Webley Patriot 1. nesil, detaylı bakım işlemi "Nucleex"

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar fabrikadan yeni çıkmış bi tüfeği niye söküyosunuz onu anlamadım , zaten üzerinde yeşil gres var , arkadaş saolsun bize nasıl sökülüp takıldığını göstermiş , bence en azından 2000 atış yapılmalı bi tüfeği sökmek için , yoksa hobi olarak söküp takarsanız askerdeki G3 tüfekler gibi olur sonunda , pimler laçka olur :D

Walter Talon Magnum 5,5 cal Envantere yeni katıldı 3-9 x 50 mm dürbünü var(ince ayarla efsanevi bir makine)[/color]
    Zoraki hp01 ultra (diyecek söz bulunmaz , hedef nerde pellet orda , yaşayan efsane , emekli olmaması dileğiyle :))
    Birde şimdi Hatsan BT 65 var çok kuvvetli , düşman başına... vurduğu yerden ses çıkar...

• Patriotun üstünde kırmızı dandik gres var fabrika çıkışı ve yay neredeyse yağsız. Onur daha önce söktüp yeşille yağladığı için yeşil gözüküyor. Aynı tüfeği bende söktüm aldığım gibi ve resmen ıslak gibiydi içi. Size 2. el denk gelmiş demekki içinden yeşil çıktığına göre. Yoksa hiçbir tüfekte yeşil gres yok fabrika çıkışı.

• bende bu gün benim webleyi söktüm henüz bir kutu saçma atmama rağmen kurma kolunun çıkıntılı ucu nun aşındığı nı gördüm...mustafa abi sizin yaptırdığınız kurma kolu ne zaman satışa çıkacak merak ediyorum abi?
    ayrıca tüfek üzerinde hafif 1 2 eklemem olcak sarsıntıyı azaltmak için inşallah yüzüm kara çıkmaz bende sizler ile paylaşırım resimli olarakdan

• geçen hafda patriotumu söküp pistonu yeşil gres ile yağlamıştım hatda bir ara gresi fazla kaçırmış idim tekrar dan temizleyip bu kez daha az miktar sürmüş tüm...keşke 2 ci sefer hiç sürmeseydim ana gövdenin içinde kalan gres pistona yeterli olacağı kanatin deyim...bu gün tüfeği söktüğümde piston keçesinin hasar gördüğünü gözlemledim ..çok büyük bir yırtık deyil keçenin iç yuvarlağında azıcık bir yırtık oluşmuş..benim tavsiyem patriot gibi güçlü tüfeğe müm kün olduğunca az gres sürün hattda koklatmanız bile yeterli olacağı kanatindeyim azın azını sürmenizi öneririm değerli airgunturk üyeleri...şimdi ben piston keçesini nerden temin edebilirim bilen varmı arkadaşlar abiler?

• Çok müthiş bir gayret ve emek var. ;tese;kkur;d;;d;

Bu konuyu da benim gibi bu tüfeği alan arkadaşlara yardımcı olması acısından güncele tasımak istedim. ;grin;

Yeni tüfek edinenlere yararlı olması dileğiyle. :thumbdown:

• Ben tetik kısmını dağıttım o konuda sıkıntı yok : ). Ama toparlayamadım bununda kısaca bir resimli anlatımını yapar mısınız acaba? Sizin başka bir başlık altında yapmış olduğunuz tetik montajı resimlerinide inceledim ama Hatsan Mod90 ın tetik sistemi malesef ki sizin Patriot un tetik sistemiyle tamamen farklı ...

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Ov3RPoWeR ().

• Çok güzel örnek bir konu bu hazırlayandan Allah razı olsun....

SAbit değilse bu konu sabitlenirse güzel olur.