Posts by ofis

  Eritme dökme gibi işler olmadığı için daha temiz görünüyor ama o kalıba göre olan kurşun hazır değilde işlemle elde ediliyorsa yine zahmetli olacaktır.


  Bir kaç ay hatta daha fazla atış yapmadığımız olabiliyor. O zamanlarda stok yapılabilir. Hoş bu kalıbı yaptırmakta güzel maliyet ister, meslekten değilsek.

  Bunun önemi kime ait olduğunu göstermek yani çalıntı vs olmadığını göstermek için. İkinci ellerde ise faturanın müsait bi kısmına şu kişiye şu para karşılığı ikinci el olarak sattım diye imza atıp alan kişide şu kişiden şu para karşılığı ikinci el olarak satın aldım diye imza atmasının da iş göreceğini düşünmekteyim

  Satışın yasalara tam oturmadığı, hibe edildiği yazılması daha uygun diye yazılmıştı zamanında. Detayları hatırlamıyorum yazı eski forumda kalmış olabilir.

  Zoraki light ile ultra arasında hız bakımından çok fark varmı. Light ı daha çok hoşuma gidiyor

  Ultra bir pompa daha fazla basılabildiği için güç ve hızı artacaktır ama ultra sahibi olupta kaçımız 3 pompa yapıyoruz o ayrı :)

  Satacağınız zaman biraz ağır satılır bence onun haricinde zevkle kullanırsınız.

  Bence zoraki var diye fantastik mesafelerle uğraşmaya gerek yok keyfiniz nasıl istiyorsa öyle kullanın kullanacağınız amaca göre seçim yapın.

  P 250 hem pellet hem bb atabiliyor. Ozaman vardır yani.

  Aslında burdaki yorumlar çok kötüydü p250 ile ilgili. Ama yaşadıgım şehirde çok uyguna buldum ve haki yeşil modeli baya hoşuma gitti. Zevkine aldım. Biliyosunuz sonuçta hobi işi bu engel olamıyosunuz kendinize :) Ama henüz gündüz gözüyle bi sıkma şansım olmadı ya.

  Yivset olma olasılığı yüksek, ışıklı ortamda namludan bakıp bize de bilgi verirseniz seviniriz. Yivset varsa çelik bb kullanmamaya özen gösterin diyorlar çelik sert olduğu için yivsete zarar verebilir. Hayırlı olsun kazasız belasız isabetli atışlar dilerim.

  gaziantepte araştırdım itfaiye müdürü kesinlikle olmaz diyor Anlamadım

  Bir kilo kaçak çay ile tanışma ziyareti yapıp arada bir selamlaşıp samimiyeti ilerletmek müdürle olmadı çavuşlarla işi halletmeye çalışmak şeklinde bir plan yapılabilir :)

  Peki blowbackli hangi tabancaları önerebilirsiniz?

  Bunlar çabuk bozulan oyuncaklar. Bir arkadaşımızın yıllarca kullandığını başka bir arkadaşımız 1 hafta da iade ediyor.

  O yüzden ben co2 tabanca önerisinde bulunmuyorum.

  Görüntü, malzeme ve model olarak hoşuma gideni tercih ederim. Zoraki ve blowbacksiz tabancalarım olduğu için benimde şu an ki hedefim gerçeğine en yakın 1911 almak.

  100 bb ye kadar güçlü sıkan tabancalar var. Muhtemelen blowbacksiz oldukları içindir. Hem blowbackli olup hem de 5 şarjör falan güçlü sıkan tabanca var mıdır acaba.

  Maalesef bu co2 tabanca işinde hepsi bir arada yok o yüzden 2 ila 3 tabanca alıyoruz :)

  ben scuba tüp için demiştim itfaiye yardımcı olurmu bilmem sormak lazım .benim kompresör var onunla dolmazmi.

  Ilginize tekrar teşekkür ediyorum

  Bazı arkadaşlarımız itfaiyeden destek alıyorlar, umarım oradakilerde yardımcı olurlar. scubaların kompresörleri 300 bar basan cinsten sizdeki en fazla 8 bar olsa gerek.

  selam pcp kullanıcıları hobidaslar yaşım 51 gaziantep ten yazıyorum

  Ateşli ve havalı silâhlar çok kullandım fakat pcp tüfek aldım bu konuda fazla bilgi sahibi değilim tüpü nerde doldurtabilirim Saygılarımla

  1 ay kadar önce ilk defa Antepteydim :) foruma hoş geldiniz.

  Öncelikle tüfeğin tüpünü mü scuba tüpü mü soruyorsunuz?


  Tüfeğin tüpü bu iş için yapılmış pompa yada scuba tüp ile dolar. Pompalar av bayilerinden yada internetten temin edilebilir.

  Scuba tüp için ise İtfaiye birimlerine danışmanızı öneririm öncelikle. Onların elinde doldurma imkanı var. Doldurmazlarsa yangın tüpü dolduran tesislere sorulabilir ama düşük basınç basabilirler. Civarda dalgıçlıkla alakalı sektör varsa onlara danışabilirsiniz. Tüpe ''kuru hava'' doldurulacak bilginiz olsun.


  Forumda da çeşitli şehirlerden dolum yapan arkadaşlarımızın numaraları paylaşılmıştı kargo ile onlara gönderebilirsiniz.

  50 mesaj dolması için saga sola olur olmaz yazmak mı gerekıyor ilan açmak için. Bilgilerden faydalanmak için 2 yıl yıl once üye olmuşum ama 50 mesaj yok diye satış ılanı veremıyorum

  Mesaj sayısını doldurmak için sallamasyon mesaj atıp sistemi atlatabilirsiniz. Yönetici olduğu zamanlar farkedildiğinizde bu mesajlar siliniyordu ısrar olursa banlanırdınız. Şu an görünen bir yönetici yok ama görünmeyen olabilir. çok dolandırıcılık olduğu için kullanıcılarda bu mesajları kontrol edebilir ve gördüğü tablo neticesinde sizden şüphelenebilir.

  sıfır alicam ama pcp düşünmüyorum tup taşıma derdiyle uğraşmak istemiyorum zaten taşıyacak araçta yok ,koleksiyon silahi derken neyi kastettiniz acaba ,nisan koyup vurma olarak eglencelik düşünüyorum ben bu silahta hafifliği ahşap oluşu ve alt kurma yayı diğerlerle nazaran daha kibar ve kısa oluşu dikkati mi çekti.

  Gamoya bulaşıp hobiden soğumayın. Silahları güzelde servis, garanti tam kabus.

  ofis hocam uyarın için teşekkürler, evde karton kutularla hedef yapan birçok kişi gördüm videolarda; kutunun içine okunmayan bir kitap koyuyorlardı , kitabın üstünü bir kumaşla sarıp kutuda hareket edecek şekilde bırakıyorlardı. Yüksek enerjiyle hareket halindeki çelik bilye sabit olmayan hedefe (kutu içindeki kumaş sarılı kitap) geldiğinde tüm bilyeler çarpıp, kutu içine düşüyordu. Ayrıca her ihtimale karşı gözlük ve kilitli bir odada kullanmayı düşünüyorum. Önce güvenlik:thumbup:

  Kaza ihtimali her zaman var olduktan sonrada kıymeti yok. Hepimiz o tip kutuları kullanıyoruz. Ben Magnum sınıfı tüfekle evde atış yapıyorum her 3-5 atışta her şey kontrol edilmeli. Mermi kutuyu bulduktan sonra çok sıkıntı yok ama kutu dışına gitti mi tehlike o zaman başlıyor paranoya derecesinde tedbir elden bırakılmamalı gözün yedeği yok. İsabetli atış ve alışverişler dilerim 😉