Yamaha adlı kullanıcının mesajları

bilemiyorum bilerekmi yumuşak yapılmış belkide bozuktu ama 125 sniper a göre kolay kuruluyordu iade etmekle hata etmedim çünki stoeger x20 supressor bile ondan güçlüydü zaten o güçte yeterince isabetli bir tüfeğim var aynı güçlerde olacaksa 5 kg lik bir tüfekği neden alayım kendi ölçümlerim promagnum 5.5 i x20 690 fps larda atıyor 125 sniper vortex ise 850 lerde lerde atıyor yaptığım testte supressorün delip geçtiği kitabı mod 135 qe geçemiyor hatta nerdeyse yarısında kalıyordu sp nin tipini de çok beğeniyorum zaten en büyük faktör bu ve sanırım ucundaki alev gizleyen sökülüp takılabiliyor eğer öyle ise oraya moderatör de takabilrim diye düşünüyorum ve yabancı sitelerde vortex modeli var yurtdışına gönderiliyor testlerde aynı palleti 900 fps lerde atıyor istediğim iadeal hız pcp yi sevmiyorum yaylıda pcp hızı istiyorum. evet dediğin doğru kısa namluda hız atrtar ama bununda belli bir hesaplaması var namlu aşırı kısa ise ittirme kuvveti fazla olsa da kurşun namluyu terkettikten sonra belli bir basınç boşa gider namlu çok uzun ise ittirme basıncı bittiğinde kurşun namluda sürtünmeden dolayı güç kaybeder yani belli bir kıvamı var basınca uygun bir namlu olması gerekir mod 135 sp nin namlusu 45 cm civarı qe nin gerçekten çok kısaydı bak alınca görüceksin demek istediğimi 125 sniper ında namlusu kıza ama qe kadar değil sp ise 125 ten birazdaha uzun normal eski düz 125 ler ise gereksiz uzundu yani tam kıvamında bir namlu uzunluğu var kısa namlunun mekanik tüfekteki güzel yanı kurşun namludan çıkarken minimum sarsıntıya maruz kalıyor ve namluyu erken terkettiği için daha isabetli oluyor.

bana gelen tüfek vortex ti zaten qe nin yaylısı yok hepsi vortex ben 135 sp istedim ucunda alevgizleyen olan model hiç bir yerde vortex i yok buylunmuyor bir arkadaş alıp fabrikasına göndermiş değiştirmiş.qe güzel tüfek fakat aradığım şey değil ben güç arıyorum qe nin namlusu inalılmaz kısa bir karış namlu var gerisi moderatör tabanca namlusu gibi gücü çok düşük kırması çok kolaydı gaz pistonun basıcı da azdı hissediliyodu tahminim gamo pro magnumu 600 650 fps lerde falan atıyordu ölçme şansım olmadı hemen iade ettim küçük bir testten sonra gücünü anladım hemen zaten 125 sniper vortex aldım kendim bide 135 alıp içlerini değiştiriym diye düşündüm tüfeğe kafayı koydum.

Evet normal havayı basan keçe tarafı büyük fakat ittimedeki yay ve vortex gaz pistonu aynı olabilr diye düşündüm açan gören varmıdır acaba ?

Merhaba arkadaşlar mod 135 in gaz pistonlu modelini satın almak istedim fakat hiç bir yerde bulamadım bir silahçı dükkanı ben hallederim dedi bana mod 135 qe gönderdi iade ettim ve mod 125 sniper vortex aldım şimdi 135 sp yaylı satın alsam acaba 125 in gaz ram pistonu 135 e uyarmı konu hakkında bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Optima 3-9x44 pakletle birlikte gelicek zaten elimde bir adet daha var 2 tane olucak bu dürbün zaten işimi görmüyor Optima 3-12x44 te elimden geçmişti fakat ozaman at44 ile kullanmıştım yaylıda denemedim sizce farklımıdır?
    diana 4-16x42ao fiyatıda 590 600 tl civarı bu parayı veripte yine hüsrana uğramak istemiyorum siz daha önce denedinizmi?

Merhaba arkadaşlar yarın hatsan dominatör 200w carbine tüfeğimi alıcam inşallah daha önce mod 125 sniper im vardı bununda aşşağı kalır bir tepmesi olduğunu düşünmüyorum bana yüksek tepme ye karşı sağlam dürbün tavsiyeleriniz nelerdir özellikle bu tüfeği kullanan yada mod 125 kullanan ve dürbün sorununu çözmüş arkadaşlardan yardım ve tevsiye bekliyorum atışlarda titreşimden ayarın bozulmaması asıl sorunumdur yardımlarınızı beklemekteyim.

olmaz diye bişey yok deneye deneye öğrenirsin şimiden uzun geliceğini söyleyim ama kestirebilirsin bana kalırsa kıralın piston mazemesi çok sağlam degil zamanla ezilme aşınma olucaktır torun tüfegim vardı yay may değiştirmeden aşınmaları gördüm ezilmeleri de 1 sene sonudna açtıgımda farkettim kralıda torunla aynı kalitede sayarsak zamanla bişeyler olur diyorum bence onu sat direk mod 125 al 2 ci elleri pahalı degil hertürlü yeter sana fantaziye gerek yok derim ama senin gibi bende stoeger x 20 ye düşündüm :) x 20 zaten güçlü bir türek mod 125 yayını uydurursam kaliteside çok iyi gerçekten harika bişey olur deyer yani o tüfek için deymez derim mod 125 imde var x 20 m de ama dedigim gibi mod 125 in gücünü stoegerin kalitesiyle birleştrmeyi isterdim :) ilerde belki denerim x 20 nin yayı iyice öldüğünde deniycem bakalım