AV YAPANLARIN DİKKATİNE TÜFEĞE HAKİMİYET VE OTOKONTROL

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İnsan fazla heyecanlanabiliyor kuş kalktığında çok dikkatli olmak lazım Allah korusun böyle şeylerden

FX Gladiator .22cal , BSA 8-32x44 SWF
    Weihrauch Hw 97K .22cal

• Aslında bu tarz olaylar kalabalık ve dağınık avlarda meydana gelebiliyor. g;$i

Zamanında avlanırken,aynı şekilde bıldırcının dönmesiyle çevirdiğim tüfeğimin karşısında başka gruptan bir avcıyı görmek beni son derece korkutmuştu. :!:
    Allahtan herzaman refleksle açtığım emniyeti,o an açmayı unutmuşum.Peki ya açık olsaydı. ;tufey#;confused;
    İşte o yüzdendir ki,eğer avlanacaksam birbirimizi kollayabilmek için mümkünse az arkadaşla gitmeyi tercih ederim.

AT 44 WX 10-LW BULL-PUP :love:

Blow Tabanca 4.5 mm

Üzümlü Kaplan 7+1 12 Cal Otomatik

HER MODEL TÜFEĞE İSTEDİĞİNİZ MODELDE AHŞAP KUNDAK YAPILIR.

[Resim Engellendi: http://i45.tinypic.com/33omgjo.jpg]

Musa KARAOĞLAN

• maximum 3 kişiyle giderim ve mümkünse önü açık arazileri tercih ederim ağaçlık alanlardan hoşlanmıyorum başka avcılar çıkabilir yada tarlasını bekleyen bekçi vs vs görüşü açık arazilerde yanımda gelen arkadaşlarıda kontrol ederek sürüyorum avımı....ALLAH CÜMLEMİZİ KAZALARDAN KORUSUN

• Av atıcılık faaliyetleri için üretilmiş gözlükleri ecnebiler şiddetle tavsiye ederler bu sebepten okuduğum kaynaklarda.Saçma ince olduğundan çok yakın atış dışında çok zararlı olmaz bu tür küçük kuş avlarında ama göze gelirse körlüğe yol açması muhtemel.Aynı şekilde Amerikan başkan yardımcısı Dick Cheney de avda avukatını vurmuş bu şekilde ve epey espri konusu olmuş avukat avcısı falan denmişti yabancı basında gene.Gene portakal rengi giysiler de bu sebepten kullanılıyor bu tür avlarda.

• Allah korusun hep bu olaydan korkmuşumdur...

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• hocam portakal rengi elbise de pek iş yapamamış bu avda grubun acemisi yapmış yapacağını ilk kural unutulmuş asla ve asla dağınık safla av sürülmez asla ve asla kalkışta ( U ) çizen kuşa fişek atılmaz... ben şahsen 2 omuz arası açıyla kalkan kuşa atarım sol veya sağa kaçan benim atış açımdan çıkan kuşa zorunlu kalmadıkça atmam bu bir düzen sağladığı gibi diğer arkadaşların av hakkına saygıdır..... saygılarımla

• Av sezonu yeni açıldığında ben de göle turna avına gitmiştim.
    Göğüse kadar tulumla suda kaşık atıyordum.
    İki el tüfek sesiyle birlikte dolu yağarcasına şaçmalar etrafıma düştü.
    Allah korumuştu ve çok şanslıydım.
    Tam bir şok yaşadım.
    Ben bağırınca da etrafta kimse göremedim.
    Ateş eden avcı da benim sesimi duyduktan sonra eminim benden çok korkmuştur.

• Köpeğimin en sevdiğim huyu başka köpek ve başka avcıyla avlanmaması...
    Bu yüzden bu tür olaylardan uzak duruyorum herzaman :)
    Başka avcıyı değil köpeğini vuranları da gördük zaman zaman...

Akkar Apache Bronze 12ga 47 cm slug semi-auto
    Yıldız SPZ ME 12 ga superpoze
    Huğlu 12 ga. 7+1 semi auto + Tasko 1x40 RedDot
    Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    MKE 12 ga. çifte (Kırıkkale Efsanesi)
    Beretta 16 ga. tekkırma
    Optima 550 Magnum airgun + Optima 3-9x32

• bıldırcın avı bildiğiniz üzere avcılığın alfabesinin a harfi gibidir aynı sekilde benim arkadasımın da basına geldi bir dizi göz ameliyatları oldu bu neden kaynaklandı diye sorarsanız turanj kıyafet bir yere kadar koruyor diyelim ama calı arkası işin icine girdimi değişiyor en garantılı cözüm sacma menzilini görerek ve avın iki insan boyu yukseldiğini görmek vb gibi o avı vuramayabiliriz ama bir daha av yapamamak ve vicdan azabı cabasi aman dikkat tatlıyı acı yapmayalım kazazıs atişlar :him:s

X20 stroger huğlu cifte(ilk omuz ağrım) :) baikal otomatik safir 14 typon tabanca blow tabanca