Posts by aevbas

  ben hunter 440 aldım (5.5 kullanıy

  selam 15-20 metreden yumurta vuramamanıza şaşırdım. tüfekte bir sorun olmalı. bizim 5.5 hunter 440 ile 10 metreden jsb pellet ile yaptığım grupmanlarda üç pellet aynı delikten geçiyor bazen tek atış gibi oluyor. fıstık tanelerini her atışta vuruyor. dediğim gibi 10 metreden. 20 metreden yumurta vuramaması bence bir sorun işaret ediyor. belki de sizin tüfeğin aşırı gücünden kaynaklıdır. 440 orta güçte bir tüfek ama bazı nedenlerle yine de 4.5 kalibre olsaydı keşke diyorum.

  eski bir reklam vardı kontrolsüz güç güç değildir diye.benimki ona benzedi.4.5 olsa fark edermiydi bilmiyorum.belki benim tecrübesizliğim ve tez canlı oluşumdan da olabilir.yirmi yıl önce olsa silahı taşlara vurup kıracağım kesin.düşünmedim değil.

  yinede beni pcp sahibi yaptığı için ve gamo magnum sayesinde forumlara dahil olduğum için mutluyum.

  şimdi merakım 4,5 bir pcp nasıl olur acaba

  İlk başladığımda piyasada ne bulursam alıyordum.elimde gamo raptor alaşımlı pellet ağır jsb 33.95 grain pellet vardı onu atıyordum.gamo yu kullanırken bilinçli değildim hobiyle alakalı.silahın hangi pelleti sevdiğini biliyorum diyemem.şu anda yaylılarda spoton dome 10 grain kullanıyorum.fiyat fayda olarak beni tatmin ediyor.

  4.5 mm gamo kullanmadım.fakat elimdeki 4.5 ile onbeş yirmi metrede yumurta vurabiliyorum.gomo ile bunu yapamıyordum.vurduğumda şansa oluyordu.

  Belki de hobiye 5.5 gamo g-magnum 1250 ile başlamakta hata yapmışımdır.

  Neyse onun sayesinde pcp sahibi oldum.

  Yok mu soruma cewap verecek olan?

  Merhaba gurupman ve isabet bekliyorsan hiç bulaşma.beni hobiden soğutuyordu azdaha.tahribatı iyidir fakat gamoya vereceğin paraya uygun bir pcp alirsan daha memnun kalırsın.tabiki hali hazırda pcp kullanmıyorsan.

  ilanımın altına konu açmanızın benim için sakıncası yok.hatta benim için faydası olur aradığım 4.5mm namluyu bulma ihtimalim artar.

  Kralın yeni namluları uc kısmı şokludur isabeti artırılmıştır.

  Dediğiniz gibi bende daha önce 6.35 bir yaylı alıp namlusunu kullanmıştım.daha sonra elimde kalan silaha 4.5mm namlu alıp taktım gayet memnunum.

  4.5 ve 5.5 kısa namlu bulma ihtimaliniz var 6.35 pek tercih edilen bir çap olmadığı için bulmak zorlaşıyor.

  merhabalar hosbulduk.kendisiyle gorustum. 8 ay onceki fiyatin gecerli olmadigini yeni fiyatin 250 tl oldugunu soyleyince fiyatta anlasamadik.

  Doğrudur o günden bu güne piyasada çok şeyler değişti.

  Yinede fiyat uygun bence.piyasada namlu bulma şansınız çok düşük forum dışında bulmanız imkansız gibi birşey.

  Namlu arayışınız olan mesajın altına tlf yazın elinde namlu olup arayan çıkabilir.