Posts by karamurat

Spot on Jsb pelletler gibi ustu süngerli uretıme gectı ,,bu seri ilk seriden çok basarılı,muhtemelen süngerler naklıye esnasında ezılmenın onune gectı murat kardesım

evet üzerlerinde gri kolpadan bir sünger mevcut.

Yok hiç inceleme fırsatım olmadı.

Bir italyan arkadaşım kullanıyordı konus pro ve milet marka dürbünleri beğenerek kullandığını söyledi. Konus proyu bana vermek istedi fakat vereceği dürbün mildot değildi bende istemedim.

Fiyat olarak yüksek bir marka büyük ihtimalle iyidir. Siz reticle yapısı, zoom ,netlik, fiyat vs olarak inceleyip değerlendirebilirsiniz.

Siz hangi tüfekle ne amaçla ne sıklıkta kullanacaksınız?

Kral ve hatsanın bu katagorideki 2 ürünü benim anladığım kadarıyla isabet ve krono olarak zoraki ultranın gerisinde. İlla pcp isteyenler için için tercih olabilir ama pompa olayını ve daha düşük güç olayını sorun etmeyenler zoraki tercihi daha iyi gözüküyor.

Bu sorulara cevap değil ama kendi adıma nasıl taşıyorum onu yazayım.

Ben aracın el freninin arkasında arka koltuklar için bir adet bardak koyma yeri var orda standart 3 kutu jsb 18 gr ve 1 kutu 30 gr incemehmet taşıyorum. Arabada tüfek olsada olmasada onlar hep orda. Araç 4x4 dağ, bayır, tarla, bahçe, geziyorum. Hiç öyle kollama falan yapmıyorum.

Her attığımı vurayım iddam yok böyle iyi oluyor.

Aractan silahı alıp atış yapmaya indiğimde de standart kot giyerim kot pantolonun sağ sol cebine birer kutu koyar malzemlerimi çıkartır atış yaparım yere bir örtü serer kutunun birini açar atışa devam. Benim standartlar bunlar.

Ben tüm dürbün takma işlemlerinde kullandım.

Bence gerekli bir durum. Sabit mesafelerde kullanacaksanız belki çok ihtiyaç olmayabilir.

Ben ilk tüfeği aldığımda 10 mt sıfıtlamıştım. Sonra uzun mesafelerde saçmanın hep sağa kaçtığını görüyordum. Bu konuyu bulup şimleyince olay düzeldi.

Kolda bir noktada esneme olduğunu söylemişler daha sert malzemeden revizyon edilen kol var deyip onu göndermişler bizim arkadaşta değiştirdi bi sorun kalmadı. Bizimkinde sadece kol atış sonrası kendiliğinden açılıyordu hava kaçağı problemi olmuyordu. Hatta biz arkadaşla makara yapıyorduk senin tüfek otomatik, kurma kolunu bir sonraki atışa hazırlıyor falan diyorduk.

Ben dianaların artikılı cama işleme diye biliyorum o yüzden dayanıklı olacağını düşünüyorum. Bu ışık işine gelince ben çok ışıklı dürbün kullandım.

Binlerce atış yapmışımdır ama toplamda 20 atış yapmamışımdır ışık ile.

Ben size küçük bir tavsiyede bulunayım. Hawke kaliteli bir ürün ben kendi adıma yaylı düşük fiyatlı bir yaylıda hawkeyi ziyan etmem.

Siz bi pcp ve iyi bir dürbün alıp daha iyi işler çıkarabilirsiniz.

Genelde insanlar pcp nin zahmetinden bahsediyor. Benim tüp dolumu gibi zorlandığım bir konu olmasına rağmen gittim ikinci pcp mi aldım. Yaylıda kullandım ama pcpden ne olursa olsun vazgeçmem.

Ekip olarak arazide atış çok keyifli :) bir adet mangalcı arkadaş edinmeyide unutma. Cam şişe kırıklarını doğada bırakmadan eğlencenize bakın, tüfek markası vs önemli değil.

Bu mangal işi hem katılımı arttırıyor hemde buluşma aralıklarında zamanı kısaltıyor.

Tam bizim hobinin ilacı.

Geçen sene fabrikadaki arkadaşlara 7-8 tane pcp si olan arkadaş var atışa gidelim diyorum ses çıkmıyor. Mangal dedik iki arkadaş kafa kafaya verip katılım full hem gelirken hepsi tüfeklerini getirmiş. Geçen sene yaptık 3-4 parti şimdi nezaman başlarız yine diye soruyorlar.