Atos adlı kullanıcının mesajları

Hayırlısı olsun, çabuk ısınması endüvi sargılarındaki verniğin zamanla deforme olmasına neden olacaktır. Kısa süreli çalıştırıp dinlendirme ile ufak tefek işlerde size çok sorun çıkartmaz herhalde.

Siz sipariş verdim dedikten sonra o ürünleri biraz inceledim kimisinde spiral uzatma aksesuarları var. Sadece böyle bir aksesuar alınarak matkap ile de kullanılabilir aslında. Belki yüksek devirli olmayabilir ama ufak işlerde sorun olmaz gibi geldi gözüme.

Aynen...matkap dramel jet taşı vs... Endüvi sargılarındaki verniğin aşırı ısınarak zarar görmemesi için ilk kullanımlarda aşırı zorlanmamalı,tatlı ısıt soğusun vs...bir nevi motorlardaki rodaj dönemınde çok sıkıştırmamak gıbı,alıştıra alıştıra...Uzun ömür için ilk kullanımlarda buna dikkat

Hatsan alanın elinden iş gelmeli,,hatsanın faydası budur,bu işle ilgili el anahtar tutmaya sökme takmaya alıştırır ögretir,sıfır gelen pcp lerını söktugumde talaşla karşılaşmışımdır Delimisin arkadas sıfır tüfek neden sökülür dağıtılır,hatsanı tanıyorumda ondan arkadaş...

2017 Eylül ayında Ankaradakı bayıden sıfır aldıgım hatsan mod 135Qe tufegım ılk aldıgımda kurulma ve vortex bölümlerınden gelen kiremit rengi küf pası temizlemek için 1 kutu wd40 harcadım ve yinede bezi sürdugumde azalsada ısrarla gelen küfü kesemedim :cursing: İçeride Küf pas üretme tesisi kurulmuş sanki,iyi üretiyor.

Bu forumun eski üstadlarından hep duydugum laftır '' Hatsanda üretim standartı yoktur''

Havalı hobby sini ara ara bırakıp geri döndüm, her döndüğüm zamanda yerli ve geçmişte tekel olmasından gerek bir hatsan almışımdır,artık düzelmiştir diyerek,yook Arkadaş ısrarla aynı tarz aynı kafa artık pes ettim.

1 adet yaylı hatsanım varki yurtdışına gönderilen model diye biliyorum ondan memnunum,İlginçtirki bu hatsanımda küf sorunu yok !

hatsan alacam denirse bana göre tek silahları kırmalı yaylı hatsanlardır,bunda orta derece iyiler en azından...Vortex düşük gücü,ani gaz boşaltma sürprizi ile tavsiye etmıyorum ne yazıkki

Verdiğiniz cevaplardan dolayı çok teşekkür ediyorum pcp hiç aklımda yokken simdi ciddi ciddi pcp düşünüyorum haydi hayırlısı diyelim

Buarada söylemeden geçemeyeceğim kral 'ın web sayfasına bir bakayım dedim hepside birbirinden güzel bol çeşitli tüfekle karşılaştım kral neyapmis öyle ateşli jarjörlü tüfeklerden kr15-1 e bayıldım

Rica ederim veya ederiz gönlunuz ferah olsun yanlış marka yanlış ürün bu forumda tavsiye edılmıyor genelde,çok tecrubelı kışıler tanıdım bu forumda çok faydalarını gördüm,seviyeli kaliteli bir forum,burası iyiki var,sizede faydamız olmuşkı ne mutlu bize...Size faydalı olan begendıgınız cevaplara beğen linkini tıklayabilirseniz :)

Supertact ile 35-50 metreleri vurmuşluğum var benim gözde tabancalarımdandır. Şimdilerde taaa 2015 de fabrikaya çok çok yalvardığım qeli namluyu ve vortexi şimdi takarak yıllar sonra avrupa piyasasına satarken anca şimdi iç piyasaya sundu. Ben bunu etik bulmuyorum açıkçası kendi ülkene satmıyorsun yurtdışına çatır çutur satıyorsun pardon bizim günahımız ne? Neyse ben bu konularda oldukça Milliyetçiyim önce kendi Vatanım benim için, Hatsandan da bunu beklerim ürünlerinin hepsini yurtdışına ihrac etmeden önce ilk 3-6ay sadece yurtiçine sat sonra yurtdışı pazarına aç hadi en kötü aynı anda aç ama kendi ülkene üstünden kaç yıl geçmiş kaç kullanıcı bunu senden talep etmiş yapmamışsın. Gönderin vortex takalım diyorlar da vortexi takıyorsun qe namluya gelince yok o sadece yurtdışına....:cursing:Hatsan Şaşırma Sabrımızı Taşırma:cursing:

Ağzına Sağlık kardesım.....

Sene 2013 Alanyada mal sahıbınden ev alcaz malum turızmın hala ıyı oldugu german holland vs turıstın bol oldugu paranın cok döndugu yıllar neyse fiyat son nedir adam dedi şu biz dedık bu evide begendık hani adamda bi burnundan kıl aldırmama bi havalar tafralar konu konuyu acıyor yuklendık vs Adam en son biz aslında yerliye Türke mal satmıyoz demezmi :cursing: sen Türk degılmısın dedım evet Türküm dedi pekı konustugun laf lafmı dedim kem küm kaldı,,Bu gunlerde noldu turızm bıttı,evler satılmıyor,fiyatlar nasıl kırıldı,ne yapmalı büyük konusmamalı.....İşte o hesap paragöz hatsan Tr yi burdakı musterısını adam yerıne koymuyor şimdi full yurtdışıyla durumu kurtarma peşinde,,Tr ile yurtdışına yaptıgı urun farklı,,eskı tekelci gunlerını daha cook özlersın hatsan,,ne çıkarsan mıllet almıyor artık uyandı herkez...Kral-Huğlu gibi çok ciddi rakiplerin havalı işine tam gaz girdiler,,yani rekabet Tavan by hatsan ;atlise;

kral np05 face vs de tanıtımı el altından yapıldı gibi...kral monarch ve kral np05 denıldıgıne göre 2018 ProHunt fuarından sonra satışta! oda Mayıs ayında.... ilgili link burada

https://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=9&urun=4574

Kral N05 ve Kral Bulpup hangısını secmelıyım hangısı ısabetlı konusu tamamen tarz göruntu meselesi,hangısının göruntu hoşunuza gıttı onu alın, hemen hemen tum kralların mekanızmaları aynı,,Kralı zaten Kral yapan önemli faktörlerin başında malum isabeti geliyor

İlk çıkan np01 ler çekiç yay düzenegı ıle çok guclu ve az atış yapıyordu,,Yenılerı revize edıldı atış sayısı ve özellıklede isabeti oldukca arttı...Arkadasımın np01 i ilk cıkanlardan idi fabrıkaya gonderdık 2 gunde revize olup geldı ve tam gucte 25 atıştan 45 atışa cıktı....Np05 de 140 cc artan tüp hacmıyle tam güçte sanırsam 65 atış çıkartır

Kral Np01 ve gecmışte hatsan Atp2 bu iki tabancanın en büyük avantajı espirisi nişan pozisyonunuzu bozmadan,gözü dürbünden ayırmadan,hızlı atışa elverişli, bildıgımız pcp lerın aksine soldan kurulması,bu anlatırken çok avantaj gözukmesede kullanınca çok hissettiriyor

Np01 ve Atp2 yine tercıl edılmesındekı 2. sebep kısa boyları pratik compact olmaları

Yeni Np05 e gelırsek: 5 cm uzayan namlu avantajı 1cm namlu 5 fps x 5 = 25 fps extra güç....Dezavantajı: Uzayan boy ile bi mıktar tabancalıktan cıkar gibi

Np05 140 cc tup hacmı ile elbette fazla atış sayısı,Artan depolama mıktarıda ilede daha uzun soluklu stabilite ancak yine büyüyen hacim dezavantajı

Np05 Yeni bolt kolu: Bolt kolu kral promun da en cok sevdiğim yönü,gercek hıssını veren sırf boltu var diye baska krala gecmeme engel olan tarz,,Np05 ede çok yakışan sağ taraftaki bu bolt kolu ne yazıkki Np01 deki nişangahtan ayrılmadan + soldan hızlı kurulum pratiklıgını vermıyor

Sizlere tavsiyem kısa namlu küçük-orta tup hacımlı bu tarz pcp tabancalarda 4.5 mm tercıh edın,4.5 malum hafif daha az enerji ister kısılan hava ayarı ile atış sayınız artar,tüpdeki hava her atışta daha minik minik azalır dolayısıyla daha uzun soluklu isabet istikrar elde edersiniz,,Np01 de 5.5 yanına 4.5 mm yaptırınca tabancamın dunyası degıstı atış sayısı çoğaldı,isabet fevkalede arttı...4.5 mm tüm havalılarda doğru silah-pellet-optik-iyi atıcı ve en az düşme yapması ile isabet kalibresidir aslında,,rüzgardan etkılenırmış 4.5.....5.5-6.35 hepsi oldukca etkılenır,,rüzgar havalının işi değil ne yazıkki

Bu arada Np01 im 5.5 iken tam gucte 25 atış,yarım güçte 40 atış yapardı...Fabrıkaya gıdıp 4.5 mm yapılınca,malum neredeyse yarı agırlıgındakı 4.5 pellet atacagı ıcın güç kısılmış ve 4.5 mm ile yarım gucte 58-60 atış ,, Tam güçte ise 42-45 atış yapar hale geldi

Kral Np01 veya 05 herıkısınınde avantaj dezavantajları malum hangi tarafı hoşunuza gıderse onu alın, imkanım olursa 05 ide silahlarımın arasına katmak ısterım,Kralın begenmedıgım silahı neredeyse yok hepsi bir baska güzel ve başka avantajlı

Cahar kardesımız herne var ıse guzel mantıklı acıklamalar yapmış...Zorakıyı gecmıste ve bu gunlere kadar kullandım sevilmeyecek sılah degıl cok ısabetlıdır vs ancak belkı sıkıldım belkı her seferınde pompalamak biraz sıktı diyeyim bu gunlerde zorakımı unutturan Kral Np01 elımden duşmuyor.105 cc tup hacmını pompa ıle 1.5 dakkada doldurdugum,isabetli ve zorakıden çook daha guclu adı tabanca gecen ancak bızlerın tüfanca dedıgı bır pcp,,Zorakı kadar kucuk degılsede tufekten oldukca küçük,malum pcp tepme zaten yok ıstedıgın optıgı tak kullan,,Np01 soldan kurulması ilede gözün nişangahtan neredeyse ayrılmadan arka arkaya hızlı atışa ımkan veren bır silah,bu Alternatifide degerlendırın derim

Uzuna düşme çok olur dediğim uzak kaldıgım 6.35 benımde takıbımde,Kral Jumbo ile... ancak 250 bar 500 cc tupu ıle Kral Monarch i 6.35 e cok daha uygun görunuyor....Bu arada Şişko tüpün en az sırıttığı,göze uyumlu durduğu 2 tüfek Kral jumbu ve Monarch bence

-

Evet vakit buldukça nacizane birşeyler paylaşmaya çalışıyorum,kendi çalışmama ait video yükledim videoda namlunun giriş parçası olan yani artık namlulaşmış parça olan sarı burç'un takılı halde iken şarjör topunun her kurumda döndüğündeki hatasız bir şekilde tur tamamlaması saçmayı kusursuz bir şekilde yerine iletmesini sağlayan line hattına namlu gözünden bakışı, bunu her tüfekte yapamazsınız yataklanmış sarı burç'un ayrılabilmesi yani ayrı bir parça olması namlu gözünden bakabilmenizi sağlar.Video için sesi açarsanız klik seslerini duyabilirsiniz,şarjörü yavaş döndürmemin sebebi kilitleme yani durma noktasında ki hassasiyetini rahatça görebilmeniz için,zaten kurma kolunu çektiğinizde hızlı bir şekilde tur tamamlanıyor.

Burada hata varsa alın size isabetsiz tüfek,,namlu pellet degıstır vs uğraşılır durulur,bence bu konu video sabitlenmeli :thumbup:

Cana kıyamam,kıyanıda sevmem,ava gitmem,avcılık bana göre hiç değil,gidenin kendi bileceği iş, merhametlıyım hayvan severım acır beslerim diyorum ama nafile...

Bizi düşünen yok :) etten parcayız sonucta hayvan sürü içgüdüsü biri saldırdımı hepsi dalıyor,sonucu ciddi yaralanmaya ölüme bile gidebılır,gecenın gec saatı sokakta kımseler yok vs

Amacım savunma... ama canınız yanıp zorda kalmamışsınız burdan konuşmak kolay,o anı yaşayan benim...Nasrettın hoca eşşekten düşer çok acı ceker,ahali hocam napalım sana der,Hoca can havliyle bana eşşekten düşen birini getırın,beni ancak o anlar der !!! O Hesap

Hayvan haklarınında sınırı var insana risk yaratıyolarsa orda dursunlar

Hee bana co2 mantıklı değil,bu savunma yöntemi daha mantıklı deyin onu anlarım,köpeklere merhametten düştüğüm durumun vahametini bizi unuttunuz Arkadaşlar

* Jsb 14.35 gr: bu pellet 18.13 ve 15.89 gr pelletlerin gölgesinde kalmış çok kişinin gözden kacırdıgı isabeti ve uzuna kararlı gitmesi ile Efsane mukemmel bır pellettır,gücü az mod 87 qe için en uygun denebılır,zamanında,daha guclu mod 135 qe de bile çok ıyı sonuclar vermıştı

* Spot on 16.5 gr Dome: bu pellet isabetı ıstıkrarı jsb den ekonomık olması ıle jsb nin hemen arkasından gelebılır,keske 14 gr domesi uretılse derken uretıcılere bu talebımızı ılettık,bizi jsb den kurtarın 13-14 gr aralıgında jsb tekel dedik,oldukca cıddıye aldılar,beklemedeyiz

* Spot on Pointed: Ucu sivrimsi olan bu pelletler istikrarlı isabetli ekonomık sevdıgımız tum spot on lara keza İsabetsizlik abidesi pelletlerdir kazara aldınız ise eritin kurşun dökme amaclı kullanın daha faydalı olacaktır,,bu hobby e yenı baslayacak bir yakınınız genç varda bi sakatlık cıkarır cahil cocuk bu hobby den uzak durmalı derseniz verin tüfekle poınted ları aynı gün bırakır yada hırsından kırar tüfeği :) o derece

Hatsan mod 87 qe için 18.13 gr dahil üstü ağırlıktaki pelletler de zaten fazlasıyla ağır gelecektir

Masallah bunun ateslıden farkı yok çılgın bısey kac kalıbre acaba

Düştüğüm durumun vahametini ciddiyetini tehlıkesini burdan anlatamadım,yaşayan bilir, öylekı bir kere yere düşürmedıgım özel parcalarla topladıgım özendiğim bısıkletımı gözüm görmeyıp fırlatıp can havliyle kamyonet kasasına kendımı zor attım,,hayvanlara olan hassasiyetımı zaten belırtmıştım...Belediyenin tlf nunu ezberledim defalarca aradım aradık işe yaramadı.Ne yazıkki Ankaranın havasıda insanıda sert,bu köpeklerede sirayet etmiş...peki Tşkler

Mno kardesım co2 uzmanı olarak arada sana danısayım konuyu acan arkadasın musadesi ile,,Bisiklet ve motorsıklet kullanıyorum bulundugumuz cevrede köpekler gec saatlerde ciddi derece tehlıkelı oldular 3 gun once bisikletı atıp yakındakı kamyonetın kasasına kendımı zor attım yoksa halim yamandı,o an aklıma bır co2 olsa dedim ve sen geldin :)...Şimdi öncelıkle kedı kopek kuş beslerım fazlasıylada merhametlıyımdır çok zorda kalmadıkca can yakmayıda yakanıda sevmem ancak canın yandımıda care yok,öncelıkle gece bır co2 nın patlama sesı kopeklerı dagıtır buna ınanıyorum zaten can yakmak zorunda kalmayız...Kimseye tavsıye etmedıgım co2 ye muhtac olduk sankı,kimbilir bu niyetle alıyolar belkıde,Zoraki ultrayı cepte taşımak ımkansız hadı taşıdın tek atış....Senin tavsıyenle küçük, üst mekanızma oynamayan az hava tuketen,fiyatı çok olmayan sorunsuz demıycem,sorunu az olabılcek,şekil çok önemli değil,önemli olan zorda iş yapsın co2 ler nelerdir