AirArms S410 SL Ağır çekiç Uygulaması Hız verileri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Rıfat'ın silahla 100m denemelerini bekliyorum, fazladan hız gurupmanlara nasıl yansıyacak merak ediyorum.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Official Post

Aslında hafif çekiç güçlü yay kombinasyonuna baya heveslenmiştim çünkü daha az tepme tepkisi vereceğini düşünüyordum. ;confused;

Hafif çekiçle ağır çekiç arasındaki ağırlık farkları pistonlu (yaylı) silahlardaki 300 - 500 gram farklılıklar yokki, 3 - 5 gramlık çekiç ağırlık farklılığı tepmede farkını gözlemleyebilmek iççin sanırım mükemmel duyulara ihtiyaç var,

Güçlü yay hafif çekiçte şiddet yüksek valf tam açılır ama aslolan valfin tam açılması değil, her halükarda valf zaten tam açılıyor, önemli olan valfin mikso saniyeler bazında açık kalma süresini uzun kılmak, bunuda ağır çekicin yüksek momentumu sayesinde sağlanabilmektedir, AA S410 da silah kurulu değilkende yayın baskısıyla çekiç valfe baskı yapmaktadır, bu baskı ağır çekicin momentumu ile birleştiğinde ekstra uzun süre valf açık kalması sağlanabiliyor, oysa çekiç hafifken valfin baskısı çok daha kısa sürede çekici geri atıp kendini kapatıyoor.

Yüksek hızlar için gereken 4 önemli ögeden birincisi büyük valf, ikincisi bu valfi açmaya yetecek ağırlıkta bir çekiç ve bu çekici fırlatabilecek bir yay, üçüncüsü uzun bir namlu ve yüksek basınçlı hava, yüksek basınçlı hava dediğimizde standar kullanımda pcp lerde kullandığımız 200 bar akla gelir ve bu basıncı en verimli kullandığımızda 5,5 kalibrede 16grains pelet ile elde edilebilecek en yüksek hız 1350fps dir, bu hız başkaca yaklaşımlarla 50fps daha artırılabilir, ancak biri kalkarda 400 bar basınçlı bir havalı 5,5 kalibrede namluda kullanırsa işte o zaman yep yeni tartışmalar başlar ( 200 metre gurupmanları, delicilik, ceketli mermi çekirdekleri, 5,5 kalibrede 60grains pelet tasarımları, vs....) ve uzar gider. ;kihhik,