manurhin adlı kullanıcının mesajları

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Görüntüdeki tüfeğe şarjör takılı değil , önemli olan sıcak atış esnasındaki performansı peleti hatasız
    Yüklüyebiliyormu hava sarfiyatının artması atış konforunu ne kadar etkiler gibi suruların net cevabı
    Gerekli , umarım olumlu sonuçlar çıkar bizde alkışlarız.

En doğrusu deneyip görmek lazım, bant gibi yumuşak malzeme sıktıkca eziliyor sıkmasanız olmuyor
    Yani biraz uğraştırıyor bu yüzden alüminyum bana göre daha uygun gelmişti, denemekte yarar var.

herkeze cevapları için teşekkürler abicim peki pellet atan modellerden ne tavsiye edersiniz 200-300tl arası ve onlarda 10 metreden cam kırar kutu kola delicek güçtemidir güç önceliğim birde söylediğiniz crosman 357 wigilente olan diymi benim konuda sorduğum o silahta 8-10 metreden içi soda dolu bi şişe dolu bi kutu kola patlatabiliyomusunuz ?

Bendeki Crosman wigilante den önceki model ben memnunum bunlarda blowback olmadığından
    Gaz tamamen pelet veya bb yi sevk etmek için kullanılıyor , horozu kurarak yapılan atışlar daha
    Isabetli oluyor, diğer markalardan kullanmadığım için yorum yapmam doğru olmaz sanıyorum

8-10 Metreden şişe kırıyor.

manurhin hocam peki ekol es66 nasıldır, testlerde genelde 400 fps civari gösteriliyor.

Ekol ün tetiğinin aşırı sert olduğuna dair şikayetler olduğunu hatırlıyorum , umarım iyileşmiştir
    Alacak olursanız özellikle tetiği test edin, Co 2 lerde seri atış yerine tane tane aralıklı atmak
    Isabet için daha uygun oluyor.

Namlu çıkış hızı yüksek olursa tüp çabuk biter 400 fps normaldir, tüpde gaz azaldıkca hız düşecektir.

Bb atan tabancalar genelde isabetsiz olarak bilinir pelet kadar isabetli olmasada doğru bb yi
    Bulduğunuzda o kadarda kötü isabetli olmadığı görülebilir,

Piyasadaki bb ler herne kadar 4 ,5 mm olarak tanımlansada kumpas ile ölçüldüğünde bazı markaların
    Azda olsa düşük ölçüde olduğu görülebilir, Ben Crosman 357 de speed veya ekol bb kullanıyorum
    Pelete yakın isabet kaydediyor burada önemli olan bb nin namludan çok bol geçmemesi lazım.bu iki
    Marka namludan nisbeten daha düz ve yalpasız çıktığından isabetide tatmin edici oluyor.

Kral' ın pcp si çıktığında yapılan eleştirileri hatırlıyorumda Kral ne anlar pcp yapmaktan mealinde
    Eleştirilerdi,

Varsın birilerinden kopya çeksin , Her sektörde böyle değilmi yoksa ABS fren sadece Mercedes' te olurdu.

ilk aldığım gün fabrikanın göndermiş olduğum saçmalarla atış yaptımğımda birinci pompada püf diye ses çıkarıp sacmayı at mıyor du zamanda iki pompada da atmamaya başladı

Kesinlikle tek pompada atış yapar , ben 10,34 gr 4,5 spot on pelet kullanıyorum bu peleti
    Bile atabiliyor, Sizin Zorakide sorun olduğu muhakkak göndermekle en doğrusunu yaptınız,

Tahminimce namlu tam yerine oturmamış onun için kaçak yapıyor kaçak yapan havada türbülans
    Oluşturduğundan o ringi yerinden atıyor , böyle durumlarda kapak içindeki ve arpacığın altında
    Bulunan 3 adet vida gevşetilip namlu önden arkaya doğru itili tutulup vidalar sıkılırsa bu tür sorun
    Çözülmüş olur emiş yapılarakda kontrol edilir.

Zoraki tek pompada atış yapar muhtemelen o ring yuvasında problem vardır buradan kaçak yapıyordur
    Bundan dolayıda o ring yerinde sabitlenemiyordur,

Veya ; namluya tam oturmayıp eteği dışarıda kalan pelet kullandıysanız o ringi yaralamış olabilirsiniz.

Forum dan bir hobidaşımız dan satın aldım ,357 ler daha önce yedek namlu ile satılıyordu kısa ve uzun
    Namlu olarak öyle bir denk geldi,

Vigilante fiat performans olarak alınabilecek bir silah bence, ben almış olsam namludan önce kabza kapak-
    larını değiştirmeyi düşünürüm daha önce musa usta yapıyordu oda işi bıraktı diye biliyorum enazından
    Kolay bulunan gürgen ağacından yapılabilir veya bir marangozdan destek alınabilir,

Kapak ta boşluk oluyor silah adeta elinizde sallanıyor bu yüzden önce kabzakapağı diyorum.

Namluyu 3 yıl önce yedek şarjörle birlikte yanılmıyorsam 40 tl vermiştim.