Posts by aevbas

  ben hunter 440 aldım (5.5 kullanıy

  selam 15-20 metreden yumurta vuramamanıza şaşırdım. tüfekte bir sorun olmalı. bizim 5.5 hunter 440 ile 10 metreden jsb pellet ile yaptığım grupmanlarda üç pellet aynı delikten geçiyor bazen tek atış gibi oluyor. fıstık tanelerini her atışta vuruyor. dediğim gibi 10 metreden. 20 metreden yumurta vuramaması bence bir sorun işaret ediyor. belki de sizin tüfeğin aşırı gücünden kaynaklıdır. 440 orta güçte bir tüfek ama bazı nedenlerle yine de 4.5 kalibre olsaydı keşke diyorum.

  eski bir reklam vardı kontrolsüz güç güç değildir diye.benimki ona benzedi.4.5 olsa fark edermiydi bilmiyorum.belki benim tecrübesizliğim ve tez canlı oluşumdan da olabilir.yirmi yıl önce olsa silahı taşlara vurup kıracağım kesin.düşünmedim değil.

  yinede beni pcp sahibi yaptığı için ve gamo magnum sayesinde forumlara dahil olduğum için mutluyum.

  şimdi merakım 4,5 bir pcp nasıl olur acaba

  İlk başladığımda piyasada ne bulursam alıyordum.elimde gamo raptor alaşımlı pellet ağır jsb 33.95 grain pellet vardı onu atıyordum.gamo yu kullanırken bilinçli değildim hobiyle alakalı.silahın hangi pelleti sevdiğini biliyorum diyemem.şu anda yaylılarda spoton dome 10 grain kullanıyorum.fiyat fayda olarak beni tatmin ediyor.

  4.5 mm gamo kullanmadım.fakat elimdeki 4.5 ile onbeş yirmi metrede yumurta vurabiliyorum.gomo ile bunu yapamıyordum.vurduğumda şansa oluyordu.

  Belki de hobiye 5.5 gamo g-magnum 1250 ile başlamakta hata yapmışımdır.

  Neyse onun sayesinde pcp sahibi oldum.

  Yok mu soruma cewap verecek olan?

  Merhaba gurupman ve isabet bekliyorsan hiç bulaşma.beni hobiden soğutuyordu azdaha.tahribatı iyidir fakat gamoya vereceğin paraya uygun bir pcp alirsan daha memnun kalırsın.tabiki hali hazırda pcp kullanmıyorsan.

  Kuru sıkı silahlarda sesi etkileyen önemli faktör namlunun kısa olmasıdır.

  Ekol volga çok küçük fakat sesi mükemmel yüksektir.

  kalabalık ortamda birçok kurusıkının havasını almıştır defalarca.

  merhaba.tüm kurusıkı silahlar zamak denen malzemeden üretiliyor.kalıp döküm şeklinde imal ediliyor.bu yüzden gerçeğine birebir benzemesine rağmen 150-250 tl civarı fiyatlara satılıyor.

  (Zamak alaşımı çinko, alüminyum, magnezyum ve bakırdan oluşan çoğunlukla çinko içerdiği için çinko alaşımı adını alabilecek bir malzemedir)

  eskiden kurusıkılar sadece zamak döküm üretiliyordu sürtünme oluşan ve basınca maruz kalan yerler zamanla aşınıyordu.ilk olarak hangi firma uyguladı bilmem fakat zoraki sürtünme ve basınca maruz kalan yerleri ısıl işlem görmüş çelik malzemelerle takviye ediyor.bu şekilde kullanılan silahın ömrü uzatılmış oluyor.

  daha önce kullandığım blow ve ekol marka silahlarda bu özellik yoktu.ekol birkaç kez parça değişimi yaşadı şu anda kasasında kullanıma bağlı çatlak oluştu.şu anda elimde olan zoraki ve özkursan marka silahlarda çelik takviye kullanılmakt.henüz bir sorun yaşamadım.

  ben hatsan pcp almayı düşünürken sn.atos ile konuştuktan sonra kral da karar kıldım.

  daha sonra elime hatsan galatian geçti.ikisini gördükten sonra iyiki kral almışım dedim.

  Üstelik galatian hatsanın görünüş olarak eb beğendiğim modeliydi.

  hatsan LW namlu avantajı var gibi fakat kralın son çıkan namlu ucu şoklu 58 cm namlusu gayet başarılı

  kral jumbo pcp 100-200 bar arası sekiz şarjör atış yapıyor.

  18,13 grain ortalama 900 fps civarı atıyor.

  çekiç valf ayarı çok basit ayarlanabilir

  çıkış hızını yükseltebilirsiniz kolay bir şekilde.fakat gurupmanı nekadar etkiler denemek lazım

  hatsan pcp elinize aldığınızda ağır olduğu fark ediliyor

  Merhaba

  Bende foruma yeni katılanlardanım.forumda satmak istediği ürünü abartan konulara hiç denk gelmedim desem yeridir.

  Haliyle insanlar kullandıkları ürünlerden memnun oldukları için veya başka ürünleri tecrübe etmediği için elindeki ürünün en iyisi olduğununu düşünebilir.

  Selam olsun hobidaşımız sn.atos ile yaptığımız muhabbet sonucu kral puncher jumbo aldım.gayet memnunum.

  65 adımda 12 ga boş kovanı(20mm-76mm ebatında)her atışta vuruyor benim bacanak.

  50 metrede 1-2cm tahtayı rahat deliyor.

  Fiyatı da sizin kriterlerinize uyuyor.

  Ustalar hayırlı günler hobide yeniyim forumda çok araştırdım fakat geçerli bir konu bulamadım tüfeğim için dürbün ve ayak arıyorum ortalama 50 100 m atışı için 2.el temizde olur elden teslim alabileceğim yada öneride olur bana bir akıl verin araştırmaktan sıkıldım hawke diyeni var diana diyeni var AliExpress den idare ten al diyeni var ben bu tüfek te master yapmadan pcp ye geçemeyeceğim yol gösterirseniz sevinirim saygılar sevgiler.

  Merhaba.elimde hawke ve diana var.diana yaylıda dağıldı.kesinlikle hawke kalitesinde değil.görüntü kalitesi farklı.

  Forumda satılan 40 mercek çaplı 9 veya 12 zoomlu dürbünler var.ikinci el olsun hawke olsun.

  Yaylıda kullanacağınız dürbün kesinlikle kaliteli ve dayanıklı olmalı bence.

  Yaylı silahlarda isabet sağlamak kendi başına bir sorun(tepmeden dolayı).enazından benim için.

  Yaylıdan pcp ye geçtikten sonra atış yapmanın keyfine vardım.

  Merhabalar,
  Zoraki hp01-2 'den sonra pcp'ye geçmek istiyorum. Çok sık kullanamayacağım, babam ve kardeşimin de ben yokken rahat kullanabilecekleri bir şey olsun istiyorum. Set halindeki fiyatı, boyutları dolayısıyla aklımda Hatsan Flash QE var. Kullanıcısı olan veya test etmiş kişiler ne düşünüyor ? Aynı fiyat aralığında önerebileceğiniz başka ürün var mı ? ?

  Merhaba sn.sezer_35.

  Pcp ye geçmediyseniz satılık ilanlarındaki hatsan galatian IV ile zoraki hp01-02 takas düşünürseniz ilanda numaram var ulaşabilirsiniz.