1100 TL ye kadar Wortexli Havalı Tüfek Tavsiyesi Lazım. Yardım eder misiniz? Mod 87 Vortex QE Karar verdim.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Biz de aynı şeyleri diyoruz da tecrübe etmeden pek hak verilmiyor malesef ?

Üstadlarım iyice kafam karıştı. Bu vortex sistemler camoda nasıl Mod87 vortex yerine ikinci el Gamo black fusion igt mach 1 nasıl olur. Birde bu tip güçdeki tüfeklerde 5.5 mm idealmidir? Vortex ve ıgt önermiyorsanız ne öneriyorsunuz? Marka ve model verir misiniz?

• Türkiyede Gamo dan uzak dur. Distributoru idealav adamlar iyi niyetli ama teknik serviste yedek parça yok. Mal tedarik edemiyorlar. İspanyollar dan kaynaklanıyor anladığım kadarıyla. Ben yayı kırılan Gamo Whisper X için 8 aydır parça bekliyorum. Tüfeğe birşey olsa sen de beklersin. Vortex tercih etmeyeceksen yurtdışında çok beğenilen MOD95 al keyfine bak. Daha güçlü birşey arıyorsan Stoeger X50 magnum sıfıdır ve o da çok çok güçlü. Güç tahribat istiyorsan 5.5 mm al. Bu ürünlerde teknik servis sıkıntısı çekmezsin kafan rahat olur.

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Türkiyede Gamo dan uzak dur. Distributoru idealav adamlar iyi niyetli ama teknik serviste yedek parça yok. Mal tedarik edemiyorlar. İspanyollar dan kaynaklanıyor anladığım kadarıyla. Ben yayı kırılan Gamo Whisper X için 8 aydır parça bekliyorum. Tüfeğe birşey olsa sen de beklersin. Vortex tercih etmeyeceksen yurtdışında çok beğenilen MOD95 al keyfine bak. Daha güçlü birşey arıyorsan Stoeger X50 magnum sıfıdır ve o da çok çok güçlü. Güç tahribat istiyorsan 5.5 mm al. Bu ürünlerde teknik servis sıkıntısı çekmezsin kafan rahat olur.

Üstadım, siz olsanız vortex mi yoksa yaylı mı alırsınız? Bazı üstadlar yukarıda yaylıların gazlılara göre daha iyi olduğunu yazdılar. 1000 TL civarında tüfek için bin defa düşünüyorum ve yazıyorum. Çünkü aldığım zaman tüfeği satma imkanım yok. Ondan dolayı doğru tercih etmem gerekiyor. Dürbünle kullanacağım, dağda bayırda gezerken kullanacağım. Hafif, isabetli, etkili ve kafamı ağrıtmayan, zevk veren bir tüfek olsun istiyorum.

• Ben de sıfır olarak yeni aldığım (daha 2 hafta oldu alalı) yaylı Hatsan mod55S modeline vortex taktırmayı düşünüyorum yakın zamanda. Vortexi daha ön plana çıkarıyorlar. Fakat güç ve de özellikle derli toplu grupman bakımından çok ideal ve güzel bir model. Artık namlusundan mı, yoksa başka bir sırrı mı var bilmiyorum ama grupman konusunda pek bilinmeyen, bilenlerin, tecrübe edenlerin de öve öve bitiremediği bir model. Tüfeğime aldığım Asg Strike 3-9x50 dürbünü Hawke marka dampa ayak ile sabitledim. Paket lastiği vb kullanmadım. Tüfeğin kendi orijinal stoperini söktüm. Markasız gamo markasının stoperine benzeyen bir şey kullanıyorum. Tabii onu da ismi X olan bir av bayiinden online alışveriş sistemiyle güya paylaştığı Gamo ürünü diye aldım. Sağolsunlar ülkemizde ki klasik çoğunluk esnaf dolandırıcılığını gururla sergilemişler. Şu ana kadar 150 adet pellet bitirdim sayılır. Dürbünde şimdilik ayar kaçması, dağılma vb olmadı. Olacağına da pek ihtimal vermiyorum açıkçası o kadar pahalı dampa ile. Şimdi hatsanın kendi stoperinden de sipariş vermiştim. Bayramdan sonra elimde olur. Onu takınca daha enfes olacak. Tepmesi fazla bir tüfek. Magnum namlu değil; ama güç ile hedef tutarlılığını nasıl dengelemişler anlayamadım hala. Bakalım vortex ile nasıl olacak. Ahşap kundağa askı kayışı için vidalı aparat da taktıracağım.

• İki seçeneğiniz var ya mod95 ya da mod87 vortex qe. Hafif ve etkili. İsabet oranları da çok yüksek. Vortex in bir avantajı atış esnasında atıcıyı sarsmaması ve hedefi daha iyi tutturmanız. Ama bu daha çok magnum sınıfı tüfekler için geçerli olduğunu düşünüyorum. Bu tüfekler 5.5 mm de 800 fps ye ulaşıyorlar. Sizi atışta çok sarsmaz. 1000 Fps MAgnum sınıfı hatsan tüfekler benzer markalı ürünlere göre daha ağırlar. Sürekli taşınması zor gelebilir. Bu iki ürün kendisini ispatlamış birçok kişi tarafından beğenilmiş ürünler. Hatsan içinde farklı bir klasman. Tıpkı Mod135 gibi.

Sonuç olarak hangi model hoşunuza gidiyorsa ve bütçeniz hangisine uygunsa bu iki üründen birini alın derim. Unutmayın bir tüfeğin çok güçlü olması çok önemli değil isabet ettiremedikçe. önce isabet gelir... Vortex veya yaylı da Hatsan olduğu sürece de çok takmayın. Hatsan ürünlerin arkasında ve teknik servis size mümkün olduğunca az masraf çıkarır.

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Arkadaşlar, sonunda Hatsan mod87 vortex qe 5.5 mm almaya karar verdim. Önereceğiniz güvenilir online mağaza isimleri nelerdir? Ayrıca, yanına hangi marka model pellet alsam iyi olur. Ve başka almam gereken ekipman, aksesuar vs nelerdir.

Şimdiden teşekkür ederim

• kilit

Konunun başlığı değiştirildi. Eksi Başlık: “1100 TL ye kadar Wortexli Havalı Tüfek Tavsiyesi Lazım. Yardım eder misiniz?” Yeni Başlık: “1100 TL ye kadar Wortexli Havalı Tüfek Tavsiyesi Lazım. Yardım eder misiniz? Mod 87 Vortex QE Karar verdim.”.
  • Güzel tercih. Bozkurtav, halilav, hilalav, aksuav bunlar iyidir. Bozkurt ta Mod 87 nin Ahşap modeli de var. Yeni çıktı bu ürün çok güzel görünüyor ama 130 TL daha pahalı. Pellet seçiminde öyle çok pahalı pelletler alma. Her tüfek bazı pelletleri sever bazılarını sevmez. Bazı tüfekler uygun fiyatlı Spoton pellet ile güzel atış yapar. Bazıları Gamo ve Crosman peletleri sevmez. Kullandıkca alayacaksın. Pellet seçiminde ağırlık önemli bir faktör. Senin tüfek 800 fps olduğundan dolayı çok ağır pellet alma. Ortalamayı bul. Aşağıda bazı seçenekler bunlar.

Spoton Pointed, SPoton PArs , Hatsan 5.5, HAtsan JSB, Gamo Hunter, RWS Hobby bunlarla başla. RWS Hobby ve Hatsan JSB benim favori ürünlerinden biri. Ama dediğim gibi al ve dene. Göreceksin tüfek pellete göre performans verecek. Tüfekle birlikte de 2 kutu pellet verirler. Ama onlar en ucuzlarındandır.

Birde tüfeğin tam oturması için en az 1 kutu pellet bitir. İlk atışların karavana olması çok normal....

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Güzel tercih. Bozkurtav, halilav, hilalav, aksuav bunlar iyidir. Bozkurt ta Mod 87 nin Ahşap modeli de var. Yeni çıktı bu ürün çok güzel görünüyor ama 130 TL daha pahalı. Pellet seçiminde öyle çok pahalı pelletler alma. Her tüfek bazı pelletleri sever bazılarını sevmez. Bazı tüfekler uygun fiyatlı Spoton pellet ile güzel atış yapar. Bazıları Gamo ve Crosman peletleri sevmez. Kullandıkca alayacaksın. Pellet seçiminde ağırlık önemli bir faktör. Senin tüfek 800 fps olduğundan dolayı çok ağır pellet alma. Ortalamayı bul. Aşağıda bazı seçenekler bunlar.

Spoton Pointed, SPoton PArs , Hatsan 5.5, HAtsan JSB, Gamo Hunter, RWS Hobby bunlarla başla. RWS Hobby ve Hatsan JSB benim favori ürünlerinden biri. Ama dediğim gibi al ve dene. Göreceksin tüfek pellete göre performans verecek. Tüfekle birlikte de 2 kutu pellet verirler. Ama onlar en ucuzlarındandır.

Birde tüfeğin tam oturması için en az 1 kutu pellet bitir. İlk atışların karavana olması çok normal....

Hocam teşekkür ederim. Ahşap olan bayağı ağır yalnız. Benim tüfek için kaç grain arası pellet almak mantıklı. Ve neye göre seçim yapayım. HN ile iyi performans veriyor diyorlar

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen kilit ().

• yazdığım pelletleri al kendin karar ver. Hafif olan peletler daha uzağa gider. Ağır olanlar daha yakına. Çok pahalı pelletler her zaman en iyisi demek değil. 30-50 metre hedef atışı yapacağım diyorsan hepsi uyar.

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Arkadaşlar

Hatsan mod87 vortex qe üzerindeki dürbün rayı 11mm lik mi yoksa hem 11 hem 22 mm lik mi var?

• hem 11 hem de 22 var..

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• hem 11 hem de 22 var..

Üstadım teşekkür ederim. Çoğu sitede 11mm gösteriyor. Bir arkadaş 2 side var demiş. Ondan sormuştum. Çok yardımcı oluyorsunuz. Allah razı olsun

• Bende siyahı var ona göre bakıp cevap verdim

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Bende siyahı var ona göre bakıp cevap verdim

Abi bugün sipariş verdim. Birçok bayiye sordum. Tüfeği açıp baktılar onların verdiği cevap 11mm idi. Sonra siz ikiside var deyince hatsan fabrikayı aradım. Eski ürünlerde ikisinin olduğunu, dürbünü bozduğu için yenilerde sadece 11mm koyduklarını söyledi. Bende mecburen 11mm lik olandan sipariş verdim.

İlginiz ve bilginiz için teşekkürler

• Hocam pellet olarak ben mod 99 da spot on 16.5 grain kullanıyorum aşırı memnunum denemenizi tavsiye ederim yeni Tufeginiz de hayırlı olsun mantıklı ve güzel seçim olmuş iyi günlerde kullanın

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• Hocam pellet olarak ben mod 99 da spot on 16.5 grain kullanıyorum aşırı memnunum denemenizi tavsiye ederim yeni Tufeginiz de hayırlı olsun mantıklı ve güzel seçim olmuş iyi günlerde kullanın

Sağolun. Teşekkür ederim

• Eğer ilgilenirseniz elimde 4,5 mm Gamo Whisper IGT tüfeğim var, kullanmıyorum, satmayı düşünüyorum.

Neredeyse hiç kullanılmadı, Bursa - Bozkurt Av'dan almıştım ve evde daha kutusuyla duruyor.

Ahşap kundak mı?

Eğer ilgilenirseniz elimde 4,5 mm Gamo Whisper IGT tüfeğim var, kullanmıyorum, satmayı düşünüyorum.

Neredeyse hiç kullanılmadı, Bursa - Bozkurt Av'dan almıştım ve evde daha kutusuyla duruyor.