Bu sorunun cevabına ihtiyaç var

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Değerli arkadaşlar stooger x20 atac modelinde ekstra dampa ayak şartmı? Sanki tüfekle gelen tek parça bir ayak bulunuyor.Eğer gerekiyorsa nedenini de izah ederseniz kararlarımda oldukça etkili olacaktır.Şimdiden teşekkürler.

• Bende dahil ,Stoeger yetkilileri disinda kimse durbunun saglamlik derecesini bilmiyor.
    Ornek vericek olursam:Hawke gibi test edilip hangi guce dayanicagina dair verileri mevcut degil.

Bu nedenle: yatagun veya sportmach olan iki dampa ureticisinden butcenize uygun olani secerek durbununuzun ,belli oranda sarsintilardan etkilenmesini onleyerek omrunu uzatmis olursunuz...

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Ben de sahsen Metehan gibi düşünüyorum. Ancak ATAC kullandığım bir tüfek değil. Kullanan bir arkadaşımız, bilinen yaygın tüfeklere göre kıyas yaparsa daha iyi fikir sahibi oluruz. Ancak gerek yok densede ben dürbün sağlığı için kullanılmasını öneririm.

• Ben de sahsen Metehan gibi düşünüyorum. Ancak ATAC kullandığım bir tüfek değil. Kullanan bir arkadaşımız, bilinen yaygın tüfeklere göre kıyas yaparsa daha iyi fikir sahibi oluruz. Ancak gerek yok densede ben dürbün sağlığı için kullanılmasını öneririm.

Evet Samet abi fakat tufegi bilsek bile durbunun hangi guce dayandigini bilmiyoruz.asil problem bu bence...

Yani tufegin ne kadar tepip tepmedigini ogrensekte.durbunun ozellilerini bilmedikten sonra dampa takmamak maddi kaynaklari zorlar...

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• arkadaşlar bende bununla alakalı bi konu açtım stoeger atac kullanıyorum öyle çok sıkta atış yapmıyorum ama acaba dampa takmak gerekirmi diye sordum konuda, neticede heryerde söylenen eğer pcp değilse dampa lazım.. ama piston olayı varya şimdi bu tüfekler yaylı gibi iki yönlü değil tek yönlü tepiyor, mod 125 gibi bi tepme zaten yok ortada ama arkadaşlarında dediği gibi dürbün sağlığı için takmak gerekirmi yada üzerinde gelen 2 parça ayaklık nederece sağlam ne derece korur yada alacağımız dampa çok iyi bi marka olmasa mesela rambonun var ucuz olanlar onlardan taksak nekadar işe yarar üzerindeki ayklarla kıyaslama yapacak olursak..?? 8o

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#
  • Evet Samet abi fakat tufegi bilsek bile durbunun hangi guce dayandigini bilmiyoruz.asil problem bu bence...

Yani tufegin ne kadar tepip tepmedigini ogrensekte.durbunun ozellilerini bilmedikten sonra dampa takmamak maddi kaynaklari zorlar...

Kesinlikle kardeşim dürbünün kalitesii çok önemli dediğin gibi

• arkadaşlar bende bununla alakalı bi konu açtım stoeger atac kullanıyorum öyle çok sıkta atış yapmıyorum ama acaba dampa takmak gerekirmi diye sordum konuda, neticede heryerde söylenen eğer pcp değilse dampa lazım.. ama piston olayı varya şimdi bu tüfekler yaylı gibi iki yönlü değil tek yönlü tepiyor, mod 125 gibi bi tepme zaten yok ortada ama arkadaşlarında dediği gibi dürbün sağlığı için takmak gerekirmi yada üzerinde gelen 2 parça ayaklık nederece sağlam ne derece korur yada alacağımız dampa çok iyi bi marka olmasa mesela rambonun var ucuz olanlar onlardan taksak nekadar işe yarar üzerindeki ayklarla kıyaslama yapacak olursak..?? 8o

Yatagun ve sportmach markalari disinda dampa ayak yok.....

Diger markalar tek parca ayak sadece.... g;$i

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• hımm yani onlar dürbünün üzerindeki ayakların tek parça şeklinde olanı gibi yani.. bilmiyordum teşekkür ederim :thumbup:

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#
  • Fikrini beyan eden arkaşalara teşekkür ederim. Sanırım herkes dampa ayak konusunda hemfikir. Bize de ustaların fikirlerini kaale almak düşer. Sağlıcakla kalınız.