manurhin adlı kullanıcının mesajları

Fotoda görüldüğü gibi namluyu komple metal 8" olarak değiştirdim , isabet ve namlu çıkış hızı arttı
    Evde 6 metrede yaptığım deneme atışları aşağıda, bunun dışında mekanik bir sorun yaşamadım.

Silahın performansı hakikaten iyi fakat kabza kapağının kabalığı ve namlunun plastik olması
    En büyük kusuru, fiatperformas olarak bakınca çok da kötü değil sanki.

Karaköy den kabataş yönüne dönünce takriben 300 mt solda ,

Diğer şube Sirkeci mercan yokuşunda (Tahtakale'den yukarı çıkınca)

Servis hizmeti Karaköy şubeden verilmekte.

Vigilante modeli yeni olduğu için pek kullanan yok galiba , bildiğim kadarıyle eski 357 nin namlusu
    Değiştirilip hem pelet hem bb atar hale getirildi, bu bir avantaj olabilir bende eski versiyon 357 var
    3 Yıdan fazla oldu hiç sorun çıkartmadı ben horozu kurarak tektek atış yapıyorum daha isabetli
    Oluyor seri atışta gaz basıncı yetişmiyor gurup dağılıyor,

Herhangi bir arıza olursa Meydan av servis hizmeti veriyor...

Sn Zetax hocam; bildiğim kadarıyla yerli silahlarda namlu şoku bulunmuyor , bu yüzden namlu ucundan
    Yapılacak kısaltmada sorun yok , şayet şoklu namluya sahip bir silahınız varsa namlu ucundan yapılacak
    Kısaltmanın sonu hüsran olur diye düşünüyorum, şoklu namluda mümkün ise kısaltma atım yatağından
    Yapılmalı diyorum hocam hem fikirmiyiz?.

Piston içine ağırlık koyarak pistonoun kütlesel ağırlığını artırıyor aynı zamandada yayın kurulma
    Mesafesi kısaldığından daha sert bir kurulma olacaktır buda namlu çıkış hızını artırır, fakat tepme
    Biraz artar buda isabette azda olsa olumsuz etki yapabilir,

Piston dışına sardığı şeffaf malzeme genelde mekanik sesi azaltmak için kullanılır, bu malzemenin
    Kalınlığını iyi hesab etmek lazım pistonoun silindir içindeki kayıcılığını bozmaması gerekir.

Kral ın yayı bazı sitelerde satılıyordu piyasa malıdır belli bir standardı olmaz, ne çıkarsa bahtına
    Yayı güçlendirmek ; tetiğin kısa sürede bozulması ve tepmenin artmasından dolayı isabetin bozul-
    ması demektir, ben olsam fazla zorlamazdım eğer güç istiyorsam magnum sınıfı bir tüfek alırdım,

Piston yaptırmak boşuna olur mod 99 un keçe çapı yanılmıyorsam 27 mm yani piston çapı
    Kral dan ve Torundan daha geniş bu yüzden daha güçlü ,sadece yayla güç artırmak olmuyor
    Piston çapı büyümesi vede ona görede tetik lazım.

Yakında olsaydınız elimde 25 mm piston keçesi vardı işiniz görülsün diye bedelsiz verirdim.

Silahınızda dizelleme yoksa ağdalı bir kirlenme olmaz basit kirlenmeyi yağlama amaçlı yağ ile ( Ballistol veya Singer
    Makina yağı) haiften ıslatılmış pamuklu bez ile harbı yapılabilir, namlunun temizlendiğinden emin olunca bir
    Dahaki atışa kadar aynı yağile hafif yağlı bırakılabilir atış öncesi mutlaka kurulanmalı ,yağlı namlu ile isabet
    Çok zordur bunu unutmadan yağ kullanılmalı,

Bu işlemden önce muhtemel pelet kalıntıları için kıl fırçalı harbi ile harbilemek doğru olur, inatcı
    Kalıntılar var ise sarı telli harbi kullanılabilir , bu tür harbiler av tedarikcilerde bulunuyor.

WD 40 solvent bazlı olduğu için yanmış ve namlu cidarın sıvanmış barut artığını temizlemede
    Etkilidir buda yivsiz av tüfekleri için geçerlidir, havalıda bu söz konusu değil hatta silahın dış
    Yüzeylerinde sıkca kullanılırsa silahın boya veya menevişinde solgunluğa neden olur ,
    Namlunun keskin yiv diplerinde kurutulması zor olduğundan karıncalanma yapar bu yüzden
    Yivil silahlarda kullanlmaz ve tavsiye edilmez.

Bu ürün paslanmış ve sökülmesi zor civataların sökülmesinde etkilidir silah için uygun değildir.
    Ancak silahınız ağır dizelleme yapmışsa az miktarda ıslatılmış bir harbi yapılıp kurulanabilir.

Ateşlilerde namluya sıvanan bakır artıkları için kullanılan kıl fırça pelet artıkları için kullanılabilir
    Oda yetmez ise Zoraki nin silahla verdiği sarı tel harbi abartılmadan kullanılabilir diye düşünüyor
    Ve uyguluyorum.

Sağolun arkadaşlar, namlu 8" olduğu için dipcikle daha isabetli atışlar yapılacağını düşündüm
    Nitekimde öyle oldu , gelişigüzel hedef kağıdına 6 mt atışları aşağıdadır .

Namlu orijinal değildir ,Kral dan çıkmadır.

Saygılarımla.

ayarlanabilir dürbün ayağım var zaten ama verim alamadım, nasıl kullanıldığını biliyorum, siz benim sorumu anlamadınız sanırsam, ben dürbünümün ve standart yüksek ayağım ile 175 metrede en son dottan vuruyorum, 200 metreye çıkmak istiyorum, bunun için dürbünün taratini yani artıkılı aşağıya doğrumu çekmem gerekecek, yukarı doğrumu çekmem gerekecek 200 metreye atmam için onu sordum, ayarlanabilir ayağı karıştırmayalım şimdi, var bende zaten kullanmıyorum. dürbünümün taretleri 200 metreyi kurtaracak gibi ondan sordum, tareti aşağıyamı çevireyim yukarıyamı?

Tareti saat yönüne çevirirseniz alt vurursunuz yani artıkılı yukarı yukarı çekmiş olursunuz
    Dolayısyla tersini yaptığınızda artkıl aşağıya kayar ve üst vurursunuz yani daha uzun mesafe.