HAVALI TABANCA SEÇİMİ // ASG--DAN WESSON--CROSMAN

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar herkeze merhaba foruma yeni üye oldum yaklaşık 1 haftadır havalı silahlara merak saldım bi kaç marka model arasında kaldım açıkcası sadece youtubeden izlediğim videolar ile silahları tanıyorum bu konuda hiç bilgi sahibi deilim almak istediklerim karar veremediğim silahlar şöyle ....Asg steyr m9-a1 4.5mm (449fps).(215tl)----Crosman wigilente 4.5mm (465fps).(265tl)---- Dan wesson 6'' (426fps).(380tl)---- ilk silahım olucağı için benim için önemli olan stabil güçlü ve birazda ucuz olması açıkcası videolardan çokda heves ettim izlediğim kadarıyla dolu bi soda şişesini kırsın kutu kolayı delsin o güçte bi silah olsun istiyorum ilk önceliğim bu... birde hem pellet hemde bb mermisi atıyormu bu modeller ? aslında fiyat performans olarak videolarda asg m9a1 ile crosman wigilente arasında kaldım crosman normalde 380fps civarında çıkış gücüne sahipken blue arrow pellets mermi ile bu hız 480fps ye kadar çıkıyor ama o mermiden tr de sanırım yok ben bulamadım.. kısaca siz olsanız hangisini alırdınız benim isteğimi ve beklentimi karşılıcak hem güçlü fiyatı uygun farklı önerileriniz varsa onlarıda değerlendirmek isterim dış görüntüsü önemli deil yardımlarınızı bekliyorum herkeze iyi forumlar dilerim

• gamo pt-85 blowback

;atlig;f;s;s

Hatsan Mod 125 Vortex 22.cal - Yatagun Dampa - OPTİMA 3-12x44 AOE

Kral Magnum 5.5 mm

Gamo Pt-80

agt

• swiss arms sa 941 jericho
    Gamo pt 80
    Crosman c31
    ASG Steyr M9A1
    Ben de almayi düşünüyorum şu 4 model arasında kaldim,takipteyim hocam.

...

• Bilye atanlarda isabet aramayın, tabancayı sabitleseniz bile 5cm sağa sola kafasına göre sapmalı atar.25metreden denk gelirse şişe kırar fakat dediğim gibi nokta atışı yapmadığı için belli bir süre sonra sıkıcı gelmeye başlar ve başka silah arayışına girersiniz.Pellet atanlara bakın direk.

swiss arms jericho 941
    hatsan striker edge 5.5
    Kral puncher mega 5.5
    Hatsan Bt65 Sb Elit 5.5

• Bb atan tabancalar genelde isabetsiz olarak bilinir pelet kadar isabetli olmasada doğru bb yi
    Bulduğunuzda o kadarda kötü isabetli olmadığı görülebilir,

Piyasadaki bb ler herne kadar 4 ,5 mm olarak tanımlansada kumpas ile ölçüldüğünde bazı markaların
    Azda olsa düşük ölçüde olduğu görülebilir, Ben Crosman 357 de speed veya ekol bb kullanıyorum
    Pelete yakın isabet kaydediyor burada önemli olan bb nin namludan çok bol geçmemesi lazım.bu iki
    Marka namludan nisbeten daha düz ve yalpasız çıktığından isabetide tatmin edici oluyor.

'.

]

• manurhin hocam peki ekol es66 nasıldır, testlerde genelde 400 fps civari gösteriliyor.

...

• herkeze cevapları için teşekkürler abicim peki pellet atan modellerden ne tavsiye edersiniz 200-300tl arası ve onlarda 10 metreden cam kırar kutu kola delicek güçtemidir güç önceliğim birde söylediğiniz crosman 357 wigilente olan diymi benim konuda sorduğum o silahta 8-10 metreden içi soda dolu bi şişe dolu bi kutu kola patlatabiliyomusunuz ?

• arkadaşlar yeni zoraki ultra aldım ikinci el şiddetle öneririm dün ikinci gününde 10 metreden kürdanı vurdum 3 atışın ikisinde siz atış yapmak için arıyosanız kesinlikle zoraki ama şekil önemli sadece atsın isabet çok önemli değil diyosanız co2 .co2 ile şişe vurursunuz ama yetmiyo bi yerden sonra zaten tahribat da yok isabet de olmazsa moraliniz bozuluyor ha bn alırsam da şekli ve koleksiyonluk olduğu için alırım nacizane görüşüm teşekkürler

Röhm Twinmaster Top .177 ohhunt 4.5*20

hatsan at44-10 long lw regli vector optic 6-25*56 ffp

Steyr LP2 .177
    Benjamin pcp pistol .22 ,Nikula 2-6*28
    Kral bullpup .22
    Ekiz regli at 44 long lw .22,
    Hawke 3-12x44
    CYMA CM.030 Aep airsoft glock
    Benjamin discovery .22
    Zoraki Ultra .177 , Stoeger 4X32

Röhm Twinmaster sport .177
    Hatsan At 44 Tactical .22 ,Sniper 6-24*50
    Stoeger X20 .177 Stoeger 3-9*40

Crosman 8077 Uzi .177
    Hatsan Mod 25 .177

• buradaki yorumlara bakarak pellet atan beretta px4 aldim. Hic memnun kalmadim. 10 metreden hedefe atiyordum bir karistan fazla saga atiyordu. Bende sattim onu. Onun yerine bb atan umarex sa9 aldim. 5 metreden 1 tl nin icine topluyor bb leri buda benim icin yeterli. Alt rayinada lazer taktim ayarinida yaptim simdi atislarim dahada keyifli oldu. Nisan almadan lazerin geldigi yeri hic sasmadan vuruyor.

• manurhin hocam peki ekol es66 nasıldır, testlerde genelde 400 fps civari gösteriliyor.

Ekol ün tetiğinin aşırı sert olduğuna dair şikayetler olduğunu hatırlıyorum , umarım iyileşmiştir
    Alacak olursanız özellikle tetiği test edin, Co 2 lerde seri atış yerine tane tane aralıklı atmak
    Isabet için daha uygun oluyor.

Namlu çıkış hızı yüksek olursa tüp çabuk biter 400 fps normaldir, tüpde gaz azaldıkca hız düşecektir.

'.

]

• herkeze cevapları için teşekkürler abicim peki pellet atan modellerden ne tavsiye edersiniz 200-300tl arası ve onlarda 10 metreden cam kırar kutu kola delicek güçtemidir güç önceliğim birde söylediğiniz crosman 357 wigilente olan diymi benim konuda sorduğum o silahta 8-10 metreden içi soda dolu bi şişe dolu bi kutu kola patlatabiliyomusunuz ?

Bendeki Crosman wigilante den önceki model ben memnunum bunlarda blowback olmadığından
    Gaz tamamen pelet veya bb yi sevk etmek için kullanılıyor , horozu kurarak yapılan atışlar daha
    Isabetli oluyor, diğer markalardan kullanmadığım için yorum yapmam doğru olmaz sanıyorum

8-10 Metreden şişe kırıyor.

'.

]

• ankarada diskapi tarafinda av fuari diye bir yer var oradan aldim. 330 tl ye.

Hocam karşısında Çağlayan Av Fişek var,oradan alışveriş yapmıştım,sağlam yerdir. Orayi da deneyebilirsiniz bir dahaki sefere.

...

• buda 5 metreden 20 atis resmi. 10 tanesi lazerli atis 10 tanesi de lazer kapali nisan alinarak yapilan atis. Umarim begenirsiniz.

• buda 5 metreden 20 atis resmi. 10 tanesi lazerli atis 10 tanesi de lazer kapali nisan alinarak yapilan atis. Umarim begenirsiniz.

bilgiler için teşekkürler sanada sormak istedim 8-10 metre mesafeden misal kutu delip şişe patlattınmı ? gücü nasıl silahın

• ankarada diskapi tarafinda av fuari diye bir yer var oradan aldim. 330 tl ye.

Hocam bb 10 metreden sise falan dinlemez.. 300 sayfalik dergiyi delip geciyor... celik bilye tahribati yuksektir.. 5.5 mm pellet aliminyum sacma tuzaginda sakiz gibi erirken BB ler sacma tuzaginin arkasina bombe yapiyor..

Asg Dan Wesson 6" .177 Co2 (Tam set)
    Gamo PT-85
    Crosman 1322 .22 Multipump