sesten hızlı giden pellet varmı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar ben bir konuyu merak ettim sesten hızlı giden pellet varmı.bir sitede gördüm aşagıdaki veriler dogruysa 4,5 mm pellet sesten bayağı hızlı gidiyor .üstelik fiaytıda fena degildi.ses hızı ölçümüde 340 m/s (340 metre/saniye) de gidiyor bir cisim . bu hızın havalı tüfek atıcılığında ne gibi artısı ve eksisi olur. benimki sadece meraktır.ev atışlarında benim tüfek bana yetiyor.

[size=7]NAMLU ÇIKIŞ HIZI[/size]

:

4.5mm 455 m/s - 5.5 mm – 305 m/s

Herşeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

• Dostum ben sana bildigim kadarıyla anlatayım. Simdi sesden hızlı giden degilde atan tufek var 1200 fps hızlarda ses hızını gecmıs oluyor. Bunun ne gibi artısı eksisi var hafif pelet atarsan ses hızını gecer ama bu seferde tam duz gitmez savrulur. Agır pelet atarsanda ses hızını gecemez ama daha istikrarlı atar yani aynı noktayı vurma sansın artar.

BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR

• Barbaros Beyin yoruma katılmakla birlikte faydalı olabilecek bir öneri sunmak isterim. Gamo Raptor Havalı Tüfek Saçması alırsanız normal tüfeğinizin çıkış hızını %20 oranında artırma şansınız olabilir.

1000 fps çıkış hızı olan bir tüfeğiniz varsa (5.5 cal) merminin hızını 1200 fps ye yani Süpersonic hıza çıkartma şansınız olur
    1250 fps çıkış hızı olan bir tüfeğiniz varsa (5.5 cal.) merminin hızını 1500 fps ye yani Hypersonic hıza ulaştırabilirsiniz.
    Umarın sorunuza cevap olabilecek nitelikte bilğiler verebilmişimdir.Saygılar

• Ben bu peleti havalı tabancayla denedim. Raptor ve başka bir gamo vardı. İkiside 430 fps verdi. Şişirme rakamlar. Reklamlara inanmayın derim.

• Barbaros Beyin yoruma katılmakla birlikte faydalı olabilecek bir öneri sunmak isterim. Gamo Raptor Havalı Tüfek Saçması alırsanız normal tüfeğinizin çıkış hızını %20 oranında artırma şansınız olabilir.

1000 fps çıkış hızı olan bir tüfeğiniz varsa (5.5 cal) merminin hızını 1200 fps ye yani Süpersonic hıza çıkartma şansınız olur
    1250 fps çıkış hızı olan bir tüfeğiniz varsa (5.5 cal.) merminin hızını 1500 fps ye yani Hypersonic hıza ulaştırabilirsiniz.
    Umarın sorunuza cevap olabilecek nitelikte bilğiler verebilmişimdir.Saygılar

kesinlikle öneremeyeceğim bir pellet, hızı arttırabilir çünkü hafif. sonra? bu pellet ile attığınızı vurabilmek kesinlikle şansa kalmış birşey g;$i

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• şimdi anlatacaklarıma inamayacaksınız , benim kötü bi hatsan mod 125 var gariban işi , bu tüfeğe biraz emek ve para harcadım , bu çalışmalara başladığımda tüfek eskimeye başlamıştı , yani keçesi yayı ölüydü , tüfeği keçe ve yay alıp yeniden topladım arkadaşlar , elimde fps falan cinsinden hız ölçecek cihaz yok , ama 16-18 greyn pelletle bu tüfek 340 m/s hızı aşıyo namludan çıkan pellet patlamalar yaratarak gidiyo , tabiki bunda biraz dizel etkisi olabilir , ama yaylı tüfekte namlu çıkış hızı budur , pcp de bu kadar hız yapar demek bence ön yargı , cihazları kurup test etmek lazım , 5,5 mm bi tüfek hemde ortalama bi ağırlıkta pelletle ses hızını aşıyo diyorum , aşarda bunlar aşılması imkansız sınırlar değil , genelde bu silahları satabilmek için bazı durumların aşılmaması için garantörlük yapmak gerekiyo
    örneğin almanya bize göre namlu çıkış hızı konusunda çok hassas
    bizim tabancaların namlu çıkış hızlarını tüfeklerde son sınır olarak görüryo almanya , ateşli bi silahın kovanında yanan minik bi barut parçası böyle nerji üretiyosa
    bzizm kol gücümüzle ürettiğimiz enerjide az değildir , bunu kayıpsız olarak pellete iletebilirseniz baya enerjiler üretyebilirsiniz
    tabiki silah konusunda otorite olan üstatlarımız var bu forumda
    ama ben çok şey ummuyorum umduklarım kabul edilebilir sınırlar dahilinde olmalı :)

Walter Talon Magnum 5,5 cal Envantere yeni katıldı 3-9 x 50 mm dürbünü var(ince ayarla efsanevi bir makine)[/color]
    Zoraki hp01 ultra (diyecek söz bulunmaz , hedef nerde pellet orda , yaşayan efsane , emekli olmaması dileğiyle :))
    Birde şimdi Hatsan BT 65 var çok kuvvetli , düşman başına... vurduğu yerden ses çıkar...

• Yazdıklarınız hiçbirşeye dayanmayan fantazi söylemler. Gerçeklikten çok uzak. Sizi yargılamak amacında değilim. Konuya uzak olanlar, bilgi sahibi olmayanlar bence dikkate almamalı.

• kesinlikle öneremeyeceğim bir pellet, hızı arttırabilir çünkü hafif. sonra? bu pellet ile attığınızı vurabilmek kesinlikle şansa kalmış birşey

+1
    Ayrıca sert bir alaşımdan yapıldığı için yiv-setlere de tam oturmuyor,hatta zarar bile veriyor olabilir.

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• raptoru denedim ve birde başlık açtık isterseniz bakın hızı arttırıyormu bilemem ama etkiyi kesinlikle arttırıyor çünkü normal pellet sert bir yüzeye çarpınca resmen kağıt gibi oluyor buda taşıdığı enerjinin önemli bir kısmını kendisinin emmesi demek raptor ise daha solid şok etkisini ve enerjiyi daha iyi aktarıyor diyebilirim

bsa side wheel focus 8x32-44
    özel yapım 36 ga tek kırma
    whalter falcon hunter edition(tasko3x9)
    crosman 2240
    daisy powerline 5170(red laser)
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon