Posts by alperen692

  Konuyu açan arkadaş mod 25’i aldın mı? Eğer aldıysan iyi ve kötü yanlarından bahseder misin?

  Ben aldım. Süpertact dışında ki modelleri tavsiye etmem. Kullanırken red dot u kesinlikle almanızı tavsiye ederim. İsabeti ve kullanmış kolaylığı büyük avantaj. Uzun mesafe atışları düşünmeyin 40 50 metre de şişe kırıyor. İsabeti oldukça iyi yalnız 5.5 biraz ağır kalıyor çok düşme yapıyor o yüzden 4.5mm almanızı öneririm pellet olarak spot on dome 4.5 10.37 graindi galiba onu kullanın.

  Haklısınız. Aslında arama yaptım forumda fakat konular genelde bu sorunun basit temeline yönelik değil, daha çok “dampa alıcam hangi marka alayım” türünden. 30-40 tane konu inceledim fakat giriş rehberi türünden bir konu göremedim, kusura bakmayın lütfen. Dampa mount’ın ne işe yaradığını ya da nasıl çalıştığını bile bilmediğim için böyle bir konu açma gereği duydum. Bahsettiğim konuyla ilgili başlıkların linklerini özelden atarsanız başlığı seve seve silebilirim.


  Teşekkür ederim

  Tabi benim profilime girin ve oradan konulardan son msjlardan yazdığım yazılara ulaşabilirsiniz. Telefondan girdiğim için link bak at biraz zor oluyor

  Selamlar

  Merak ettiğim bir sey var. Neden öncelikle forumu okuyup araştırmak yerine üye olur olmaz böyle bir konu açıyorsunuz ki 🤷‍♂️

  Kendiniz de söylemişsiniz Bu konular çok defa forumda soruldu cevaplandı konuşuldu... Öncelikle size forumu okumanızı tavsiye ederim, yetmezse arama kısmına dampa, pellet tavsiye vs yazarak istediğinizden fazlasına ulaşırsınız önce araştırma yaparsanız kendi adıma sevinirim.

  Daha da yardımcı olmamı isterseniz profilimden yazılarıma bakabilirsiniz. Çünkü bu konuyla ilgili aynı seyler 10 defa yazılmış şekilde durmakta.

  Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için peki hangi dürbünü önerirsiniz dampa ayakla makul fiyatlı iş görücek ? :)

  Marka vs çok fark etmez. Gönül uster ki hawke, gamo gibi dürbünler alalım ama onların fiyatı tüfekten fazla =) o yüzden 3x9x32 olan bir dürbün işinizi görecektir. Orta sınıfta kullanmak üzere de optima 3x12x44 gibi dürbün de olur ve ya 3x9x40 olanlar. Ama en sagliklisi başta dediğim gibi 3x9x32. Sonuçta bu tip dürbünler de genelde 9x zoom oluyor. Genelde Daha fazla zoomlu dürbünler büyük olur. O yüzden 9x i geçemeyeceğin için 3x9x32 tavsiyemdir 👍

  Mod 99, 95, striker, mod, 80,85, vs gibi orta sınıf güçte ki tüfekleri rahatlıkla kullanırsınız. 100 metreden rahat şişe kırar tavsiyem kesinlikle 5.5 olması. Bu tüfekler de tepme yüksek olmadığı için dampa ayak ile kullandığınız dürbün daha uzun ömürlü olur..

  Magnum sınıfına gelirsek 125, Sniper, 135,155 vs gibi tüfekler de tepme biraz daha fazladır. Bu da dürbünün ömrünü kısaltır. 32mm çapı geçmeyen dürbün, dampa ayak ve stopper eşliğinde kullanırsanız oldukça elverişli olur. Bir diğer sıkıntı ise bu tüfekleri kurmak orta sınıfa göre daha zordur. Ben yıllardır atış yapıyorum alıştım artık beni etkilemiyor. Ama Mod 99 ve mod 125 Sniper var bende genelde hangisini kullanıyorsun dersen (120 metre için) mod 99 tercihim oluyor =)

  Forumda dampa ayak üzerine arama yaparak, ya da benim profilimden eski yazılara ulaşarak daha detaylı bilgiler bulabilirsin

  İyi hobiler agt

  Neredeyse bütün başlıkları okumuşumdur :D. Beni dm60 anca paklar gibime geliyor o zaman. Elime çin malı 3-9×40eg bir durbun geçti dizelleme bitene kadar zaten takmayı düşünmüyorum. Ama dm60 anca bunu idare eder eğer memnun kalmazsam iyi bir dürbüne ileriki aylarda bütçe ayırmayı deneyeceğim. Öncelikli olarak dampa alıyorum o zaman. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

  Alternatif olarak Yatagun da kullanabilirsiniz. Malum dm60 epey pahalı. =) onun dışında da büyük mercekli dürbün kullanmanızı tavsiye etmem

  merhaba foruma yeni üye oldum 2 yıldır havalı tüfek kullanıyorum (hatsan mod 125) tüfeğime lazer takmak istiyorum ama lazerler le ilgili bir bilgiye sahip değilim ne marka ne model lazer alacağım ? kullanım detayları neler ? yardımcı olursanız sevinirim :)

  Öncelikle hoşgeldiniz.

  Bizim bu tüfeklerin altında lazer takma yeri yok oraya aparat takmanız lazım. Ama bu da çok uğraştıcı ve kundaga zarar vermek gerekiyor. Bunun yerine namluya takılan lazerlerden kullanın bende ondan mevcut özelden numaranızı atarsanız wp den fotosunu atabilirim müsait olunca

  Tabi ki 5.5 olmalı pellet de jsb 18.13 grain makul olsun derseniz spot on dome 16.5 grain şiddetle tavsiye ederim.

  Bu model de susturucu yok susturucu gibi görünen kısım tutmak için yapılmış bir kısım.

  Alınır güzel ve şekilli tüfektir.

  Dürbün ise hawke, gamo vs olabilir önemli olan o dürbünü dampa ayakla kullanmanız tavsiyem ön mercek çapı 40mm mi geçmesin mümkünse 32mm tavsiye ederim. Ben 3x9-32 kullanıyorum uzun süre kullanımda bir sorun yaşamadım. Atış yaparken de kesinlikle omuza dayayarak tepmeyi düşürmek gerekir ve dampa arkasına stopper koymalisiniz. İyi hobiler agt

  sıfır daha silah demezlermi sen hayırdır kardeş ne derdin var diye.

  Desinler bir şey olmaz ki. Hatsan bu. Hatsan servisi ile ilgili forumda arama yaparak servisin neler yaptığını öğrenebilirsiniz. Açıklayıcı bi not yazarak kargo ile gönderin genelde ücret almazlar sadece kargo ödemeleri size ait olur o kadar.

  Arkadaşlar çift haraketli cp88 tabancamı sadece tek hareketliye çevirmek tetik ağırlığını düşürür mü. Daha önemlisi bu mümkün mü :)

  Horozu çektiğiniz zaman zaten tek harekete düşüyor. Onun dışında şarjörü çevirmek için yeni bir mekanizma yapmak gerek. Bu da hava basıncının bir kısmını kullanarak yapılabilir, blowback li sistemlere şarjörü çevirmeyi eklemek gibi, bundan dolayı da hız düşer. Bunu yapmak da epey bi değişiklik, beceri ve zaman ister. hiç kimse de bunun için uğraşmaz, uğraşmaya gerek duymaz ama sorunuzun cevabı evet mümkün.