yaylar kesinlikle tam kapanır şekilde kullanılmaz,yay ne kadar fazla kapandı o kadar ömrü kısa demektir,zaten Veliden aldığınız kit içinden çıkan yay ön ağırlığı nın boy'unu ben biraz uzun tuttum,aynı zamanda piston ağırlığını artırmak için,bir de yeri gelmişken hatırlatayım,bu yay önü ağırlığın etrafına kağıt bazlı maskeleme bantından 1 tur dolayıp o şekilde piston içine takın,bu sayede hem tatlı sıkı geçmiş oluyor hem de ses yapma olasılığını ortadan kaldırıyor,

• Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim :thumbup:

ankarateam.png

AB RH (-)

• Yay tutucu ve tetik elime geçti. Keçe, tar (gres) ve yay henüz sipariş etmedim zaten gelmesi yaklaşık 1 aymış. Yay tutucular için tüfeği söksem ve temizlik yaptıktan sonra orijinal keçeyi geri taksam olur mu yoksa hepten kullanılmaz hale mi gelir. Bir de ithal gres gelene kadar sizin tavsiye ettiğiniz yeşil kauçuk esaslı gresi mi kullanmalıyım?

Saygılarımla,

ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Yay tutucu ve tetik elime geçti. Keçe, tar (gres) ve yay henüz sipariş etmedim zaten gelmesi yaklaşık 1 aymış. Yay tutucular için tüfeği söksem ve temizlik yaptıktan sonra orijinal keçeyi geri taksam olur mu yoksa hepten kullanılmaz hale mi gelir. Bir de ithal gres gelene kadar sizin tavsiye ettiğiniz yeşil kauçuk esaslı gresi mi kullanmalıyım?

Saygılarımla,

1 ayda geleceğini maccarimi söyledi ? Normalde 10 günde geliyor !

Maccariden gelecek gresi yay a sürün,yeşil kauçuk bazlı gres i piston kenarlarına ve keçe kenarlarına süreceksiniz,bence maccariden gelecek keçeyi bekleyin acele etmeyin,maccariden gelecek gres yay için o gresi kesinlikle piston ve keçeye sürmeyin.

• Mustafa Bey

Biraz başınızı ağrıtıyorum ama kusura bakmayın. Anladığım kadarıyla silindir iç yüzeyi, keçe ve piston dış yüzeyine yeşil kauçuk gres, piston iç yüzeyi ve yay etrafına maccari gres süreceğim doğrumudur?

Posta süresi olarak maccari sitesinde avrupa için 1 ay civarı diyordu, pratikte daha hızlı geliyorsa ne ala :D

Saygılarımla,

ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Estağfurullah,tabiki soracaksınız,yeterki PM den olmasın,biraz önce yine teknik konularda 5 tane PM yanıtladım. :(

Silindir iç yüzeyini yağlamayın,pistonu takarken sürdüğünüz yağın tamamını sıyırıp transfer deliğine iter,evet yeşil gresi piston kenarlarına keçe kenarlarına sürün,bir kaç defa ileri geri harekette piston ve keçe kenarından silindir duvarlarına bulaşan yeterli,Maccariden gelen yağ ise dediğiniz gibi piston içi ve yay etrafına sürülecek.

• Teşekkür ederim,

PM den soru soran arkadaşlar sorularını ve cevapları forumda yayınlasalar da hem herkes faydalansa hem de benzer konular için tekrar tekrar soru sorulmasının önüne geçilmiş olsa g;$i

ankarateam.png

AB RH (-)

• Peki, bu silindir içini honlama işlemini nasıl yapabileceğimiz hakkında bir tavsiyede bulunabilir misiniz, Mustafa Bey?

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Official Post

Ben genel anlamda honlama dedim,aslında silindir içi honlanmış,sonradan kanallar açılmış ve kanal çapakları alınmamış,,hal böyle iken içerilere çapal alma çakısı ile girip çapakları alabilmeniz darlıktan dolayı çok zor,ben de 20.000 devil spiral kordonlu el bleyzi var,bunun ucuna ,üzerine zımpara geçirilebilen,ortasından 6.. mil geçen bir takoz,bu mili bu el bleyzine takım silindir içine giriyor ve silindir içini boylu boyunca honluyorum ve hem bu çapakları yok ediyor hemde en son 420 numara zımpara ile finiş geçiyorum.

Sana tavsiyem 30 santim uzunluğunda bir mil ucuna 420 numara turuncu bez zım parayı dola silindirik biçimde,milin diğer ucunu da bir matkaba bağlayarak bu işlemi yapabilirsin,zımparayı dolarken zımpara başlangıcını mile japon yapıştırıcısıyla yapıştır.

• ben CFX te çapak alma işlemini üçgen bir raspa ve balık sırtı saatçi eğe si ile yaptım piston iç yüzey kalitesi nin gayet iyi olduğunu gözlemledim honlama yı gereksiz buluyorum çapakları almak yeterli olacaktır saygılarımla

• Official Post

420 zımpara çok ince çizik bırakıyor ve bu çizikleri de piston kenarlarındaki yağ besliyor,bu çiziklerde kalan mikron seviyesindeki,gres ise her atışta stabil disel oluşturuyor,bence güzel de oluyor ;)

• 420 zımpara çok ince çizik bırakıyor ve bu çizikleri de piston kenarlarındaki yağ besliyor,bu çiziklerde kalan mikron seviyesindeki,gres ise her atışta stabil disel oluşturuyor,bence güzel de oluyor ;)

Mustafa amca hava kaçağı olmaz mı?Gerçi çok ince demişsiniz ama olabilir mi?

• Official Post

Mustafa amca hava kaçağı olmaz mı?Gerçi çok ince demişsiniz ama olabilir mi?

g;$i

• Merhaba,

Bugün yayım geldi (10 ocakta sipariş vermiştim). Tüfeği kolayca söktüm - yalnız silindirle namluyu bağlayan menteşe pimini sökemedim. O pim mi vida mı acaba? Neyse o bölgeyle şu an fazla işim yok, gerekirse ilerde çürütüp söker, yeni pim yaparım.

yardıma ihtiyacım olan konu yeni yay tutucunun nasıl takılacağı. eskisinin arkasında delikli bir parça var ve o parça olmazsa olmaz bir parça ve yay tutucuyla yekpare gibi görünüyor. yenisini takmak için eskiyi kesecekmiyim? Kesersem dibinden mi keseceğim? kestiğim zaman yeni yay tutucuyu sabit olan delikli parçaya ( pim geçen) nasıl sabitleyeceğim. Acil cevaplarınızı bekliyorum.

Selamlar

ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Merhaba,

Eski yay tutucu sac boru ve arka bloğa geçme onu bloktan arkasından tıklayarak sök,(sıkı geçme) yeni parça o bloğa bağlanmayacak,zaten yeni yay tutucunun arka flanş ı silindir içine uygun,yeni yay tutucuyu gresleyip yaya takın ve o söktüğünüz arka pim geçen blok parçatı bu yay tutucuya yaslayıp takın.