ebiktim adlı kullanıcının mesajları

  Merhabalar hocam bu tüfekler güçlü olduklarından yayları zamanla değiştirmek gerekiyor fakat ben baktım da bunların yaylarını satan yer bulamadım nereden temin ediyorsunuz orijinal yaylarını ,veya yerli tüfek yaylarından uyanları mı takıyorsunuz ?

  Diana'nin Türkiye distributoru ve teknik servisi Av Doğa.

  Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Abbasoğlu İş Hanı, Maliye Cd. No:11, 34425 Beyoğlu/İstanbul

  Telefon: (0212) 251 57 33

  Bende 460, 470 ve 48 var. Yay kece vs herşeyi değiştirdim. Fiyat olarak benzer markalara göre pahalı. Parçalar Euro üzerinden satılıyor. Ama teknik servis ürünleri sıfır gibi yapıyor.

  4.5 pek tercih edilmiyor halbuki bu tarz tüfekler 4.5 ile müthiş perf veriyorlar. 4.5mm sevdiren tüfektir Wheirauch ve Diana. Bizim ülkede en çok 5.5 tercih ediliyor. Hatta ben Diana 6.35 araştırmıştım. Türkiye ye sadece 1-2 tane gelmişti demişlerdi bana. Birde 6.35 ithalatı da daha zormuş. Sonunda ben de 5.5'e yoğunlaştım mecburen...

  Bilmediğimden soruyorum. Bu Hatsan Striker 1000S ya da 1000x in Camo versiyonu mu? Yoksa bu başka bir ürün mü? Birde kargo anlaşmanız (uygun fiyatla gönderilmesi için) var mı. Teşekkürler

  Bende bundan var. İsabeti müthiş. Tabi biraz da alışmak gerek sonuçta dipciği yok. Ayrıca, bu ürün, yüksek gez sayesinde bir türlü ısınamadğım klasik Mod25 ile kıyaslanmamalı. Bu ürün Mod25 Supercharger ayarında. Aynı güçte ama daha isabetli. Hatta bana göre bu model Supercharger dan daha iyi. Şu an sıfırı yok piyasada. Sınırlı sayıda piyasaya sürüldü hemencik de satıldı. Meraklısı bunu kaçırmasın. Ne yalan söyleyeyim ben bu fiyata satmazdım...

  Hatsan da sorun şu aynı üretim aynı model birbirinden farklı olabiliyor. Üretim satndardından tam oturmamasından mı bilemiyorum. Hatsan işi biraz şans işi. Çok iyi bir ürün elinize geçebilir ya da çok berbat bir ürün de. Güç farklılıklarından bahsetmiyorun bile. Şunu fark ettim Limited edition ya da Special Edition olarak iç piyasaya sürülen ürünler kalite olarak çok daha iyi. Yurt dışında Limited Edition vs yok. Mod150 yaylı bir tüfeğim var ROSSI yazıyor namluda muhtemelen yurt dışı için üretilen bir ürün. İnanılmaz isabetli oldukça güçlü ama esas şaşırtan sarsıntının çok az olması.

  Benzer bir durum Kral da var. Hatta bence daha vahim. Ben N05 pistonlu sıfır ürün aldım. Hemen chrony ile ölçtüm pelet çıkış gücünde ciddi sıkıntı vardı. Fabrikaya yolladım Pistonlu arızalıydı. Bu av bayisinden aldığım sıfır ürün. Sorduğumda pistonların yurt dışından geldiği ve bazen bozuk olabildiğini söylediler. Yani bu tarz bir ürün yurt dışına mümkün değil satamazsın. Distribütor başka marka tercih eder. Piston testini geçemeyen ürünü iç piyasada satıp bana denk geldi.

  Belki bu yüzden HAtsan ve Kral teknik servisler hiçbirşey demeden ürünleri ücretsiz tamir ediyorlar. :)

  Mod135 güçlü ve güzel bir tüfek. En az 200 atış yapın sonra alışacaksınız. O peletler de inanılmaz kötü. Hele ki o sivri uclu peletler. Direk çöpe atın onlarla grupman yapamazsınız. SpotOn ile 16 grain kullanabilirsiniz ama çok iyi bir grupman beklemeyin. Diana ucu düz pelet kullanın bakın o zaman nasıl değişecek grupman. Ayrıca 7 m çok yakın. En az 15 m olmalı. Bu arada Mod87QE den de çok birşey beklemeyin. Mod 135 gayet güzel. İlla değiştireceğim diyorsanız Hatsan ailesinden Mod 99 Limited Edition ya da Mod 95 tavsiye ederim. İsabetleri çok güzel.

  Benim gibi zamanla çok tüfeğiniz olursa Hatsan modellerinin inanılmaz hantal olduğunu fark edceceksiniz. Uzunlar ve rakiplerine göre 1 kg daha ağırlar. Ayrıca yayları çok sert dolaysıyla kurulması zor. Ben yine de yerli silah sanayisini destekliyorum ve ürünleri alıyorum. İnanıyorum ki zamanla zirveye yerleşecek.

  Yanlız Diana ile tanıştıktan sonra gerisi yalan olduğunu anlayacaksınız. Güç ve isabet muhteşem. Wheirauch kullanma şansım olmadı ama gücünün az ama inanılmaz bir isabet olduğu söyleniyor.


  Denediklerimde: Gamo bence tam bir balon. Evet çok iyi modelleri var. Ama her Gamo iyidir diye birşey yok. Çok şişirilmiş modelleri fazla. Crosman da çok güçsüz. Teknik değerler tutmuyor. Benjamin e laf yok. Güç ve isabet bir arada. Ama o da hafif değil. Cometa hem hafif hem çok isabetli. Cometa sayesinde güçün her şey demek olmadığını anladım. OLay isabet. Bulursanız kaçırmayın. Norica da çok güzel. Fiyat/performans ürünü ama tetiği çok sert. Yinede parasını hak ediyor. Stoeger güzel bir tercih kesinlikle alınabilir ama ATAC olanından kesinlikle uzak durulmalı. Bu Hobby den zevk alırsanız mutlaka bir Zoraki Ultra deneyin derim.

  125, 135 ve 150 magnum sınıfı tüfekler. Yani çok güçlüler. 150 farklı olarak alttan kurmalı. Alttan kurmalıların isabeti bir tık daha iyi. Bu tarz ürünlerde vortex bir avantaj. 125 sentetik 135 ağaç kundak. 135 in namlusu biraz daha kısa. Ama ben ikisi arasında çok fark görmedim. Kurulumu zor. Ayrıca hantal ve ağır. Alttan kurmalı 200w da güçden çok isabet ön planda. güzel bir dürbün ile inanılmaz zevkli. Güçü de bence yeterli. Ben bu dördü arasında 200W tercih ederdim. Desteksiz atış isabet ve hafiflik arıyorsanız Mod95 inanılmaz zevkli.