Optima 2,5-10X50 E-SFT dürbün

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Optima 2,5-10X50 E-SFT dürbün kullanıyorum sıfırlamasını yaptım ama nasıl kitleneceğini bilmiyorum basma veya çekme ile olmuyor yardımcı olursanız çok sevinirim

• Optima 2,5-10X50 E-SFT dürbün kullanıyorum sıfırlamasını yaptım ama nasıl kitleneceğini bilmiyorum basma veya çekme ile olmuyor yardımcı olursanız çok sevinirim

Kardeşim kitleme derken neyi kastediyorsun?

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• onların her hangi bi sabitlenme durumu yok.
    zaten içlerinde metal bilyeler var hatta çevirirken çıt çıt sesi gelir. atış yaparken onların oynamasına imkan yok. kullandığınız tüfek nedir?

vazgeçilmezlerim;

• Hatsan flash aldım yeni atış yaparken oynamaz da çantaya falan koyunca oynamasın diye belki birşey vardır diye sordum ilgin için teşekkür ederim

• İyı durbunu ayıran bır noktada o turetlerin tadında sert dönmesı denebilir

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Atos ().

• İyı durbunu ayıran bır noktada o turetlerin sert dönmesı

Ozaman çanta da falan oynama yapmaz herhalde yeni aldığım için bilgisiz im ama gerçekten çok güzel çok hoşuma gitti iyii almışım diyorum

• Ozaman çanta da falan oynama yapmaz herhalde yeni aldığım için bilgisiz im ama gerçekten çok güzel çok hoşuma gitti iyii almışım diyorum

İyi günler de kullanmanızı temenni ederiz merak etmeyin her hangi bir oynama yapmaz =)

vazgeçilmezlerim;

Turretlerin üzerinde allen yeri vardır oraları gevsettiginde turretler boşa dönmeye başlar.Bu şekilde ayarın değişmesi önlenir.

Nature

• Turretlerin üzerinde allen yeri vardır oraları gevsettiginde turretler boşa dönmeye başlar.Bu şekilde ayarın değişmesi önlenir.

Allen yeri derken vida yeri var sadece onları mı gevşetmem gerekli

• beyler şu kafamdaki soruyu cevaplicak bir kardeş varmi? Durbunde optik merkezleme 2 artiyi üst uste getirmek falan bu işlemi yaptık ve tufege durbunu taktik hedef kagidimiza belli bi mesafeden atis yapacagiz diyelim... hedefi ayarlamak için saga sola yukari aşagi tekrar ayar vermek icap edecek ve optik merkezleme tekrar bozulmuş olmayacak mi? Benmi sacma dusunuyorum ? Kafam basmadı tekrar bozulacaksa niye merkez optik diye ugrasiyoruz?
  • optik merkezlemeyi yaptiktan sonra mil dot kullanarak atiş yapiyorum.ayarlara el sürmeden.

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

Ekol-Voltran Ultimate Es 6.35-4.5mm-Optima 3-9x40

Kral Puncher Jumbo 5.5---Hawke vantage 4-12-50 AO

• benim sordugum sorunun cevabimi usta :) valla anlamadim bise acemiyimde daha..

• Optik merkezlemeyi bozmadan atiş yapmak isterseniz bu şekilde kullanirsiniz.turetleri kullanirsaniz optik merkezi degisir.daha sonra yaptiginiz atişlarda sapma olursa durbundenmi silahtanmi pellettenmi emin olamazsiniz.durbunun sifirlama mesafesini ayarlamak icin şimleme yaparsiniz.ben hiç denemedim.benim durbunum optik merkezlemesi yapilmiş şekilde 25 metrede tam isabet sagliyor.uzak mesafeye mil dot ile atiş yapiyorum.bu sayede yaptigim atişlarda sapma olursa durbunden olmadigina emin oluyorum

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

• Allen yeri derken vida yeri var sadece onları mı gevşetmem gerekli

evet ufak çapta olan vida yerlerini gevşettiğinizde dürbün ayarı bir daha sıkana kadar kaçmaz

Nature

• Selamlar beyler bi sorum var optik merkezlemeyi yaptik durbunu taktik sag ve sol turetlere dokunmuyoruz... peki asagi ve yukari turetle sıfirlama yaptim diyelim bu optik merkezi bozar degil mi? Yani optik merkez artikilleri üst uste yine fakat sadece nisan için aşagı aldigimizi varsayarsak ne olur.. aciklayacak bi usta varmii kafam karisik birazda...

• Sn salim31 aşağı ve yukarı çevirdiğiniz klik sayısı kadar geri çevirirseniz optik merkez olur.fakat kaç klik çevirdiğinizi unutursanız veya ayarlayamazsanız optik merkezleme olmaz.turetinizde kaç klik varsa bu sayının yarısı optik merkezi görür.yani turette kırk klik varsa optik merkez yirmi klik tir.daha öncede yazdığım gibi ben optik merkezlemesi yapılmış dürbünle mil dot ile atış yapıyorum.atıştan sonra dürbünü söküyorum.bir sonraki atışta dürbünü takıp atışa başlıyorum hiç bir ayar yapmadan isabetli atışlar oluyor.bende hobiye başladığımda dürbün ayarıyla çok uğraştım inanın hobiden soğutur insanı.

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

• anladim usta ben simdi optik merkezi yaptim atıs yapinca sola kaciyor mil dotlari ellemiyorum simleme yaparak ayarlamaya calisiyorum fakat zor... optik merkez ayarladikdan sonra aşagı yukarı oynaması atışi bozarmi yani artikiller yine ayni eksende sadece biri aşagida... bi arkadaş sorun olmaz saga sola kacık olması saptirir yukari yada aşagida olması sorun degilmi ?