mod 125 gas ram ına hava hava basan varmı?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar mod 125 vortex in gaz pistonunun üstünde max 150 bar yazıyor ama içinde nekadar hava basılı bilmiyorum daha önce deneyen kaç bar ölçen ve hava basan varmı varsa konu hakkında bilgilendirebilir misiniz?
    gaz tüpünün yanında bir delik diğer tarafında br vida var sanırım vida havayı boşaltıryor deliktende hava baslılıyor pcp pompası ile basılabilrmi acaba?

• konuya açıklık getirebilecek birisi var mı forumda? Benim de aklıma takılması değil. Bir çeşit nitro pistona donusturulebilir mi acaba güvenlik açısından ne olur?

• Hala beklemedeyiz :) kimse denemedi sanırım bu aralar yine iş yüzünden ara verdim ama kafamda var bi süre sonra deniycem artık.

• Uzun zamandır Emir Beyi forumda da görmüyoruz gelse bizi aydınlatsa ne güzel olacak :D

• Merhaba arkadaşlar mod 125 vortex in gaz pistonunun üstünde max 150 bar yazıyor ama içinde nekadar hava basılı bilmiyorum daha önce deneyen kaç bar ölçen ve hava basan varmı varsa konu hakkında bilgilendirebilir misiniz?
    gaz tüpünün yanında bir delik diğer tarafında br vida var sanırım vida havayı boşaltıryor deliktende hava baslılıyor pcp pompası ile basılabilrmi acaba?

bu maximum 150 bar piston kurulu vaziyette iken basınç mıdır acaba ,eğer bu böyle ise ve kurulmadığı halde 150 bar basılır ise,bu ya pistonu kurulamaz hale getirilir,ya arıza yapar ,yada ciddi bir kaza riski ile karşı karşıya kalınır.

• 150 bar bence kurulmamış halidir diye düşünüyorum ama basılı gelen kaç bar bilmiyorum max 150 bar yazısı var bence daha az basılıdır pcp tüfek pompası girişi gibi bi girişi var elimde pompa yok olsa deniycem göz kararı sanki ordan hava basılıyor gibime geldi.

• Benimde bu aralar araştırdığım bir konu bu eğer hava basılıyorsa ve tüfeğin stabilitesini bozmuyorsa bende bt65 i satıp mod 135 qe almayı düşünüyorum.

• qe aldım çok beğenmedim şahsen iade ettim hemen bilginiz olsun namlusu aşırı kısa gücü düşük geldi bana ama bağzı arkadaşlar senin tüfeğinde bir sorun varmış güçsüz değil diediler kendi gözlemlemem bu şekilde eğer bulabilrsen mod135 sp al ucuna moderatör takılabiliyor namlusuda ideal uzunlukta 125 sniperden birazdaha uzun namlusu var fakat vortex yok tüfeği fabrikasına gönderip taktırman lazım 400 450 tl tüfek 200 tl civarınada fabrikası takıyor çok şık bir tüfek.

• qe aldım çok beğenmedim şahsen iade ettim hemen bilginiz olsun namlusu aşırı kısa gücü düşük geldi bana ama bağzı arkadaşlar senin tüfeğinde bir sorun varmış güçsüz değil diediler kendi gözlemlemem bu şekilde eğer bulabilrsen mod135 sp al ucuna moderatör takılabiliyor namlusuda ideal uzunlukta 125 sniperden birazdaha uzun namlusu var fakat vortex yok tüfeği fabrikasına gönderip taktırman lazım 400 450 tl tüfek 200 tl civarınada fabrikası takıyor çok şık bir tüfek.

• Chrony testlerim vardi benim, 135qe sanildigi kadar gucsuz degil. Normal mod 125-35 den gucsuz fakat fark az, 2 fpe kadar. Buna nazaran ise cok daha stabil, isabetli ve kisa namlu avantajini sonuna kadar kullaniyor. Bence Hatsanin magnum yaylilarinda Vortex sisteme gecmis olmasi cok dogru bir karar.

Benelli M4, Fabarm Sat8, Benelli Supernova

• Hata.

• chrony testlerini paylaşabilrmisin bende chrono connect programıyla ölçtüm duydunmu bilmiyorum adroid programı ses ile ölçüm yapıyor ve gerçektende çok stabil ölçüm yapan bir program tavsiye ederim gamo promagnum pallet ile ortalama 870 fps alıyorum tüfek mod125 sniper vortex 5.5 qe yi test bile etmeden gönderdim çünki stoeger x20 supressorun delip geçtiği kağıt destesini bile delip geçemedi bilemiyorum belki tüfek bozuktu ama test etme şansın varsa bende öğrenmiş olurum.

Namlu uzunluğu konusuna gelince kısa namlu herzaman yaylıda isabetli ve çıkış hızları sürtünme azaldığı için daha hızlı ama bu ölçü bir yere kadar namlu aşırı kısa olduğunda tüfekteki gaz boşa gider ve itiş gücü düştüğünden kurşun namludan yavaş çıkar çok uzun olduğunda sürtünme arttığından hız yine düşer itiş gücnüne en uygun ve en ideal namlu uzunluğu en hızlısıdır fakat yinede isabet daha önmli dersen tabi kısa herzaman daha isabetli kurşun tüfek sarsılmaya başlamadan en az titreşime maruz kalarak namluyu terk eder.

• chrony testlerini paylaşabilrmisin bende chrono connect programıyla ölçtüm duydunmu bilmiyorum adroid programı ses ile ölçüm yapıyor ve gerçektende çok stabil ölçüm yapan bir program tavsiye ederim gamo promagnum pallet ile ortalama 870 fps alıyorum tüfek mod125 sniper vortex 5.5 qe yi test bile etmeden gönderdim çünki stoeger x20 supressorun delip geçtiği kağıt destesini bile delip geçemedi bilemiyorum belki tüfek bozuktu ama test etme şansın varsa bende öğrenmiş olurum.

Namlu uzunluğu konusuna gelince kısa namlu herzaman yaylıda isabetli ve çıkış hızları sürtünme azaldığı için daha hızlı ama bu ölçü bir yere kadar namlu aşırı kısa olduğunda tüfekteki gaz boşa gider ve itiş gücü düştüğünden kurşun namludan yavaş çıkar çok uzun olduğunda sürtünme arttığından hız yine düşer itiş gücnüne en uygun ve en ideal namlu uzunluğu en hızlısıdır fakat yinede isabet daha önmli dersen tabi kısa herzaman daha isabetli kurşun tüfek sarsılmaya başlamadan en az titreşime maruz kalarak namluyu terk eder.

• Hata...

• Gecmiste mod 135 qe konumda paylasmistim, test hatasiz, Bizzat Hatsan fabrikada profosyonel cihazda olculdu, elime kagidini verdiler.
    İlla guc derseniz, klasik mod 125 alin, en uzun namlulu , yayli olandan, sniper degil. Hatsanin en guclu tufegi bu ancak isabet malum,siz hobide yenisiniz belli, havali tufekte ozelikle yaylida cok guc aranmaz, isabetsiz bir tufek bir çobanin sopasindan farksizdir bana gore. Zaten 20fpe gucu gecen her yayli magnum sinifindadir. 5.5 mm icin 20-22fpe guc gayet idealdir. Hem guc hem isabet derseniz, kesenin agzini acin bir diana 350 alin derim.

• Bende mod 135 6.35 var ve üstünde dürbün durmuyor.