emre9798 adlı kullanıcının mesajları

Arkadaşlar uzun zamandır forumda yoktum bu yüzden cevap yazamadım.Bu foruma dahada bir şey paylaşmam.İnanmayan yorum yazmasın yeter.Niye sizi kandırmak istiyeyimki bazı arkadaşlarımız atışları evde yaptığını falan söylemiş.Evin penceresinden yapıyorum bu yüzden ev yastığı yazdım mesafeyi anlatırken bir yanlışlık yapmışım 100m2 demişim.Demek istediğim 100m ye 100m bir alandır aslında neyse konu çok uzamış yokluğumda.Kapatalım artık inanan inanır inanmayan inanmaz.Bundan sonra yaptığım grupları sadece bir kaç değerli abime yollarım yorumlarını alırım benim için yeterli.Yaşınızdan utanmadan bir de dalga geçmişsiniz dahada foruma adımımı atmam.

Herkese yorumları için teşekkür ederim.Atışlarımı yaparken kartonun beyaz kısmını üste aldım.Birde gez ile arpacığı tam iç içe oturtmadım.Normalde tüfek 50 metre sıfırdı.O yüzden 10 click kaydırıp arpacık gezin üstünde ateş ettim.Metehan abi senin yolunda ilerliyorum ^^

Teşekkür ederim yorumlarınız için.Deneme yanılma yoluyla ayarladım gezi.Şuan 3 noktasında ama ne kadar yüksekliği var bilmiyorum.Yarın cm ile ölçeyim g;$i

Evet abi haklısın ama bir kişi kalkıp da 3 metreden atmadığını nereden bilelim derse ben bunu iyi niyete yani eleştiriye bağlayamam.Bence eleştiri bir iyi niyettir.Ama yıkıcı bir üslupla yazılan eleştiri kötü niyettir.Hatta buna eleştiri denilemez.

Evet Togay abi burada bir hata yapmışım.Aslında söylemek istediğim şey 100 metreye 100 metre olan kare bir arazide yaptım atışlarımı.Nasıl tam eşit diye sorarsanız arazi tellerle çevrili ve tabi ki telleri sabit tutmak için direkler konulmuş.Direkler dikeyde de yatayda da eşit sayıda.

Kusura bakmayın Sn.Kaan Özcan böyle bir üslupla yazılan bir mesajı tavsiye olarak almam.Ben bu işin profesyoneli değilim.Şans faktörünü tabi ki varsayıyorum.Evet ben egomu tatmin etmek için 3m den atış yaptım.Bunu böyle kabul edin mutlu olun!

İyi geceler,
    Arpacıkla direk kapattım şişeyi öyle ateş ettim.Mesafede tam 100 metredir arazi 100m2 çünkü.Bazı yorumlar gerçekten alaycı bir üslupla yazılmış.Buna gerçekten çok üzüldüm ben bir şeyler paylaşayım forumda hareketlilik olsun diye düşünmüştüm.Bu işin şans olma ihtimali var ona söyleyecek sözüm yok ama bari emeğe,çalışmaya saygı gösterin! Evet tüfeği yeni aldım fakat çok çalıştım her gün grupman denemeleri yapıyorum beğenirsem paylaşıyorum.Bazı kişiler sanki şişedeki delikleri kendim açmışım ve egomu tatmin ediyormuşum gibi yorum yapmış.Onlara zaten sözüm yok.Ben kendimi çok yetenekli olarak görmüyorum fakat çalışıyorum.Simo Hayhaya nasıl bu kadar iyi bir atıcı olduğu sorulduğunda cevabı "pratik yapmak" olmuştur.Bu işin sırrı pratik arkadaşlar oturduğu yerden kimse bir şey beklemesin!Emeğe saygı gösterip güzel yorumlarda bulunan herkese çok teşekkür ederim.Bundan sonra hiç bir paylaşımda bulunmayacağım.Son olarak talebim konunun silinmesidir haliyle insanlara kötü örnek olmak istemem!Konuya bakıp sakın mod99 almayın!

Ben de 308.Win öneririm.Çünkü namlu ömrü diğerlerine göre uzun.Mesela 300.win de 8000 atıştan sonra namluyu değiştirmek gerekiyor.Hem ülkemizde 30-06,300 win gibi mermiler bayağı pahalı 308.win bir nebze daha ucuz.Balistikleri de iyi hedef atıcıları için de genelde 308 win. öneriliyor.Büyük avlarda da kullanılabileceğini düşünüyorum fakat kritik yerlerden vurmanız lazım.Tekelerde geyiklerde genelde ön kolda ki 40cm lik alan vurulmaya çalışılır.Bunun içinde 308.win uygun.