Posts by glock17

  Tabi bu biraz arz talep meselesi oluyor.Çok tercih edilmeyen modelleri yavaş yavaş piyasadan çekiyorlar ama bayi aracılığı ile Hatsan'a istediğiniz modeli istediğiniz kalibrede sipariş verebiliyorsunuz.

  Zahmet ettiniz, teşekkür ederim. Sıfırını nasıl buldunuz, sanırım artık üretilmiyor?


  Bu tüfekte birinci nesil olayı vardı. Hatsan'ın kapanan webley fabrikasından aldığı parçalarla üretilmişti onlar. Yanlış hatırlamıyorsam venom tetik (gümüş tetik) diyorlardı. Kuzeni Tomahawk ülkemizde çok ilgi görmemişti. Üstatlar çok iyi bit tüfek olduğunu anlatırlardı.

  Fotoğrafları bayide çektim.Evet bu tüfeğin yanılmıyorsam 2 nesili olması lazım.Webley ürünleri pcp olsun kurmalı tabanca,tüfek olsun her zaman beğenimi kazanmıştır.Keşke tekrar nostaljik tüfekler üretilse ve kullanıcıya sunulsa biz de yararlansak :)

  İşte sorun ürünü ülkeye getirmede başlıyor.Ürün Çin'den Amerika'ya gittiğinde gümrük vergisi yok.Çin'den Türkiye'ye getirdiğinizde ise ithalat gereği ürün bedelini 1,5 ile çarpıp maliyet çıkıyor.Yani ürün ülkeye 300x1,5 gümrük vergisi eklendiğinde 450 dolara geliyor.Buna dağıtıcı,nakliye vs maliyet bindirdiğinizde de 2500-3000 liraları buluyor.

  Benim video da koyduğum hatsan marka üzerinde hatsan logosu var. Sizin bahsettiğiniz cin menşei bir urun ama çok para istiyor bozkurt av. Artık hatsan kral arms bu tür ürünlere el atmalı bence yada çinden toptan getirip cüzi bir karla satmalı. Ali expresder var bu urun. Ayrıca amerikada çekilmiş bir video. Çok güzel bir kolaylık 250 bar 500cc 10 dk dolduruyormuş internetteki videolarda var pcp sorunu scuba sorunu çözülmüş olur. Fiyatı makul olsa herkes alır eminim

  Bu ürünleri üretenlerin hepsi Çin'de üretiyor :) https://www.1ct1c.com/tr/produ…ed-12v-300bar-compressor/ buradan Hatsan'ın kendi logosunu bastığı ürünü görebilirsiniz.

  Adamlar resmen mükemmeliyeti mamüle dökmüş.850 fps 60 Stabil atış daha ne denebilir ki...Tetikten ayarlamalı program geçişleri zaten olayı aşmış bitirmiş :) Bizim sanayimiz bu tarz şeyleri çok rahat yapabilecek kapasitede olmasına rağmen hala standart özelliklerde sadece kundağı ve tüpü değişmiş modeller sunuluyor.

  Sorunu tam olarak hala cözmüş değilim 2 cm kadar sola atıyor . Taretlerle oynamadan ne yapabilirim ?

  Şimleme için bence en uygun malzeme boş av fişeği kovanıdır.Boş kovanı istenen boyutta kesip dürbününüzün bileziklerinde kullanabilirsiniz.Kovan et kalınlığı fazla gelirse plastik poşet ya da kartvizit gibi daha ince malzemelere yönelebilirsiniz.

  12 calch 76mm otomatik tüfek alıcam tek kurşun ve saçma hangisi daha uzun menzilli ve daha etkili nasıl bi tüfek bilgilendirir seniz sevinirim

  Tek kurşun atma ağırlıklı bir tüfek alacaksanız slug namlulu modelleri tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.Slug namlu kurşunda daha iyi performans verir ancak saçma attığınızda saçmayı kısa mesafede dağıtır.Saçma atacaksanız da mobil şoklu şeritli namluya sahip av tüfeklerini inceleyin.

  İthalatçı İdeal av genelde komple valfi değiştirip müşteriye arızalı olan valfi de geri gönderiyor.Valf üzerindeki oringleri kontrol edin,değişim sağladığınız halde kaçak oluşturuyorsa servise göndermekten başka bir seçenek yok.

  Bu ürün bende mevcut.Bozkurt Av'dan ürün gelir gelmez satın aldım.Oldukça pratik hafif olması ve tüpü zorlamadan sağlıklı dolum yapması sebebi ile tercih ettim.Flash tüfeğimi doldururken bi sigara yaktım ve sigaranın yarısındayken 200 barı geçmeye başlamıştı :) Ürünün içerisindeki piston muazzam bir güç üretiyor ve bu sebeple biraz ses yapması normal.

  Degisti geldi ve suan dunyalar kadar fark var o aksamda kendi agirligiyla oturan aksam orjinalinde baya baskı istiyor... ikincisi seri numarası cok rahat sekilde degistirilebiir emin olabilirsin...


  Mikronluk hesaplardan gecen uretim tufekleri ellerine alip gunlerce atis yapmiyorlar 1000 tane uretiliyosa 5 tane deneniyor 200de 1 yani... kaldiki bildigin asinmalar vardi sen güzel parmaklarini yorma.

  Bak dostum bugüne kadar satın alıp kullandığım tüfek sayısı senin yaşından fazladır ona eminim.O çok bildiğin üretimlerde de çalışmışlığım var.Seri numarası lazerle yazılır ve kimse onu boyayıp üzerine yazı yazmakla uğraşmaz ve uğraşamaz.Tüfek belli bir kalıpda ve ölçülerde üretilir montaj yapılır.Anlaşılan senin tüfeğinin mandalını tutan pim ya kısa ya da yerine az çakılmış o yüzden gevşektir.Boya kalkması tüfeğin ikinci el olduğu göstergesi değildir.Git bi kaç av bayiine rasgele markaların tüfeklerini incele bu tarz şeyleri zaten hep göreceksin o yüzden kafaya takılcak şeyler değil sen de kafanı yorma ;)

  geri iade olarak aldigim x firmaya gonderdim tekrar gelen urunu inceleyip firma ürun kargo ve tuketici için akla gelen her satici degerlendirmesini yapacagim. Burda ve diger tüm aglarda.


  Cünku herkez alninin teriyle hobi olarak basladigi bu işe para harcıyor neden parasının karşiligini almasinki neden hak eden firmalar varken hak etmeyen firmalar kazansinki... bende esnafım işimi kusursuz yapmadigım olabilir ama mukemmeliktende ödün vermem hiç bi zaman herkez boyle olmaliki alanda satanda fazlasiyla meyvesini yesin kazansın...


  Kaldıki yeni baslayanlar için bende dahil bu tarz karisikliklar soru isaretleri hobiden sogutur insani şahsen sorunum çozulmese silah çöp olana kadar kullanirim hatta icime sinmedigi icin 1 ay bile kullanmadan çöp gibi kenara atarim zaten başka silahta almam bırakırım bu işi... hayirlisi bakalim geri donuş urünü nasıl olacak onuda inceleyecegiz ne malum boyayip parlatıp gondermeyecegi? Bu alıcınin malum dusunceleridir bunu düsünecek incelikte olmasak zaten hobi ve kaliteli tüketici diye birsey olmazdii... hayirlisı.

  Bence bu kadar hır gür çıkartılacak bir konu değil.O göstermiş olduğunuz izler fabrikada namlu boyandıktan sonra namlu yuvasına oturtulup alıştırma yapılır ve o yüzden oluşan boya kalkmasıdır.Hareketli parçalarda her zaman bu durum gerçekleşir.İlla ki içiniz rahat etmiyorsa tüfeği zaten geri gönderirsiniz tüfeğin seri numarasından değiştirilip değiştirilmediğini anlarsınız ona göre yeni fatura kesilir. :)

  Öncelikle hayırlı olsun.Gamo Shadow Dx oldukça hafif ve rahat kurulan muazzam bir tüfektir.Bir ara kullanma fırsatım oldu oldukça memnun kaldım eminim siz de memnun kalacaksınız :)

  Optima 2,5-10X50 E-SFT dürbün kullanıyorum sıfırlamasını yaptım ama nasıl kitleneceğini bilmiyorum basma veya çekme ile olmuyor yardımcı olursanız çok sevinirim

  Turretlerin üzerinde allen yeri vardır oraları gevsettiginde turretler boşa dönmeye başlar.Bu şekilde ayarın değişmesi önlenir.

  Zoraki hem tetik hassasiyeti hem de isabet açısından harika bir silahtır.Aynı zamanda Zoraki her türlü modifiyete açık bir silahtır.Mod 25 modellerinden tercih edeceksen mutlaka dipçikli model olan supertact ya da yeni çıkan supertact qe vortex modellerinden tavsiye ederim.Çünkü dipçiksiz modellerde nişan alma ve isabet keyifsiz oluyor.Deneme şansın var ise iki modeli de eline aldığında zaten aradaki bariz farkı hissedeceksin.