110.mt - 140.mt 12.cal pompalı atışım...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 140 metrede 18lt lik tenekeyi 12 gauge 30gram tek kuşun ile vurmak mümkün çünkü vurduk , ama 5 ,6 atışta bir tanesi denk geliyor zor iş arpacıkla tenekenin 1metre üzerine falan nişan almak gerekiyor ,dürbün yada reddot tarzı bişi işi kolaylaştırıcaktır.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen pehlivan ().

• sakın yanlış anlamayın ben böyle birşey yapılamaz demiyorum sadece 140 metre mesafeyi range finder ile mi ölçtünüz.hep söylenir çünkü (avcılar) 100 metreden ördeği şöyle düşürdüm böyle vurdum diye.hatta geçen hafta bir arkadaşımıza bir mesafe sorduk göz kararı 150 200 metre arasıdır dedi ve range finder ölçümü 64 metre.

Halkbank merkez binası 123 metre

tübitak binası 100 metre

binanın dibine gittiğinizde çatıya babanız çıksa tanıyamassınız....

S410

• Söylediklerinizden atışları çok uzak ve takdiri hakeden bir mesafeden yaptığınız anlaşılıyor ancak mesafe konusunda küçük bir yanılgı olabilir mi?zira kendi atışlarımdan tahminimce 50 60 metre gibi mesafelerden sonra çok ciddi bir düşme meydana geliyor kurşunda,1 metre civarı üzerine nişan aldığınızı düşünürsek kabaca 70-90 metre arası bir mesafe olabilir ve bu mesafe dahi yivsiz bir av tüfeği için gerçekten etkileyici,tabi bunlar benim düşüncelerim,ben bu mesafelerde arpacıklarım sağolsun 50x50 ebatlarında bir nesneyi bile göremiyorum neredeyse,ancak vücuda ve silaha tam hakimiyet ve ince yetenekle yapılabilir tabiki,tebrik ederim,benide heveslendirdiniz bolt action 20 numara'mı alıp denemek istiyorum ilk fırsatta ;tese;kkur

• arkadalar ben 140 metreyi google eart tan ölctüm ve arpacıkla tam hedefe nısan alarak yaptım eger sorunuz bana ise. saygılar.

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• Takdir edilecek bir mesafe,fişeğin barutun kalitesi,fişek yatağının sabit olup olmaması,nişangahlar,namluyu doğrultan tetiği çeken el,bunların hepsi önemli bir faktör tabi

• tüfek 3inç magnum ama benım kullandıgım fisek magnum degil ve ucuz bir fisek atıs için aldıgım için ucuzunu tercıh ettim 1 tl lik bir tek kurşun :)

bu yazın sonuna Allah izin verirse bir benelli super nova pompalı alıcam üzerinede reddot tabi maddı gücüm olursa. sanırım reddot ile daha güzel atıslar yapabilirim bırde kalıtelı mühimmat tercıh etmek gerekır.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• İnşallah stressiz sıkıntısız alırsınız gölünüzde yatanı :) uzun mesafe atışlarını seviyorsanız 20 numara almanızı tavsiye ederim,12 numaradan çok daha uzun menzile sahip,20 numara bir pompalı süper olur

• Teşekkür ederim, önerinizi dikkate alacağım ^^

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• sayın hocam. bendede pompalı ile uzak mesafelere atış yapma merakım var pompalıma dürbün alıp denemiştim ama randıman alamadım.tüfeğime red dot aldım 60 mt den 15 cm 15 cm hedefi hemen hemen tutturuyorum.ama 100 ve üzeri mesafeyi hiç denemedim..

• merhaba.

bende uzak mesafe atıslarını cok severım. ama av tüfeginde dürbün zor dayanır yanı cok kalıtelı bır dürbün lazım yoksa optıma marka havalıda bıle dürbün dayanmazken ateslı 12 cal bir av tüfeinde hiç dayanmaz ama red dot iyi bir secim sanırım basarılar. ve 60 metredede 15 cm hedef vurmak bayaga maharet ister tebrik ederim.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• arkadalar ben 140 metreyi google eart tan ölctüm ve arpacıkla tam hedefe nısan alarak yaptım eger sorunuz bana ise. saygılar.

Tebrikler güzel atış yapmışsınız