bymax9 adlı kullanıcının mesajları

X20 supp. 5,5 kullanıyorum, gayet memnunum. Geçen bir arkadaş Atac 5,5 da 80 metreye kadar ciddi düşme olmadığını yazmıştı.

80den sonra baslıyor düşme 80 e kadar sıkıntı yok çok güzel atışlar yapılıyor. Bu arada gamo whisper igt ile ayni nerdeyse hatta biraz daha iyi gibi geldi bana crono şimdi o konuyu inceliyodumda yazayım dedim. ;grin;

pro hunterda jsb de var bende 110 130 arası atarken nedense pro hunter daha iyi gidiyordu çok detaylı bilgim olmadığından sebebini bilmiyorum jsb daha erken düşüyordu sanki aralarındaki gözle görülen en büyük fark jsb namluya tam oturutor hiç zorlama iteleme vs yapmadan sıfır bi şekilde ama hunterın arka kısmı namluya tam girmiyor ufak bi kısım dışarda kalıyor buda heralde atış yaparken havayı daha iyi arkasına almasını namlunun sözünü daha iyi dinlemesini sağlıyor olabilirmi? birde cemal kardeşimizin dediğini doğruluyor heralde bu olay daha ağır pelet daha iyi sonuç verir diye yazmıştı açtığım bi konuda uzun mesafe içln.

evet siahı seviyorum gerçekten kullandıkçada daha çok seveceğime eminim isabeti iyi bencede sıfırlama yaparken iki pelet aynı delikten girdi tamamen aynı delikten deliğin çapı değişmedi o derece yani koymadım onu buraya o kağıt dağıldı biraz çünkü. benim ilk silah deneyimim olduğundan gerçekten çok acemiyim üstatların elinde asıl güzelliği ortaya çıkar bence dürbünü sıfırlamayı falan tamamen netten bakarak yaptım attıkça öğrenecez bakalım sizlerinde yardımlarıyla tabiki güzel vakitler geçecek gibi bu hobiyle

:) şöyle bir 50 metre dene ağabey bende merak ettim canavarı. gönlümde var hala x20 :)

tepme olayı felan nasildir yarın biraz dikkat edip yazarsanız mutlu olurum.
    x20 orta seviye v ortexlerde candır :)

:) şöyle bir 50 metre dene ağabey bende merak ettim canavarı. gönlümde var hala x20 :)

tepme olayı felan nasildir yarın biraz dikkat edip yazarsanız mutlu olurum.
    x20 orta seviye v ortexlerde candır :)

Tepme olayını ilk tüfeğim olduğu icin kıyaslayamam ama hic tepme adına bisey hissetmiyorum daha önce bi arkadas mod 125 in tepmesini videoya çekip paylaşmıştı forumda onunla kıyaslamak gerekirse ona yakın bile değil yok denecek kadar az tepiyor yarın yapabilirsem bi videosunu cekerim bakalım :)

:) elinize sağlık ağabey çok güzel olmuş
    ne kadar pellet attınız sıfır noktanız değşşiyor mu

Senin kadar olamaskta yaptık biseyler ;) ayarlayana kadar 8-9 pellet attım onceki hedef kağıdına sonra bu kağıtta bu şekilde oldu sonrada atmadım hanım geldi eve ;tacli# cemal kardesim inan silahı aldığımdan beri daha dısarı cıkma fırsatı bulamadım gerci daha cok acemiyim öyle profesyönel yorum veya inceleme yapamam zaten :)) sıfır noktasını bu kağıttan sonra denemediğim icin değişip değişmedini söyleyemem yarın inşallah biraz daha atarım bakarım ozaman

Arkadaslar dısarda atış yapmak için vakit bulamayınca evde bi kutu yaptım kendime hedef kutusu tahtalardan sacmalar arkaya gecip etrafa zarar vermesin diye :) herneyse evde 10 metrelik bi mesafe ayarlayabildim mesafeyi kısaltmamak için iki büklüm bi şekilde atış yaptım :)) hedefin ortasında olmayanlar dürbünü sıfırlamadan öncekilerdir hedefin ortasındakiler sıfırladıktan sonrakiler... 3 er atış yaptım iki gruptada jsb 15.89 gr. Pelet kullandım.. ;grin;

[Resim Engellendi: http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/835/apwq.png]

arkadaşlar bende bununla alakalı bi konu açtım stoeger atac kullanıyorum öyle çok sıkta atış yapmıyorum ama acaba dampa takmak gerekirmi diye sordum konuda, neticede heryerde söylenen eğer pcp değilse dampa lazım.. ama piston olayı varya şimdi bu tüfekler yaylı gibi iki yönlü değil tek yönlü tepiyor, mod 125 gibi bi tepme zaten yok ortada ama arkadaşlarında dediği gibi dürbün sağlığı için takmak gerekirmi yada üzerinde gelen 2 parça ayaklık nederece sağlam ne derece korur yada alacağımız dampa çok iyi bi marka olmasa mesela rambonun var ucuz olanlar onlardan taksak nekadar işe yarar üzerindeki ayklarla kıyaslama yapacak olursak..?? 8o

arkdaşlar mrb. stoeger atac kullanıyorum tepmesi okadar fazla yok malum birde tepme tek yönlü normal yaylılar gibi değil piston olduğu için, acaba dampaya gerek varmıdır dürbünü çok güzel o yüzden zarar gelmesini istemiyorum nette öyle çok dampayla kullanan görmedim ama çoğu yerdede pcp olmadımı mutlaka dampa olması lazım deniyor filan uzun lafı kısası abilerim ucuz yollu bi dampa alsam kendi dürbün ayaklarından daha iyi olurmu faydası olurmu örnek olarak aşağıdaki linke bakabilirmsiniz. Teşekkür ederim... g;$i

http://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=9&urun=1779

O başlığın altına eğer yetişirse bu ayın 20 sine olmadı yinede haziran ayını ilk çıkış zamanı olarak göstermiştik.
    Soma da ki facia da açıkçası bu ay çıkışımızı biraz ertletti ama haziran ayı olarak öngördüğümüz süre için çalışıyoruz.

Bekliyoruz dört gözle

Alıntı

Arkadaşlar mrb. Kafama takılan bişey var şimdi bu dürbünü optik merkeze aldıktan sonra atış yaparken birde atışta pelletlerin toplandığı yere göre dürbünün ayarlarını değiştiriyoruz peki böyle yapınca optik merkez bozulmuş olmuyormu yeniden? Malum yeniyiz takılıyor kafaya işte :)

Daha gelmedimi zamanı bunların ya :) haziran diye okudum konunun içinde ama tam kaçı olduğu bellimi birde hiç deneyen varmı veya üreten arkadaşlarımız abilerimiz test atışı filan paylaşablirmi acaba