Tolga adlı kullanıcının mesajları

Arkadaşlar, maalesef forumumuz bir nevi ikinci el satış platformu halini aldı. Bu, forumun eski müdavimleri olan bizleri ziyadesiyle üzse de elden çok fazla bir şey de gelmiyor. Ancak hiç olmazsa satış ilanlarımızı hatırlatma babında güncel güncel güncel yazmasak. Zaten ilanlarımız silinme gibi bir risk taşımıyor. İhtiyacı olan arkadaşlarımız ilanları tarayarak almak istedikleri ürünlere rahatlıkla ulaşabiliyor. Moderatörlerimizden ricam güncel yazılan ilanların silinmesi yönünde…

Yooo biz buradayız, forumumuzu ayakta tutmaya çalışıyoruz. Çalışıyoruz derken bir mecburiyet değil, zevkle… Eskiden çok daha aktifdi forum son zamanlarda biraz daha ikinci el satış mekanı olsa da biz buradayız ve hep burada olacağız….

Sayın hocam çok kuvvetli metal yapıştırıcılar var. Eğer allen vidanın baş kısmı yalama olduysa (köşegen değil de yuvarlaklaltıysa) allen anahtar ile vidayı yapıştırıp vidayı söktükten sonra değiştirebilirsiniz diye düşünüyorum. Yalnız bunu daha önce hiç denemedim, sadece bir fikir olarak aklıma geldi. Allen vidanın bulunduğu yerin durumunu da bilmediğim için birşey diyemiyorum. Yapıştırıcıyı fazla kaçırırsanız taşarak vidayı tamamıyla sabitleme riski de var tabi. Kolay gelsin umarım herhangi bir sıkıntı çıkmadan halledersiniz…

Bir konuya da açıklık getirmek isterim. Daystate de dahil olmak üzere dünyadaki bir çok silah markası (buna ateşli silahlar da dahil) ahşap kundaklarında Türk cevizi kullanıyor. Daha doğrusu kullanıyordu. Maalesef diğer bir çok zenginliğimizde olduğu gibi dünyaca ünlü cevizimizi de o kadar bonkör bir şekilde katlettik ki artık bulunamıyor.

İki ay önce aldığım ancak gerek kalmadığı için kullanmadığım yatagun dampa ayağı size gönderebilirim. Faturası mevcut, isterseniz faturasını da ayakla beraber gönderebilirim.

Arkadaşlar 11 ve 22 mm bağlantı ayakları ile birlikte dürbünün fiyatını 350 TL olarak güncelliyorum. Tekrar bir güncelleme yapmayacağım, son fiyattır. Hayırlı günler diliyorum.

Arkadaşlar, M4A1 Airsoft silahımda kullandığım ve silahım arzalandığı için uzun süredir boşta olan Breaker 3 - 9 X 42 EG dürbünümü elden çıkarmak istiyorum. Görsel ve mekanik hiçbir sıkıntısı olmayıp sadece airsoft silahda kullanılmıştır. 195mm uzunluğunda ve 362 g ağırlığındadır. Beşer kademe kırmızı ve yeşil illuminated reticle mevcuttur. 22 mm dürbün bağlantı ayakları ile birlikte gönderilecektir.Fotoğrafını görmek isteyen arkadaşlar numara gönderirlerse Whatsapp dan iletebilirim. Ankara’da ikamet etmekte olup elden teslim edebilirim. İstediğim fiyat 325TL. Hayırlı günler diliyorum.

BC (Balistic Coefficient) pelletin yoğunluğu ve formuna göre değiştiğinden her marka ve model için farklılık gösterir ve Ar-Ge çalışmaları ile saptanır. Bildiğim kadarıyla yerli pelletler için böyle bir çalışma yapılmıyor.

Arkadaşlar yukarıdaki videoyu seyrederseniz farklılıkları göreceksiniz. En önemli farklılık namludaki yiv set, Px4 6 yiv set, Px5 ise 12 yiv set. Px4’ün tüpü 275 cc Px5’in tüpü ise 300 cc. İkisi de LW namlu.