ebiktim adlı kullanıcının mesajları

  Bizimkiler seviyor sesli silahları. Tisas ın bir modeli var oldukça çok satan bir model. Neden bu model çok satıyor dediğimde inanılmaz gürültülü bir tabanca diemişlerdi. Millet çok ses çıkarıyor diye alıyormuş tabancayı.

  Bende de tam tersi. Ne kadar az ses o kadar iyi. Tüm havalı tüfeklerimde ve tabancalarımda susturucu var.

  Ben en son Hatsan Nova Star 5.5 aldım. Bu tüfek beni gerçekten çok şaşırttı. Oldukça güçlü ve isabetli. Atış sayısı fazla ve susturucu ile oldukça da sessiz. Bundan da güzeli tüfek solidleri çok çok seviyor. Beni fazlasıyla tatmin etti. Tabi bir ara acaba bunun LW namlusu nasıl olurdu diye düşünmüyor da değilim. Test sonuçlarım bu şekilde:

  Hatsan nova star 5.5

  25.39 gr. 970fps

  22gr 1010 fps

  18.13gr. 1050fps

  16gr. 1050 fps

  Bu arada 6.35 mm olanı aynı oranda o kadar güçlü değil. Kaldı ki 6.35 pelet veya solidler de baya maliyetli oldu artık. Ayrıca 6.35 olunca atış sayısı da ister istemez düşüyor. 5.5 da çok fazla seçenek var. Hercules Bully olsaydı tabiiki 6.35. Nova ailesi 5.5 ile çok daha verimli....

  Bu bilgiyi av bayisi ve teknik servis ile paylaş..Belki kullanıcıya bir faydası olur :)

  ok şimdi oldu. Alttan kurma çok güçlü ,yani magnum sınıfı, değiller, ama buna karşın çok daha isabetli. Hatsan'ın Torpedo Mod 150 ve Mod 155 var. Onlar magnum sınıfı ama çok ağırlar çok güçlüler ve çok gürültücü. Dominator 200 daha çok orta güçte ama Torpedo ya göre daha isabetli ve daha zevkli bir ürün. Yine de Hatsan ürünleri hantal. Alternatif olarak ikinci el 5.5 mm Gamo CFR ya da CFX öneririm. Orta güçte, çok daha hafif çok daha isabetli. Kurması da çok daha rahat.

  Arkadaşlar merhaba herkese. Bu işe ufaktan merak saldım ,bütçem yaklaşık 3000TL .Bu fiyat bandında bana ne tavsiye edersiniz abama .Biraz neti karıştırınca Hatsan Dominator 200 Wortex cazip geldi. .Kullananlardan iyi kötü özellikleri, kronik sorunu vs var mıdır onları rica edebilirim. Kırmalı istemiyorum.. Yada başka ne tavsiye edersiniz? Teşekkür ederim.

  kırmalı istemiyorum dediğiniz tam olarak nedir? Namludan kırmalı mı...Dominator 200 Vortex alttan kurmalı.. Alttan kurmalı bir ürün mi istiyorsunuz. yoksa PCP mi?

  Bende de var o tüfek. Çok hafif ve inanılmaz bir isabet. Sendeki ürün benim ürün ile kıyasla çok çok daha temiz. Neredeyse sıfır ayarında.

  Havalı tutkunları kaçırılmaması gereken bir ürün. Kesinlikle pişman olmazsınız.

  Bir de şunu belirteyim üzerinde piyasanın belki en iyi regülatörü takılı ve o bile başlı başlıca bir maaliyet.

  Hayırlı olsun alan ve satan kişi adına.

  Tüfeği aldım gez arpacık kullanıyorum dürbün takmak istiyorum ama bazı sorularım var tüfek yapısı gereği kundak hareket ediyor geri tepme öneleme sistemi için önlemini nasıl alırım bide gez ayarını çok beğenmedim

  Mod 54 un en büyük özelliği o. Geri tepme sistemi. Yatagun veya Hatsan Portector dampa ayak alın. 3-12x44 Optima dürbün ile güzel bir verim alırsınız.

  Benjamin NP XL 1100 5.5mm. Crosman Benjamin in çok güçlü bir ürünü. Yay yerine NitroPiston kullanıyor. Sıkıntısız sorunsuz. Kafama yatan PCP ile takas olur. Voms 4-12x50 dürbün ile 6000 çilek

  Benjamin NP XL 1100 Benjamin NP XL 1100 Benjamin NP XL 1100 Benjamin NP XL 1100

  3 Gün önce bu modelde bir havalı tüfek edindim. Amacım heves için atışçılık yapmak. Bu ilk tüfeğim olduğu için bazı şeylerde acemilik çekiyorum mesela almadan önce pelletin önemli olduğunu çoğu yerde okumuş dinlemiştim şimdi neden böyle dendiğini anlıyorum. Hunthink'in sivri 5.5 mm mermilerini kullanıyorum(full set almıştım) orta seviye olduğunu düşünüyorum ama 5 pelletten 2si 3ü tüfeğimin yivinin içinden düşüyor veya yivin ortalarına düşüyor bunun sebebi sizce pelletten mi kaynaklanıyor yoksa silah da teknik bir arıza var mıdır ?

  Onun dışında bazen yivin ortasında kalan pelletle atış yaptığım zaman namludan veya doldurma kısmından duman tütüyor bu tüfeğe zarar verir mi ?

  Bunun dışında ağırlığı tasarımı ve gücünden bayağı tatmin oldum stok dürbünü bayağı ortalama aşağısında olduğu için kullanmayı düşünmüyorum zaten 4-5 atışta bir sıfırlaması bozulur diyorlar :S

  Kullandığınız pelletler piyasanın en kötü pelletleri. Böyle olmsı normal. Uygun fiyatlı pellet arıyorsanız Spot ON Pars 18 grain kullanabilirsiniz. Bu tüfekte en güçlü atışları 15-16 grain ile yaparsınız. Striker 1000s ortalama bir tüfek çok da birşey beklemeyin. Giriş seviyesi için uygun.

  Duman yeni tüfek için çok normal. 100-200 atış sonrası düzelir. Hatta zamanla isabeti de artar.

  Yukarıda da yazdığım gibi Striker 1000s çok güçlü bir ürün değil. 800 FPS atıyor. Stok dürbün kullanabilirsin. Benim tavsiyem yatagun ya da hatsan protector dampa ayak kullanmak. 3-9x40 ın üzerinde bir dürbün bu tüfek için gereksiz. Alacağınız dürbünde önde paralax ayarı var ise kesinlikle dampa kullanın. 100-200 atışta bile sıfırlama bozulmaz. Hatsan'ın magnum sınıfı Mod 125,Mod 135 ve Mod 150/155 de bile dampa ile bozulma olmaz. 3-9x50 yani sonu 50 ve üstü dürbünlerde yaylı tüfekler bozma yapar. Basit anlattım olayı.