backir adlı kullanıcının mesajları

Nihat Merhaba
    Helal olsun :) üşenmeden yapmışsin bu testi. Ama ufak tekef notlar eklememde fayda var.
    Bu testi silah gelir gelmez tek basıma ayarsiz bir sekilde yaptim o yüzden cokta saglikli degil.
    Chrono degerlerini net görmek icin hava, ışık, atış açı dengesi ve pellet ezikligi çok önemli.
    Bu videolarda bunların hepsini dikkatsizce yaptım.

Yeni sarjorlerle beraber biraz daha iyileşme kesinlikle olacaktır. Bunu unutmamakta fayda var.

Bu bahsettigim hataları yapmadan bullpup modelini chrono yaptım ama videoya çekemedim, değerleri çok daha iyi.
    Bilginize

Evet var, tetik tertibatının içinde 2 adet yay var, bu yayları (yumaşak-kısa-uzun) seçenekleri ile değiştirerek çözüm bulabilirsin.
    Ben tetigin bastıgı yayı biraz kısalttim daha iyi oldu. Yay seçenekleriyle kendine göre ayar verebilirsin.
    Ha çok çokta profesyonel kıl tetik yapamazsın eskisinden daha iyi olur.
    Bullpup ise o çok daha kolay. Onda ise tetik uzantı yayını gerginleştirmen yeterli oluyor.

backir aslına bakarsan Kral punchere pek sıcak bakmıyordum ama senin videolardan sonra biraz kanım kaynadı. Eline sağlık videolar için. Geçte olsa gördüm..

Rica ederim, kafaavcisi (Metehan) arkadasiminda bir cok videosu mevcut inceleyebilirsin. Bol isabetli günler

Kral Arms puncher için iyi veya kötü diyemem. Görmüşlüğüm, incelemişliğim yok. Ama Kral Arms iç piyasaya verdiği önem ile şu anda en azandan ülke içinde pcp adına iyi işler yapacak gibi duruyor.

Bizler Hatsan'ın birçok yeni modellerini ilk olarak yabancı sitelerden görürken Kral'ın önümüzdeki ay bu modeli çıkaracak olması, kullanıcı görüşlerini önemsediğini ve buna göre adımlar attığını gösteriyor.

Dediklerine sonuna kadar katılıyorum.
    İstanbul Br yarişmasına geldiler ve 2 gun boyunca bizlerle vakit gecirdiler.
    Herkesin düşüncelerini sıkılmadan not ettiler.
    Artılarını eksilerini egosuzca tartıştik, olumlu olumsuz her sözu her kelimeye not ettiler.
    En güzelide bu iste.
    Hobiseverlerin yanında olmasi,isteklerine kulak vermesi yerinde incelemesi.

Arkadaşlar merhaba

kralarmsın puncher tüfeğinin bullpup versiyonu çıkmış acaba bizim puncher maxi lere uyumlumudur ve kralarms firması bunları bize temin edermi bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim

saygılar

Merhaba
    İstanbul br yarismasida kralarms yetkilileri bullpup'i getirmisti.
    Puncher ve maxi modeline entegre edilebilir.
    Tetik tertibati, kundak ve dürbun ayakligi temin edilerek yapılabilir ama yanaklik kısmını baglamak icin torna gerektirir.

Bence bu masrafa farkli bir kalibre alınarak misal 6.35 gibi, degisik amacta kullabilir.
    Kundak cok yakisikli olmus, kavramasi ele oturusu cok basarili.
    Üzerinde hala calışıyorlar, 11./12. Ay Sahaya sürdüklerinde tum detaylari göreceğiz.
    Cıkarcıkmaz ilk siraya yazildim inceleyerek detay paylasacagim.
    Bol isabetli günler

Arkadaşlar Merhaba
    2015 İstanbul Bechrest yarışmasına 5.5 Kral Puncher Maxi tüfeğim ile katıldım.
    Silah hakkında çok fazla bilgi olmadıgı icin bu paylaşımda bulunuyorum.

İlk resmi yarışmam olması ve heyacanından dolayı ilk etap sonucum biraz kötü oldu. İkinci etap biraz daha güzel oldu.

Silah orijinal halindeydi, regülatör ve farklı bir oynama yoktu.

Open Class'da yarıştım.
    İlk gün: 229 puan 4 X
    İkinci gün: 238 puan 5 X

Yarışma Sonuçları icin:
    http://www.ftbrturk.com/viewtopic.php?f=10&t=653

Yarışma Resimleri İçin:
    http://www.ftbrturk.com/viewtopic.php?f=9&t=655

hocam bu "Z" ayak nerden bulabilirim uygun fiyata. Bende stoeger 4x32 durbun alip takmayi dusunuyorum. Yada ayak onerisi olan varsa sevinirim.

Z ayak bulmazsan,normal 22mm ayak al, ön ayak oturuyor zaten arka ayagi ise alt baglanti demirini törpilettir tornaciya 10 numara oluyor. Ben sahsen oyle yaptim sorun yasamiyorum.

backir bey öncelikle kral puncer ile ilgili tüm inceleme ve videolar için teşekkür ederim.KRAL Puncher maxi en düşük güç ile 200-100 bar arası kac atış yaptınız ya da kaç atış yapılabilir.

Merhaba
    En düşük güç ile hiç atis yapmadim.
    En yüksek güç ile 200%100 bar arası arası jsb 15.89 ile 5 sarjör yani 60 atış yaptım.
    Bu sayı kullandigin pellet gramına ve güç ayarını nasil belirledigine oranla artar da azalırda.

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Silah zaten isabetli, benim amacım pellet sarfıyatını dusurmekti.
    Ama tek li yüklemenin açısal hesaplamadan ve pelletin yuklemeden kaynaklanan ezilme durumunu minimuma indireceginden isabate katkisi vardır diye düşünüyorum.
    Çok atiş yapmadigim icin net bir sey söyleyemiyorum denedikten sonra detaylı bilgi paylaşırım.